Xiaomi Redmi Note 4G

kicsirizs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:35
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#211

Hozzászólás Szerző: kicsirizs »

Valaki segítsen mert kivágom ezt a szart mostmár.
Redmi Note 4G. Megint nem megy a GPS, a navigáció.
Már tettem fel 3 féle V8as ROM-ot. Nem volt jó egyik sem. tette, fel V7-et. Az első pár hétben jó volt és most megint nem jó. De semmit nem változtattam azóta és egyszer csak nem működik.
HELP mert kivágom komolyan mondom.


Avatar
dvs
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2016.01.30. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G
Tartózkodási hely: Earth

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#212

Hozzászólás Szerző: dvs »

Felhívod az orvosod: doktor úr itt baloldalon megnyomom akkor nagyon fáj! mondja már meg mi bajom van, mert különben kárt teszek valamiben...

Vagdalózás helyett, leírhatnád milyen romod van, a konkrét hibát (a nem megy nem túl konkrét), milyen navi nem megy, GPS jel van-e.
Mivel próbálkoztál eddig stb...

A segítség önkéntes, nem hiszem, hogy valakit az motivál segítségre, nehogy kidobd a telefonod.

Ha válaszoltál a kérésemre, ígérem, hogy megpróbálok segíteni.
kicsirizs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:35
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#213

Hozzászólás Szerző: kicsirizs »

Fentebb már volt erről a problémáról szó. De akkor leírom újra.

A HERE we go navival sem ment és a Waze-val sem. 3 féle V8-as ROM-ot próbáltam ki. Fejlesztői romot is, valaki már linkelt ide egy másik verziót is (legelső margyar V8) és az sem volt jó. Most visszatettem ezt: 6.5.23 Fejéesztői ROM van fent.
A navi csak úgy megy hogy letöröltem teljesen a Play áruházat.
Avatar
dvs
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2016.01.30. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G
Tartózkodási hely: Earth

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#214

Hozzászólás Szerző: dvs »

Még mindig csak annyit tudok, hogy a navi nem megy.
-Nem indul el?
-elindul de kilép?
-elindul de nem talál műholdat?

Milyen hibaüzenet érkezik, ha érkezik.

Próbáld már rendesen leírni a problémát!

Nekem Note 4G -n az első stabil V8 eu. rom van fent: xiaomi.eu_multi_HMNote1S_V8.0.1.0.KHKCNDG_v8-4.4
Erre van telepítve az iGO_Navigation_9.18.27.655384
Teljesen hibátlanul működik.

A telepítések tiszta telepítések voltak? mert ha nem a hibát ugyanúgy vitte tovább a rendszer.

Ja... Én linkeltem azt a rom-ot, mert az az előtti fejlesztői rom-ok nál -ahogy írtam is- a google elhappolja saját aljas céljaira a GPS-t és nem ereszti, emiatt a navigációk nem kapnak hozzáférést a GPS-hez.
kicsirizs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:35
9
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#215

Hozzászólás Szerző: kicsirizs »

Szia!

A Here We Go-t próbáltam illetve a Waze-t. Mind a kettő működik és fut rendesen, de nem talál GPS jelet. Az általad linklet ROM-ot is próbáltam feltenni, tiszta telepítéssel. Wipe & Reset menü és itt a Wipe Cache-t , majd ha ezzel végzett akkor a Wipe User Data-t.Telepítés után nyomj a Wipe All Data-ra a Wipe & Reset pontban. Így jártam el mindegyik ROM próbálgatása között.
Hiba üzenet nincsen semmilyen esetben sem, semelyik ROM verziónál sem. Csak úgy működik pillanatnyilag a navigációm, hogy letöröltem a Play áruházat teljesen.
Avatar
dvs
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2016.01.30. 21:26
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G
Tartózkodási hely: Earth

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#216

Hozzászólás Szerző: dvs »

Már értem.

Szerintem ugyanaz a problémád mint nekem is volt.
Amikor elindítod a navigációt, a redőnyt lehúzva volt egy üzenet: GooglePlay GPS...
Nem talált Műholdat a navi, és ez az állapot folyamatos volt. Sok kínlódással rájöttem, hogy ha az alkalmazásoknál
letörlöm a googleplay frissítését akkor ez a hiba megszűnik.

A biztonság kedvéért az újonnan telepített stabil rom-on már nem léptem be a google fiókba (gmail jelszóval) és az engedély kezeléseknél minden engedélyt megvontam a google szolgáltatásaitól.
Biztonság-->Akkumulátor-->Alkalmazás akkumulátor kím.--->rendszeralkalmazás (fül) kiválasztod mondjuk a play-t és itt kiválasztod a "Háttérben futó tevékenységek korlátozása" beállítást. Ez aztán nem engedi a háttérben okoskodni!

Miért is kell nekünk a Google? Hát nekem nem kell. Ha szükségem valamilyen app. -ra, neten felmegyek mondjuk a pureapk -ra és letöltöm .apk formátumban és telepítem. A szinkronizálás (naptár, névjegy, stb.) megy a Xiaomi saját Cloud -jával.
Szóval jobb a google állandóan kémkedő, erőszakosan nyomuló app -jait, jobb elnyomni.

Azóta nem csak a navigáció megy tökéletesen, de az akku idő is jelentősen jobb lett. (nem fut a háttérben rengeteg google kémprogram jelentve, hogy merre járok, mit olvasok stb...)
Jantika
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.10.28. 20:03
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#217

Hozzászólás Szerző: Jantika »

Helló nekem az volna a kérdésem hogy egy redmi note 4g miu fiok jelszót hogy lehet helyre hozni vagy valaki tudna ebben segíteni?
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#218

Hozzászólás Szerző: rajen »

MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
szgabor59
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.06.06. 10:49
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#219

Hozzászólás Szerző: szgabor59 »

Nem indul a gyari uzenetek alkamazas telepitettel hibatlan a masadik asztalnal a hangalapu szovegbevitelt nem tudom billentyuzetre atvaltani. A szokasos problema kametahiba ha a datumozast kerem. Kerem aki a 3 problemaba segitsen
Jantika
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.10.28. 20:03
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4G

Re: Xiaomi Redmi Note 4G

#220

Hozzászólás Szerző: Jantika »

Valaki helyre tudna hozni a telom sajnos nem tudjuk a miui fiok jelszót hogy lehet megcsinalni
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 4G”