Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

szimon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 12:00
7
Telefonom: Redmi Note 9

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#211

Hozzászólás Szerző: szimon »

Sziasztok,
vettem egy Mi Band 6-ot, feltettem a Mi Fitness appot, engedélyeztem mindent, párosítottam. Majd feltettem a Notify for Mi-t, azt is párosítottam. Utóbbi app sokkal többet tud mint a gyári és még magyar is, szuper. Jött az óra magyarosítása, amire azt írja ki, hogy korlátozások vannak és töröljem a gyári appot, viszont olvasgatva a fórumot, a gyári app nélkül meg nem megy a Notify. Most akkor mi van? Van egy olyan lehetőség, hogy valami kulcsot kellene beszerezzek. Ehhez faktory reset az órán, majd újra húzni mindent és a fájlkezelőben kellene megkeressem az óra kulcsát - nem találtam, de ebből adódik a kérdés is, hogy ha leválasztom a gyári appról, akkor a további hivatalos frissítéseket meg se kapja az óra?
Mit szeretnék? Magyarosítani az órát, Notifyvel használni a telefonon, de a gyári frissitésekről nem szeretnék lemaradni...
Mit kellene tennem?
Segítséget előre is köszönöm


labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#212

Hozzászólás Szerző: labe »

Magyar is legyen és kapjon gyári frissítést is? A kettő üti egymást.
szimon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 12:00
7
Telefonom: Redmi Note 9

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#213

Hozzászólás Szerző: szimon »

ó, ezt nem tudtam. Köszönöm
Akkor kulcsot kiszedtem, csatlakoztam a Notify-vel kulcs segítségével. Magyarnyelv letöltve, firmware frissitésnél a kicsomagolt res kiválasztva, de semmi reakció... nem ugrik fel a fájl ellenörzése és a Telepítés gomb. Hiba üzenetet nem ad. Kíváncsiságból elkezdtem piszkálni, rezgést átálltottam, kiírtam az órára az appból egy szöveget és még a számlapot is meg tudtam változtatni, de a Firmware frissités nem működik. Nem ír ki se hibát, se üzenetet, semmit, egyszerűen csak nem ugrik fel a fájl ellenörzése. Telefon újraíndítása után sem. Minden értesítést megkapok, a telefon lévő app és az óra egyébként funkcionál, de nem tudm feltölteni a magyar nyelvet az órára... :( Valami ötlet?
szimon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 12:00
7
Telefonom: Redmi Note 9

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#214

Hozzászólás Szerző: szimon »

Többször is megpróbáltam a Factory reset-et, mindent töröltem a telefonról is - maradványokat is. Feltettem a Mi Fit appot, majd a Notify-t. Próbáltam feltenni a magyarítást, de az írta ki, hogy a band firmware-nek korlátozásai vannak, és nem fog működni a frissités - nem is működik, mert nem tölti be a fájlt -, és távolítsam el a hivatalos alkalmazást. Ez meg is történik, egy másik appal ki tudom nyerni a kulcsot is ami ehhez szükséges, de a Notify ezután sem tud firmware-t frissíteni, ez után sem lehet magyarosítani az órát, ráadásul bizonyos funkciókhoz keresi a gyári appot és azért nem engedi beállíatni mert a gyári app nem elérhető. Ahogy elnézem a topik támogatottsága meghalt, ahogy az óra támogatottsága is. Ha jól értem új gyári frissítés van az órára és azzal már nem működnek a régen még jól bevált dolgok. Ezt csak tapasztalatként írom, ha valaki rákeresne az órára és neki se működne, vagy ezek után venne ilyen órát, tudja mire számítson.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#215

Hozzászólás Szerző: rajen »

Kicsomagoltad a letöltött ZIP fájlt és a RES fájlt próbálod feltenni?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
szimon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 12:00
7
Telefonom: Redmi Note 9

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#216

Hozzászólás Szerző: szimon »

Természetesen kicsomagoltam és próbáltam többféle módon is.Sőt letöltöttem többször is, hátha sérült a fájl.
Mi Fitness van fent + Notify mindkettő szinkronizál, majd úgy is, hogy mi fitness háttérben fut, majd leállítva is
Követve az angol támogatói fórumot feltettem a Mi Fit mod-ot a Mi Fitness helyett, ezzel ugyanúgy megpróbáltam magyarosítani, így sem ment.
További leírás az angol fórumon, hogy akkor szedjem le a gyári alkalmazásokat, szedjem ki a keyt és ugy csatlakozzak a Notifyvel. Megtörtént, így sem lehet magyarosítani. Csináltam saját számlapot, azt sem tudom rajta frissíteni. Maga az óra funkcionál és szinkronizál a telefonnal, de se saját számlapot nem tudok feltenni, se magyarosítani nem tudom.
Egy hét különbséggel érkezett a két óra. A feleségemén mindent meg tudtam csinálni - ővé volt az első. Kb 10 napja jött az enyém, ugyanonnan. Kb ekkor lehetett valami frissítés is, mert az óráján szétesett az egyedi számlap, de azt vissza tudtam frissíteni - egyébként maradt magyar az órája. Nála párhuzamosan megy a Mi Fitness és a Notify. Minden szép, minden jó. Az egyedi számlapomat is fel tudtam rá tenni. Az enyémen nem működik se a számlapfeltöltés, se a magyarítás. DE ki is írja a Notify, hogy a Band firmwarenek korlátozásai vannak, ez a funkció nem fog működni, távolítsam el a hivatalos alkalmazást. Viszont azt eltávolítva se működik, csak már nem ír ki semmit, se hibaüzenetett, se javaslatot, se semmit. Egyszerűen tallozás és a fájl kiválasztása után, ugyanarra a képernyőre dob vissza, mintha ki se választottam volna a fájlt - ekkor sincs üzenet, semmi, csak kezdhetem a fájl tallózását megint...
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#217

Hozzászólás Szerző: rajen »

Nagyon érdekes, visszaváltottam miattad MB6-ra és megnéztem a problémát. De sajnos nálam minden elsőre működött, nem tudtam reprodukálni az általad felvázolt problémát. Nem lehet, hogy a karkötőddel van valami probléma? Egyébként a Zepp Life kezeli nálam a karkötőt, nem a Mi Fitness.
Feltettem ide is a fájlt, töltsd le, hátha a filehoston elcsesződött: https://miui.hu/files/pangu_v59_hu.res
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
szimon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 12:00
7
Telefonom: Redmi Note 9

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#218

Hozzászólás Szerző: szimon »

Factory resettel és minden memória és program törlésével a telefonon? Letöltöttem ezt a res-fájlt, de ezzel se történik semmi... :(
Csináltam egy videot: https://www.youtube.com/shorts/NFXfpqlbuYI

Óra azonosító: 212 - Mi Band 6

version=8, fontFlag=3, fontVersion=2, resourceVersion=59, resourceFlag=7, emojiVersion=-1, language={language=2, mLang=null}, fwFlag=7

Hardver felülvizsgálata: V0.82.19.3

Funkció: vers=1, group=11, featureList={1={3}, 2={0, 1, 3, 4, 5, 7, 11, 13, 15, 21, 22, 25, 26, 27, 32, 34, 41, 43, 46, 47, 48}}, algoList={0=8}

Verzió frissítése: 5
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#219

Hozzászólás Szerző: rajen »

A szabályzat szerint ne idézd az előtted szólót!

Honnan tallózod be a fájlt? Mi az a "disk"? Tedd a res fájlt a telefon tárhelyére, a Download mappába.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
szimon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.07.13. 12:00
7
Telefonom: Redmi Note 9

Re: Xiaomi Mi Smart Band 6 | kérdések, válaszok, magyarítás

#220

Hozzászólás Szerző: szimon »

Elnézést az idézetekèrt. Disk az SD kártya, de azt a rés fájlt amit most feltettél az a Downloadsba mentettek és onnan próbáltam betölteni, eredmény ugyanaz. Feltettem az általad említett appot, újracsatlakozottam bandet, így se tudok frissíteni
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Smart Band”