Redmi Note 3 bootloop hiba

Hadron
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.12.05. 17:29
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Redmi Note 3 bootloop hiba

#1

Hozzászólás Szerző: Hadron »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek,hátha valaki tudja a hiba okát/megoldását.

Adott egy Redmi Note 3 készülék. Ha jól emlékszem Redmi Note 3 Pro néven vásároltuk anno,de nem vagyok benne biztos,hogy Redmi note 3 Pro vagy Redmi Note 3 Special Edition. Órák óta bújom a netet,de mivel a telefon jelenleg nem bootol be,nem igazán tudom eldönteni.

Az biztos,hogy Snapdragon proci van benne, 3 gb ram és 32 gb tárhely,valamint az akksi 4050 mAh.

A készülék vásárlása óta (2016 szeptembere) nem nagyon volt frissítve és korrekt módon működött. A webshopból vásárolva már a TWRP fent volt és a fent lévő romon volt magyar nyelv is. Nem tudom,hogy a bootloader nyitva volt-e...vagy hogy a TWRP telepítéséhez ki kellett-e nyitni.

TWRP-ből feltettem rá az aktuális global stabil romot,de a TWRP-n a kék csík nem ment végig. Sok várakozás után kénytelen voltam újraindítani.

Ekkor teljesen beállt a készülék. Fastboot módba tettem és flashelni szerettem volna. Mivel a fastboot módban történő telepítés során a MiFlash ellenőrzi,hogy a készülék és a telepítendő fastboot rom azonos-e,ezért úgy gondoltam kiderítem,hogy milyen típusú is a készülék. Csak a Redmi note 3 special edition (kate) verziónál nem írt ki missmatch hibát,tehát gyanítom,hogy Kate verzió kell a telefonra. Ezzel csak az volt a baj,hogy fastboot módban a flashelés elején valamilyen "tz hibával" megakadt.

Némi keresgélés után,megoldottam,hogy EDL módba tegyem a telefont,és így már lefutott a fastboot-os flash.

Kezdtem örülni,hogy minden klappol,de az első bekapcsoláskor a MI logó nem akar eltűnni,csak haladnak a "pöttyök" az Android felirat alatt,de 10-15 percig sem történik semmi. Próbáltam a Kate verzió global stabil és developer fastbootját is flashelni. EDL módban lefut mindkettő,aztán bootnál nem jutok tovább.

A TWRP már eltűnt és MiRecovery fogad helyette,ha megszakítom az örökké tartó boot-ot.

A kérdésem az lenne,hogy hogyan tudnám üzemképessé tenni a telefont?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!


Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#2

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Szia!
Pedig az első és legfontosabb dolog tisztában lenni a telefon pontos típusával.
Mivel SD processzoros a teló, valóban Kenzo vagy Kate a választási lehetőség. Különbség a halózati modemben van. Ha volt B20/800MHz-ed, akkor Kate, ha nem, Kenzo.
Alapvetően jól csináltál mindent-szerintem-csak sokszor nem elég egy flash-selés után 10-15 percet várni. Volt már 30-40 perces felállási idő is, sőt néha több.
Én megpróbálnám újra előbb Kenzo-val és sok türelemmel.
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Avatar
acaca68
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2016.01.18. 18:44
8
Telefonom: Xiaomi Mi Max 3
Tartózkodási hely: Vecsés
 megköszönték: 17 alkalommal

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#3

Hozzászólás Szerző: acaca68 »

minimal adb and fastboot letölt és telepít https://freeandroidroot.com/download-mi ... -versions/
fastbootba teszed a telót, beirod a parancssorba a következőt fastboot getvar all nyomsz egy entert és látni fogod hogy kate vagy kenzo így tudod hogy milyen romot kell ráraknod. sok esetben ha előfordul hogy ha katedrális kenzot erőszakolsz vagy fordítva és aztán felrakod a megfelelően, bootolas után nagyítóval sem találsz imei számot, wifi és bluetooth címet. akkor se panikolj. kb 3 perc visszairni ezeket ha van egy másik telóról QCN mentésed
Xiaomi doki
xiaomi.doki@gmail.com
Unbrick any xiaomi device and remove mi account
https://www.facebook.com/groups/3059778820951055/
Hadron
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.12.05. 17:29
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#4

Hozzászólás Szerző: Hadron »

mumin007 » 19 perccel ezelőtt írta:Szia!
Pedig az első és legfontosabb dolog tisztában lenni a telefon pontos típusával.
Mivel SD processzoros a teló, valóban Kenzo vagy Kate a választási lehetőség. Különbség a halózati modemben van. Ha volt B20/800MHz-ed, akkor Kate, ha nem, Kenzo.
Alapvetően jól csináltál mindent-szerintem-csak sokszor nem elég egy flash-selés után 10-15 percet várni. Volt már 30-40 perces felállási idő is, sőt néha több.
Én megpróbálnám újra előbb Kenzo-val és sok türelemmel.
Sajnos egész éjjel bootloop volt... Én azt gyanítom,hogy Kate,mert sima fastboot módban (nem EDL-ben) a MiFlash missmatching device and rom vagy valami hasonló üzenetet ír.
Hadron
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.12.05. 17:29
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#5

Hozzászólás Szerző: Hadron »

acaca68 » 10 perccel ezelőtt írta:minimal adb and fastboot letölt és telepít https://freeandroidroot.com/download-mi ... -versions/
fastbootba teszed a telót, beirod a parancssorba a következőt fastboot getvar all nyomsz egy entert és látni fogod hogy kate vagy kenzo így tudod hogy milyen romot kell ráraknod. sok esetben ha előfordul hogy ha katedrális kenzot erőszakolsz vagy fordítva és aztán felrakod a megfelelően, bootolas után nagyítóval sem találsz imei számot, wifi és bluetooth címet. akkor se panikolj. kb 3 perc visszairni ezeket ha van egy másik telóról QCN mentésed
Köszönöm a tippet. A baseband és bootloader után nem mutat semmit. A product után viszont ott figyel Kate. Kérdés az,hogy ez az infó hibás telepítés esetén sem változhat meg?

Viszont akkor külön nem értem a dolgot,mivel az eredeti felállás az volt,hogy Special Edition-romot szerettem volna TWRP alól feltenni...és nem ment. + a fastboot nem engedi a kate romot magára és ha EDL módban lefut,akkor sem bootol be,pedig ez a rá való rom. Sajnos nincs QCN mentésem.
Hadron
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.12.05. 17:29
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#6

Hozzászólás Szerző: Hadron »

Úgy látom,hogy a parancssorban változik,hogy Kate vagy Kenzo. Tehát hiába láttam Kate-et,ha már az eleve egy rossz telepítés eredménye. Az eredeti dobozról én nem tudom megmondani,hogy melyik telefon.
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#7

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Nem mindegyik TWRP alkalmas Global Stable, tehát gyári ROM telepítésére, csak amelyik kihagyja/ki lehet benne kapcsolni a DM Veryfi ellenőrzést.
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Hadron
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.12.05. 17:29
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#8

Hozzászólás Szerző: Hadron »

Továbbra is azt gyanítom,hogy Kate lehet,mert most,hogy Kenzo-t jelzett a parancssorban, bootloopig sem jutok. Míg amikor Kate volt ráhúzva EDL módban,akkor bootloopnál ragadt és még a gyári recovery is feljött. Most sikerült egy ZCX TWRP-t feltenni EDL módban. Csak azt nem tudom,hogy milyen rom telepítésével próbálkozzak. Megpróbáltam a mostani legfrissebb global stable rom-ot,de épp csak felvillan a MI logó és el is tűnik.Így már a ZCX TWRP-be sem tudok visszamenni,újra rá kell flashelnem. Teljes tanácstalanság. Most megpróbálok egy régebbi global stable-t, a MIUI oldaláról (miutén a TWRP-t visszatettem).
Avatar
acaca68
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2016.01.18. 18:44
8
Telefonom: Xiaomi Mi Max 3
Tartózkodási hely: Vecsés
 megköszönték: 17 alkalommal

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#9

Hozzászólás Szerző: acaca68 »

Ez bizony egy sima mezei kenzo. Ott van rajta a dobozon az azonositója 2015112. A special edition azonositója 2015116. A telefont is lefényképezted és azon is látszik szembetünően hogy kenzo.
Xiaomi doki
xiaomi.doki@gmail.com
Unbrick any xiaomi device and remove mi account
https://www.facebook.com/groups/3059778820951055/
Hadron
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2014.12.05. 17:29
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Redmi Note 3 bootloop hiba

#10

Hozzászólás Szerző: Hadron »

Köszönöm az infót. Szerinted melyik fastboot-ot kellene felhúzni rá? Van Redmi Note 3 Qualcomm Global, Redmi Note 3 Qualcomm china. Nem értem,pedig már ezekből is rápróbáltam és mégsem indult el.
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 3”