Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

Sipi
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2015.02.10. 19:31
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Medálok

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1311

Hozzászólás Szerző: Sipi »

Én pedig azt csináltam amit írtál. De mindegy. Néha kell a rendezkedés. :)


piocasember
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.10.21. 22:44
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1312

Hozzászólás Szerző: piocasember »

Sziasztok! Vagyula féle JHCCNBL50.0 ROM-ot használok, amiben van egy Xperia névre hallgató billentyűzet alkalmazás. Szerintetek van arra mód, hogy ezt a billentyűzetet valahogy kimentsem a telefonról és egy másik nem Redmi 1S telefonon is használhassam? Egyszerűen nem találok sehol használható magyar ékezetes hagyományos, négy soros billentyűzetet. Ez tökéletes, de ilyen néven hiába keresem a Play Áruházban vagy a neten, sajnos nem találom. Előre is köszönöm!
Avatar
Toportyan
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2015.04.28. 21:34
8
Telefonom: Redmi Note 11 NFC
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Medálok

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1313

Hozzászólás Szerző: Toportyan »

Aláírásomban van egy Redmi 3 telepítés leírás, abban az apk, ha még elérhető. Ha annál jobbat akarsz, akkor SwiftKey

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 pro eszközömről
Redmi 1s (elhalálozott) MIUI8 6.9.15. MIUIHU / Redmi 3 Pro MIUI9 8.3.22. MIUIHU
Redmi 3 beüzemelés, első lépések ROM csere, GAPPS, BL nyitás, TWRP, MULTI ROM, saját tollból
piocasember
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.10.21. 22:44
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1314

Hozzászólás Szerző: piocasember »

Nagyon szépen köszönöm! Még letölthető. Le is suzedtem, de a leírás ellenére egy "kis" gondban vagyok. A mappákban található apk fájlt ha felmásolom a telefonra és futtatom, az nem elég? Kicsit bonyolult nekem ez a telepítés, még akkor is, ha ötödszörre olvasom. :)
Avatar
tomdriveschool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:45
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa
Gender:

Medálok

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1315

Hozzászólás Szerző: tomdriveschool »

Sziasztok!

Feleségem gondolt egyet és kitörölte majdnem az összes mappát a fájlkezelőben a Redmi 1s-én.
Bár régen csináltam, de gondoltam, semmi baj, úgyis rajta van a 2.8.7.0 TWRP. Letöltöm a rom-ot és tiszta telepítéssel újrarakom.
Letöltöttem 3 rom-ot:
1. Vagyula féle JHCCBL50.0
2. MIUIHU8 6.9.15
3. EU MULTI V6.6.5.0.KHCCNCF
Először a 2-at tettem fel gond nélkül. Sikerült beállítani mindent, de Kedvesemnek nem tetszett 1 napos használat után, úgyhogy Vagyula féle romot akartam feltenni. A gondjaim itt kezdődtek: nem tudom feltenni se a Vagyula, se az EU Multi féle romot (minden telepítés előtt megvolt a Cache, Dalvik cache, Data és System) törlés. Többször próbáltam, de mindig ugyanaz a hiba mind a kettőnél: error executing updater binary file. Vissza akartam rakni a 2-est, de először ugyan erre a hibára leállt, majd 2-dik nekifutásra sikerült. Jelenleg az van rajta.
Esetleg valakinek van ötlete, hogy miért nem tudtam feltenni a másik két romot?

Előre is köszönöm!
Tamás
Mi 9SE (6/64)
Avatar
BikaF1
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 20:57
9
Telefonom: Redmi 9T
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Medálok

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1316

Hozzászólás Szerző: BikaF1 »

Én a 6.9.15-t használom jelenleg és én is belefutottam már hasonlóba, más 6-os, 7-es alapú főzött romoknál is. Nem jöttem még rá, hogy néha többszöri próbálkozás után mitől szokott sikerülni, máskor meg rögtön elsőre minden gond nélkül. A tiszta telepítés szerint szoktam eljárni. Azt észrevettem, hogy ahol külön gapps csomag van, azzal nem szokott lenni probléma. Próbálkozz, felmennek azok előbb utóbb. Viszont, ha már úgyis épp benne vagy, javaslom, hogy frissíts rá a TWRP-re is. Már van belőle 3.1.0 is.
Redmi 9T - MIUI14 xiaomi.eu ROM stabil | Redmi 4X - MIUIHU 11
Avatar
tomdriveschool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.05.16. 21:45
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9 SE
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa
Gender:

Medálok

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1317

Hozzászólás Szerző: tomdriveschool »

Köszönöm!
Tamás
Mi 9SE (6/64)
anmo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.08.30. 19:50
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1318

Hozzászólás Szerző: anmo »

ztm » 2017.05.07. 20:27 írta:Hellotok!
Hardware-es kérdésben kérek segítséget. Az utóbbi időben elég nehézkes a töltőt csatlakoztatni úgy, hogy töltsön is. Valószínű, hogy a mikroUSB kopott / öregedett ki és a charger panel-t kéne cserélnem. Az eBay-en a Hongmi-hoz hirdetettek kompatibilisek a Redmi 1S-el?
Nekem is hasonló gondom volt, de a csatlakozó kipucolása megoldotta.
Egy hegyes fogpiszkáló használata ajánlott, mert az nem zárja rövidre az érintkezőket.

Van egy része a csatlakozónak, amit nem lehet elérni fogpiszkálóval. Én sodrott rézvezetékből húztam ki pár szálat, az már befért oda.

Az akksit mindenképpen vedd ki, ha valami fémtárggyal piszkálod a csatlakozót!
ztm
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.06.09. 19:15
8
Telefonom: Xiaomi Redmi 5 Plus
Gender:

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1319

Hozzászólás Szerző: ztm »

Hátha másnak is segítség lesz, végül is a Redmi1S-ek már nem mai darabok.

Nekem totál kikopott a uUSB csatlakozója, alig volt már kábel, ami megmaradt benne. Mivel munkaeszköz is a teló, nem volt opció, hogy a MIUI szervizben otthagyjam 2-3 napra, míg kicserélik 3e pénzért. Rendeltem az eBay-ről egy "charger port" panelt kemény 1.073Ft-ért. Átrakni semmiség, a telefont is alig kell megbontani hozzá. Kb. 2 hete használom minden gond nélkül.

Olyan eladót kerestem, akinél a Redmi 1S is választható opció volt, nem csak odaírta, hogy jó Hongmi / Redmi 1 / Redmi 1S készülékhez. Van aki "charger board" néven nyomja.
manodesign
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.09.10. 13:56
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Általános kérdések és válaszok,hibák,megoldások

#1320

Hozzászólás Szerző: manodesign »

Sziasztok!

Használatba vettem egy 1S-t.
Hogyan tudom beállítani, hogy ne zárja be az alkalmazásokat?
A Llama-t folyton bezárja, így gyakorlatilag használhatatlan. Szerintem a gmail-t és a hangouts-ot is bezárja, így nem jönnek meg az értesítések, zenetek.
Az akkukezelésnél már kikapcsoltam az alkalmazások bezárogatását, de nem segített.
Mit tudok tenni, hogy fusssanak az alkalmazások?

MIUIHU 8.6.9.15 Feljeszői rom
Köszi!
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 1S”