Kérdések/hibák

Minden hiba amibe belefutsz és nem kapcsolódik a fórumban felsorolt készülékekhez
Kretov
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.01.10. 10:45
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note

Kérdések/hibák

#1

Hozzászólás Szerző: Kretov »

Üdv

2 napja van meg a készülék (Note G4) és még új nekem a miui világa, szóval lenne hozzátok pár kérdésem.

1. A gyári email widgetet hogy lehet működésre bírni? Egyszerűen nem jelez semmit. Gmail app egyből működött ezt viszont nem sikerült az uralmam alá hajtani.

2. MiCloud használatával is akadt problémám. Töltöttem fel pár képet a régi sd kártyáról aztán ma szembesültem azzal hogy a 10 képből kb 2 maradt meg. Micloud szolgáltatás elérhető valahogyan gépről? Olvastam hogy a készüléket csak Kínában lehet sms alapján regisztrálni. Viszont belépéskor minden áron szeretné a regisztrációt.

3. Szolgáltatások lassúsága: Ez eddig is így működött? A gyári témák letöltése vagy 1 napba telik vagy le sem jön. Zenék letöltése kicsit jobb mivel gyorsabban letölt/betölt egy számot. Viszont azok meg akadnak ha direkt mód letöltöm a telefonra akkor is. Ezek szerver vagy egyéni problémák?

4. A frissítés automatikus vagy csak manuálisan lehet megcsinálni? (és mi az a recovery program)

Ne haragudjatok a sok kérdésért de még nagyon új a készülék. Alapvetően nem vagyok ennyire moron az elektronikai dolgokhoz de a telefonokhoz nem értek. (Mi sem bizonyítja jobban ezt hogy az első órában kinyírtam egy SD kártyát a telefon "USB-tár törlése" gombbal. Szóval már nem nagyon merek ügyeskedni a készülékkel) Előre is köszönöm a türelmet és a válaszokat.


Golokapati
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.01.27. 21:32
9
Telefonom: Egyéb

Re: Kérdések/hibák

#2

Hozzászólás Szerző: Golokapati »

Sziasztok!
Problémám, hogy Redmi 2 -m men hajlandó csatlakozni Windows 7 op rendszerű számítógépemhez. Eddig USB ki-be húzásával 3.-4. alkalomra felismerte, de most azt se. Ez igaz Fénykép és File módokra is.
Próbáltam eljutni a "segítség" alatt ajánlott zhushou.mi.com oldalra, de az oldal nem elérhető. Mi tudok tenni?
voci
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.04.30. 13:15
9
Telefonom: Egyéb

Re: Kérdések/hibák

#3

Hozzászólás Szerző: voci »

Sziasztok!

Van egy UMI X1S telóm. Kb. 1 éve használom az itt elérhető V5 4.1.10 rommal. Viszont zavaró, hogy ha huzamosabb ideig lóg wifin (otthon és a munkahelyen is van), akkor kikerülve a wifi hatóköréből egy idő után nem áll át mobilnetre, így nem tudnak elérni viberen. Ilyenkor repülési mód be/ki megoldja a problémát. Ezután egy ideig működik rendesen, ha nincs elérhető wifi átáll mobilnetre automatikusan.
A hozzáértőket kérdezném, hogy ez valami bug (mert a 4.1.10 elég régi már, de sajnos nincs frissebb erre a készülékre).

Üdv.:
Voci
Avatar
BikaF1
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 20:57
9
Telefonom: Redmi 9T
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#4

Hozzászólás Szerző: BikaF1 »

Sziasztok!

A Redmi 1S-el nemrég felmerült egy olyan problémám, hogy a Real Racing 3 autós játékkal játszottam manuális vezérléssel (az autó irányítása - gáz/fék - a kijelző két oldalán történik döntött állapotban)

Egyszer csak kidobott, de az egyik oldal mintha beragadt volna. Ezt követően egy ideig olyan jelenséget produkált, mintha a kijelző egy adott pontját folyamatosan érintettem volna így az ott elhelyezkedő skype appot folyton elindította, vagy egy másik lapon a galériát nyitotta meg és egyből rá is nagyított egy képre aztán lekicsinyítette újra és újra stb. Többször újraindítottam de egy idő után ugyanezt csinálta egészen addig míg a fejlesztői beállításokban bekapcsoltam az érintés jelölését és az alábbi módon folyamatosan simogattam az adott pontot vagy két percig. Lásd lenti képen. Így végül sikerült orvosolni a dolgot.

A kijelzőm akarja felmondani a szolgálatot vagy rom hiba lehetett? Még egy korábbi (azt hiszem 5.5.8-as volt fenn) Más is tapasztalt ilyet? :-?
Redmi 9T - MIUI14 xiaomi.eu ROM stabil | Redmi 4X - MIUIHU 11
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#5

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ezt úgy hívják ghost touch, valamiért a rendszer úgy érzékeli, hogy nyomkodod a kijelzőt. Nekem is volt Mi3-on, egy tiszta telepítés megoldotta. A jelenségre nincs magyarázat!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
BikaF1
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 20:57
9
Telefonom: Redmi 9T
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#6

Hozzászólás Szerző: BikaF1 »

Köszi rajen, így már kevésbé aggódok a kijelzőmért. :D
Redmi 9T - MIUI14 xiaomi.eu ROM stabil | Redmi 4X - MIUIHU 11
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#7

Hozzászólás Szerző: rajen »

Nem kizárt, hogy a kijelződ hibás... :/
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
simihifi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2015.06.04. 08:35
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kérdések/hibák

#8

Hozzászólás Szerző: simihifi »

Sziasztok!

Redmi 2-nél folyamatosan összeomlik a naptár alkalmazás. Tegnap óta pedig a Hangout sem indul el. (A teló 1 hetes.) :(

MIUI 5.5.29
Gadhead
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2015.02.14. 07:47
9
Telefonom: Egyéb
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Medálok

Re: Kérdések/hibák

#9

Hozzászólás Szerző: Gadhead »

Legfrissebb ROM van fent? Mivel 1 hetes gondolom még az amivel kaptad. Az ilyen gondokat megoldja általában az új ROM telepítése egy wipe cashe kíséretében.
simihifi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2015.06.04. 08:35
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Kérdések/hibák

#10

Hozzászólás Szerző: simihifi »

szia

pont most írtam bele: Miui 5.5.29 automatikusan frissült erre
Válasz küldése

Vissza: “Hibák”