Kérdések, válaszok, megoldások

Tamás76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.05.03. 19:40
7
Telefonom: Poco F3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#601

Hozzászólás Szerző: Tamás76 »

Nem.

Amikor a csatlakozás a hálózathoz képernyőn vagyok nem látszik a wifi hálózat.


Avatar
Lui76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2016.09.14. 21:13
7
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Gógánfa
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#602

Hozzászólás Szerző: Lui76 »

És ha csinálsz egy teljes wipe-t twrp-ben, format data. Majd recovery-ben telepíted a globalt? Csak újraindítás előtt futtasd a lazyflashert, mert vissza rakja a gyári semmitelen recoveryt.

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről

Minden okkal történik, de az ok néha csak annyi, hogy hülye vagy és rossz döntést hoztál
Avatar
Lui76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2016.09.14. 21:13
7
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Gógánfa
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#603

Hozzászólás Szerző: Lui76 »

Nekem mióta nyitottak a telóim, soha nem használtam a fastbootos telepítést. Sokkal egyszerűbb a twrp. Valamint így lehet teljes törlést csinálni. Ha teljes rendszert váltasz, mindig tiszta telepítést csinálj. Ez csak az én meglátásom, de eddig nem csalódtam

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről

Minden okkal történik, de az ok néha csak annyi, hogy hülye vagy és rossz döntést hoztál
Tamás76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.05.03. 19:40
7
Telefonom: Poco F3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#604

Hozzászólás Szerző: Tamás76 »

Mivel csak a gyári recovery van rajta és rendszer első beállítását sem tudtan végigcsinálni, hogyan rakjak fel TWRP recovery-t? (nincs engedélyezve USB debugging a twrp telepítéséhez)
Avatar
Lui76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2016.09.14. 21:13
7
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Gógánfa
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#605

Hozzászólás Szerző: Lui76 »

Akkor hogy volt rajt Havoc Os?

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről

Minden okkal történik, de az ok néha csak annyi, hogy hülye vagy és rossz döntést hoztál
crok
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.10.21. 23:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4X
 megköszönte: 3 alkalommal
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#606

Hozzászólás Szerző: crok »

Tamás76 írta: 2019.11.22. 05:58 Mivel csak a gyári recovery van rajta és rendszer első beállítását sem tudtan végigcsinálni, hogyan rakjak fel TWRP recovery-t? (nincs engedélyezve USB debugging a twrp telepítéséhez)

Fastboot-ba teszed és felteszed - a fastboot mód, nem adb kell. Onnan TWRP.
Egyébként nem tudom honnan vetted, hogy csak TWRP-ből lehet tiszta telepítést csinálni, pont a fastboot + MiFlash az amivel tényleg tiszta MIUI telepítést lehet csinálni, mert konkrétan gyári formára lehet vele húzni az egészet, bootloader zárással együtt akár. De ha nem akarod pl. leformázni a /data-t akkor bekattintod benne hogy ne..

Ha megnézed akkor a MiFlash csak egy wrapper a fastboot-hoz: a fastboot ROM .tgz vagy tar.gz eleve tartalmazza a scripteket az installáláshoz (nézz bele a .bat és .sh file-okba, se linux se win alá nem is kéne a MiFlash csak legyen rendben elérhető adb/fastboot és futtathatnád MiFlash nélkül simán a megfelelő .bat vagy .sh file-t amit amúgy MiFlash alatt bekattintasz és a MiFlash választ ki (maradjon-e a user data vagy factory reset, bootloader visszazárás, etc.)) de nincs benne más csak fastboot parancsok hogy melyik image file melyik partícióra menjen fel. Tettem már fel .sh-val a készülékre Xiaomi MIUI global ROM-ot Linux alól mert bitre-byte-ra ugyanazt csinálja mintha Win-en csináltam volna csak nem volt kedvem elindítani egy VM-et és várni 3..4 percet rá csak ezért.


Lui76: pofonegyszerűen: úgy volt rajta, hogy előtte volt rajta, aztán meg jött egy MiFlash + Fastboot ROM vagy TWRP + gyári MIUI és szépen lepucolta, mert a ROM tgz-ben is meg a ZIP-ben benne van a Mi Recovery és recovery ZIP telepítése után nem szabad egyből restartolni: vagy még ott helyben vissza kell húzni a TWRP-t img-ből vagy marad újra a fastboot flash recovery PC-ről.. Esetleg használsz OrangeFox-ot mert abban van erre "védelem" (felismeri ha gyári ROM-ot húzol fel és kihagyja a recovery img telepítését).
Avatar
Lui76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2016.09.14. 21:13
7
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Gógánfa
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#607

Hozzászólás Szerző: Lui76 »

Én írtam, hogy twrp-ben egyszerűbb a tiszta telepítés, mert szerintem az. Nekem rengeteg problémám van a win 10 és telefon kapcsolattal. A mostani Mix 2-t még soha nem sikerült csatlakoztatnom Win 7 simán viszi. Ezért én az Orangefox-t preferálom

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2 eszközömről

Minden okkal történik, de az ok néha csak annyi, hogy hülye vagy és rossz döntést hoztál
Tamás76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.05.03. 19:40
7
Telefonom: Poco F3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#608

Hozzászólás Szerző: Tamás76 »

Köszönöm szépen a segítséget, ma este kipróbálom
Tamás76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.05.03. 19:40
7
Telefonom: Poco F3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#609

Hozzászólás Szerző: Tamás76 »

Még egyszer köszi a segítséget, sikerült megoldani a problémát.
Introverso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.05.03. 10:58
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#610

Hozzászólás Szerző: Introverso »

Szasztok!
Adott a régi jól megbízható 4x-em amire még valamikor felraktam a mellékelt képen látható romot. Az oka az volt, hogy még mókolatlan állapotban amkor megérkezett a miui 11 és frissítve lett, annyira belassult tőle a telefon, hogy használhatatlan lett.A custom rom telepítése óta, nagy megelégedettséggel használom, azonban most felmerült egy kérdés, amire bízom benne hogy itt választ kapok.
Egy hifi rendszerhez szeretném használni digitális jelforrásként, amihez ha jól értelmeztem az eddig talált információkat,Mass Storage módban kellene csatlakoztatni a telefont.Viszonylag egyértelmű a leírás hogy mként kell átírnom a persist.sys.usb.config fájlt a root explorer segítségével...azonban a root explorer szerint nincs kinyitva a telefonom.Kettő kérdésem lenne:
-mit csinálhattam rosszul amikor telepítettem a rom-ot?
-a másik lehet hogy egy kissé laikus sorry: az tiszta, hogy a telefon háttértárolójáról lévő hangfájlokat ki tudom külden jelként, azonban egy streaming szolgáltatótól online érkező jellel is működik mindez?
Minden hozzászólást és segítséget előre is köszönök!
Kép

Kép
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 4X”