CWM Recovery telepítési hiba

Tony
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.12.08. 23:06
9
Telefonom: Xiaomi Mi2S

CWM Recovery telepítési hiba

#1

Hozzászólás Szerző: Tony »

Sziasztok!

Viszonylag kezdő vagyok a témában, bár már 1 éve használok MI2S-t. Mielőtt kérdezek, mindig átolvasom a fórumon az érintett témákat, külföldi fórumokon is utánanézek. Ez most is megtörtént, mégsem tudok továbblépni.

A helyzet a következő:
Szeretnék a legfrissebb ROM-ra frissíteni, ugyanis már több mint fél éve nem frissítettem. Ez persze azzal jár, hogy MIUI v5-ről v6-ra kell frissítenem. Sajnos már a cwm telepítésénél elakadtam.

Jelenlegi verziók a telefonomon:
System 1: MIUI-JLB23.0 (Bármire kattintok, egyből visszaugrik a launchra, azaz használhatatlan. Ez miért van?)
System 2: MIUI-4.1.24 (Ez teljesen jól működik)

A CWM Recovery-t az itt közölt linkről töltöttem le:
kb/viewarticle.php?a=4

Bemásoltam a telefon gyökerébe, ott átneveztem update.zip-re. Készítettem egy biztonsági mentést.
Ezután indítottam a telefont MiRecovery-ből, lefuttattam egy Wipe Cache-et és Wipe User Data-t, majd az "Install update.zip to System One"-t kiválasztva telepíteni kezdtem a cwm-et.
98%-nál a következő hibaüzenet fogadott: update.zip signature verification failed

Rákerestem fórumon, de nem segített.
Rágugliztam, megtaláltam a következő útmutatást: http://en.miui.com/thread-45240-1-1.html
Itt azt mondja a segítő, hogy fejlesztői verziót próbáljak ki, mert jelenleg stabilt használok. Ezt nem teljesen értem, mert mindkettőt használom. Tehát működnie kellene.

Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm a segítséget!

Egy másik, talán nagyon amatőr kérdés: a "full wipe" alatt mit kell érteni? Wipe All Data-t? Azért kérdezem, mert nem egyértelmű, és ugye ez kell nekem a v5-ről v6-ra való váltásra.

Köszönöm.


Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#2

Hozzászólás Szerző: peanar »

Szia!
CWM telepítés:
-nyisd meg a frissítés alkalmazást, majd ha lefutott a keresés, nyomj egy menü gombot
-itt válaszd a (pontosan már nem emlékszem) rom telepítése az sd-ről
-tallozd ki a cwm-et (itt nincs jelentősége, hogy mi a neve
-telepítés után kiírja, hogy indítsd újra, ha ez megtörtént fent van a cwm

Full wipe:
-ez ugye, amit átváltásnál meg kell csinálni (cwm elindítása után kiválasztod a wipe data, a wipe chace és az advanced menün belül a wipe dalvik-ot)
-én ezt meg szoktam mindkét systemre (system1 system2) csinálni
-a wipe data töröl mindent a telefonról, (utólagosan telepített alkalmazások, rendszerbeállítások) kivéve ami az "sd"-n van,így ugye megmaradnak a fénképek, videók stb.

Mivel mind az utólagos, mind a gyári alkalmazások rengeteg "szemetet" tárolnak a telefonon, így átváltás előtt célszerű lementeni azokat az adatokat, amikre szükséged van (pl.számítógép, pendrive) majd a telefon sd-jét is legyalulni!
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
dzsoke2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.06.11. 19:54
8
Telefonom: Xiaomi Mi2A

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#3

Hozzászólás Szerző: dzsoke2 »

Szia.Nekem is ugyanez a problémám hogyan tudok cwm-t felrakni se úgy ahogy irtad nem sikerült se mirecoveryböl.
Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#4

Hozzászólás Szerző: peanar »

Szia.
Milyen rom van fent, mire szeretnéd feltenni?
Ha nem más, Miflash-el tegyél fel egy régebbi fastboot romot (a Miuihu V6 rom első hozzászólásában leírtam, hogy én melyiket használtam), majd ezután jöhet a cwm telepítés.

Amúgy elvileg adb-vel is fel lehet rakni (igaz, mi2-nél még nem próbáltam).

Küldve az én PE-TL10-emről
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
dzsoke2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.06.11. 19:54
8
Telefonom: Xiaomi Mi2A

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#5

Hozzászólás Szerző: dzsoke2 »

Miui v6 5.6.11 fejlesztőia sistem 2 a sistem 1 en amin egy miui v6 5.5.9 de ez utóbbi az nagyon instabill egyfolytában mindeféle hibaüzenet van.ha fastboot romot teszek fel akkor sikerülhet az imént leirt módszerrel?Olvastam valahol true dual boot módot egedélyezni,tiltani kell.Ez igaz?Hol tudom?
Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#6

Hozzászólás Szerző: peanar »

Az 5.6.11 multi (ha ez van fent) az lollipop, így ha nincs bekapcsolva a tdb-d, akkor okozhat meglepetéseket! Egy fórumtársnak ellötte a partícióját, így megkínlódott a KK vissza rakással.

Küldve az én PE-TL10-emről
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
dzsoke2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.06.11. 19:54
8
Telefonom: Xiaomi Mi2A

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#7

Hozzászólás Szerző: dzsoke2 »

És hogy tudom megnézni hogy be e van kapcsolva?Én úgy tudom hogy kit kat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dzsoke2 2015.06.15. 17:35-kor.
Avatar
eric73
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.10. 18:53
9
Telefonom: Xiaomi Mi2S

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#8

Hozzászólás Szerző: eric73 »

Szia. Tegyél fel fastboottal egy 4.4.4 Kk romot. Majd updaterrel tedd fel az 5.6.11 et. Mert ha fastboottal teszel fel lollit akkor a partíciókat egyesíti innen nehezebb a visszaút a Kk.-re. De van most már nagyon könnyű módja.De ha úgy döntesz hogy maradni fogsz már a lollin akkor javaslom a fastboottal feltenni az utolsó romot. Majd updaterrel feltenni a multit. Van már működő cwm is.De mivel én csak jelenleg miuit használok elég a gyári recovery. Ha segítség kell szólj.

Sent from my Xiaomi Mi2S
dzsoke2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.06.11. 19:54
8
Telefonom: Xiaomi Mi2A

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#9

Hozzászólás Szerző: dzsoke2 »

A tisztánlátásért elküldöm az összes infot
Avatar
eric73
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.04.10. 18:53
9
Telefonom: Xiaomi Mi2S

Re: CWM Recovery telepítési hiba

#10

Hozzászólás Szerző: eric73 »

Oké most már látom hogy neked Mi2A-van. Erre a készülékre csak Kk.van Neked így nincs szükség bekapcsolni a tbd-ét mert ugyanolyan verzió. 4.4.4. Mind a kettő. Nyugodtan tehetsz fastboot romot is.Vagy Cwm-el.

Sent from my Xiaomi Mi2S
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi2S”