MiCloud

Olyan témák gyűjtő helye, ami nem igazán specifikus, ide jöhet minden
Avatar
neduddgi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.02.18. 09:59
10
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Szabadka
Kapcsolat:

MiCloud

#1

Hozzászólás Szerző: neduddgi »

Hellósztok!!
Az a helyzet, hogy nálam az Mi2S-en, ahol a JLB39.0 stabil magyar romot használomaz egyik Systemen, amig a másikon az FCR MIUI R62 van, és egy jó hete ez utóbbiról tértem át a JLB 39.0-ra a nagyon jó aksihasználat miatt, nos azota a MiCloudban nem szinkronizálja nekem az SMS-eimet, és a hivásnaplót....Mást mindent szinkronizál, de e kettőt sehogy sem. Amikor kéri az aktiválást a nemzetközi SMS-el, akkor azt kapom vissza, hogy a szerverrel nem lehet kapcsolatot teremteni. Ez abban is megmutatkozik, hogy a kompin is nem birok bejelentkezni a MiCloudba. Nem kapom a telefonra a kódot. Nem olyan régen ez még működött....habár igy hogy a felhőhöz csak akkor férek hozzá, amikor a mobilra küldött kódot be kell irni, hááát....nem túl sok értelme. Mi van ha pl. elveszik a mobil? Nem lehet az adatokat törölni. Szóval, ti hogy álltok a szinkronizálással? Nálatok műxik? Üdv


Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: MiCloud

#2

Hozzászólás Szerző: peanar »

Nálam is volt ilyen, igaz más verzióval. Tiszta telepítés megoldja! Én a jlb39-et tiszta telepítésként tettem fel, majd a mentés appal állítottam vissza a szükséges dolgokat. Ha jól emlékszem, a rendszerbeállításokat és a fiókok és névjegyek visszaállítását mellőztem! És igen, nálam működik ;)
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
Avatar
neduddgi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.02.18. 09:59
10
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Szabadka
Kapcsolat:

Re: MiCloud

#3

Hozzászólás Szerző: neduddgi »

Meg fogom próbálni akkor ujrarakni a Rom-ot.....nem tartottam szükségesnek a Wipe-okat, mert a JLB 34.0 re ment rá a JLB39.0. Tehát mintha frissitést csináltam volna. Nagyjából..., de lehet, hogy a Rom nem ezt gondolta :). Mindenesetre köszi az ötletet, és üdv!
Avatar
neduddgi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.02.18. 09:59
10
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Szabadka
Kapcsolat:

Re: MiCloud

#4

Hozzászólás Szerző: neduddgi »

Ujraraktam a JLB 39.0 Romot, ahogy irtad wipe data, wipe cash, a fiókokat nem állitottam vissza,hanem újra jelentkeztem be mindenhova (utálom kissé ezt) , és most láss csodát! Műxik a Micloudban az SMS és a hivásnapló szinkronizálás is! Nem értem egészen a dolgot, de a lényeg, hogy megyen!! Még1szer köszi!! :)
Avatar
wocsok17
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2014.05.09. 13:05
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Szombathely, Ajka, Budapest

Medálok

Re: MiCloud

#5

Hozzászólás Szerző: wocsok17 »

Ez a MiCloud-os ingyenes üzenetek küldése hogy működik?
Avatar
peanar
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2013.12.14. 19:25
10
Telefonom: Xiaomi Mi4

Medálok

Re: MiCloud

#6

Hozzászólás Szerző: peanar »

V5-nél hibátlanul működött! Mindkét félnek be kell kapcsolni (ekkor elküld egy smst) és ha netközelben vagytok, akkor nem smsként küldi el az üzenetet, hanem neten és így nem számol fel pénzt! Ha viszont valamelyikőtök nincs netközelben, smsként megy az üzenet.

Tapatalk-kal küldve Mi2S-ről
Mobil:
System1:
System2:
CWM:
TDB:
Avatar
wocsok17
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2014.05.09. 13:05
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Szombathely, Ajka, Budapest

Medálok

Re: MiCloud

#7

Hozzászólás Szerző: wocsok17 »

Ok, sikerült, akkor az volt a gond, hogy a másik oldalon nem volt net! :D
welien
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.09.19. 01:41
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: MiCloud

#8

Hozzászólás Szerző: welien »

Sziasztok! A családban 2 ilyen telefon is van. Szeretném használni a MiCloud üzeneteket. Nekem sikerült is beállítani, de a másik telefonnál hiába küldi az aktiváló sms-t, nem történik semmi. Azt írja, hogy nem lehet aktiválni. Mi lehet a baj?
Ha megoldódik ez a probléma, hogy tudom használni a MiCloud üzenetküldőt? Gondolom kell hozzá adatkapcsolat is, szval kb olyan, mint a viber?
Avatar
GyulaB
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2014.05.22. 07:55
9
Telefonom: Xiaomi Mi3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MiCloud

#9

Hozzászólás Szerző: GyulaB »

Igen, olyasmi, én maradtam is a viber mellett :)
Avatar
tomdriveschool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:45
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa
Gender:

Medálok

Re: MiCloud

#10

Hozzászólás Szerző: tomdriveschool »

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
A feleségem Redmi 1s-re nem tudok létrehozni micloud fiókot. Se tel.számmal se emil fiókkal. Többszöri próbálkozás és wipe cache után se megy. Vagyula 43-asa van a telcsin.
Tamás
Mi 9SE (6/64)
Válasz küldése

Vissza: “Általános témák”