Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#181

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Be van állítva minden. Mindegy. Én már lemondtam arról, hogy egyszer jó lesz. De azért még mindig a frászt hozza rám, amikor éjfél után jön a random üzenet, hogy nyitva az ajtó.


Titanium011
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020.12.02. 07:02
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#182

Hozzászólás Szerző: Titanium011 »

A következő a gondom.

Hivatalos magyar forrásokból beszerzett alexa echo dot 3.gen, mi camera 360, mi essential white and color okos égő, smart senzor set eu-s.

Mi home hoz a megfelelő skill telepítve alaexaban bejelentkezve a mi accountal de alexa nem lát semmit az eszközökről.Mi lehet a gond?
Zsootty85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.01.24. 13:08
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#183

Hozzászólás Szerző: Zsootty85 »

Sziasztok!
Engem kb. 1 hónapja kezdett érdekelni a Xiaomi okosotthonja. Nem a kit-et vettem meg, hanem külön "építkeztem". Vettem egy Hub-ot, Xiaomi izzót, volt már régebbről egy bedside lámpám is, és hozzájuk csatlakoztattam kapcsolókat: nyitásérzékelőt, mozgásérzékelőt, a fényérzékelő még úton van. Olvastam, hogy sokan késleltetve kapjátok az értesítéseket. Nekem Samsung A70-es telóm van, és azonnal megkapom, még akkor is, ha én nem vagyok otthon, de épp valamelyik családtag elhalad a mozgásérzékelő előtt. Viszont van úgy, hogy pár órával később újra megkapom az értesítést. Engem ez annyira nem is zavar.
Viszont olvastam egy 2 évvel ezelőtti hozzászólást, ahol arról volt szó, hogy hiába állították be az aktív időszakot az automatizáláskor, nem abban a időintervallumban működött az érzékelő. Nekem most ugyan ez a problémám. Hiába állítom be, hogy 18-07 óráig kapcsoljanak fel a lámpák, van, hogy délben is működik, és van, hogy éjszaka nem. Ha egész napra állítom az intervallumot, akkor jól működik. Erre nincs valami megoldás? Magyarországi szerveren működik, az idő GMT+1-re van állítva.
Ha nem lesz más megoldás, a fényérzékelővel be tudom állítani, hogy mikor működjenek az érzékelők, sőt úgy még pontosabb is, mert ugyebár nyáron még este 8-kor is világos van, csak idegesít egy kissé ez a probléma.
Silver82
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.04. 10:45
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#184

Hozzászólás Szerző: Silver82 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szűkségem, hátha valaki tud válaszolni rá.
Nemrégiben vettem egy Aqara home set -et (HUB: dgnwg05lm), és megmondom őszintén eddig nem néztem, de most figyeltem fel, hogy ebbe nincs bluetooth. Van olyan eszköz, amivel képessé teszi a hub-ot erre? Rendeltem hőmérő szenzorokat, de akkor vettem észre, hogy csak ble-n működnek. (Későbbiekbe okos konnektoros klíma vezérlést szeretnék majd csinálni.)
Van a szetthez a kapcsoló (WXKG01LM), a működési tartományt azt megtaláltam, de azt sehol, hogy ez most kültéren is lehet használni, mennyire bírja a napot, és az esőt?
Ami még érdekelne azok az ehhez a rendszerhez csatlakozó kijelző(k), milyen szerepet tudnak betölteni? pl tudnak olyat, hogy megjelenítik 3db hőmérő szenzor adatait, de ha az egyik mozgásérzékelő érzékel, akkor kiteszi a kamera képét a kijelzőre???
Nagyon sok helyen olvastam, hogy egyedi mp3 hangot fel lehet rá tölteni. Ezt az opciót hol találom, mert én már annyit kerestem, de semmi.
Valamint mi kell ahhoz, hogy hangvezérelt legyen ez az egész? A telefonom androidos. (bár nem tudom, hogy ez lényeges-e.)
Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tud ezekbe segíteni.
Morphyka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.03. 19:46
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#185

Hozzászólás Szerző: Morphyka »

Sziasztok!

Szerintetek mért nem jó a beállítás? Mozgásra mindig bekapcsol az irányfény, pedig csak az adott idő intervallumban kellene.
Köszönöm!

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 210_19.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 210_19.jpg
Zsootty85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.01.24. 13:08
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#186

Hozzászólás Szerző: Zsootty85 »

Szia!
Nekem úgy működik, hogy 7 órával előbbi időpontra állítom az intervallumot, állítólag a kínai időeltolódás miatt van. Pl. én úgy állítottam be az irányfényt, hogy a 18-07 óra helyett 10-00 órára állítom. De ha ekkor sem működik, akkor a HUB-ot ki szoktam húzni, majd vissza, és akkor jól működik.
Morphyka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.03. 19:46
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#187

Hozzászólás Szerző: Morphyka »

A szenzor beállításában ha belépek a Device time zone menübe, akkor ott nimcsen semmi csak a keresősáv felül.
Morphyka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.03. 19:46
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#188

Hozzászólás Szerző: Morphyka »

Hiába próbálom 7 órával előbbre állítani, így is bekapcsol mindig.
Morphyka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.03. 19:46
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#189

Hozzászólás Szerző: Morphyka »

Megoldódott a probléma. Nem a főmenüben kell létrehozni az automatizálást, hanem a hubon belül. Éjszakai fény bekapcs, majd ott az időzítés, meg a mozgásérzékelő hozzáadása. Tökéletesen működik az időzítés, nem kell előrrébb állítani sem.
viktor74
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.04.12. 22:00
2
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#190

Hozzászólás Szerző: viktor74 »

sziasztok ! most pénteken vettem egy xiaomi okos otthon kezdő szettet , két hőmérséklet szenzort , és egy mágneses home 1080 kamerát a telekre ( fő a biztonság ) ....szombaton faxán be is üzemeltem minden működött ... aztán hazaértem és másnap kamera "couldn't connect to the network" üzivel fogadott , minden más online ... vasárnap visszamentem újraindítottam a kamerát , majd haza ....... délutánra már minden offline .... vissza ismét, GSM router restart, levittem egy 5V 2A táp a kamerának , beállítottam egy időzítőt a router tápjának újraindítására , és haza .... reggelre megint minden offline .... kezdő vagyok .... mit cseszhettem el ??? ötletek ?? tanácsok tunning ?? akármi ??? köszönöm előre a mindent is :)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”