[ROM] Android 7 Nougat AOSP

vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: [ROM] Android 7 Nougat AOSP

#11

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

2) Elég fontos, mert ha nem indítod újra, legtöbbször nem hozza létre a TWRP indításkor a szükséges dolgokat magának a teljes wipe miatt, és elhasal a ROM flash-eléskor hogy xy helyeket nem talál. Nekem sokszor előfordult, nem viccből írtam.
3) Szintén elég fontos, mert ha nem teszed fel a ROM-ot nincs miről beszélni :D (felteszem 4-est akartál írni, viszont vagy a 4-est vagy a 6-ost illik legalább megtenni, rengeteg anomália szokott ennek elhagyásából bekövetkezni tapasztalatom szerint)
6) Ezt el tudom fogadni, hogy nem életbevágó, nálam amolyan biztos-ami-biztos lépés, de a rendszer feltétele után illik a wipe.

Pár hét és szerintem én is kipróbálom a ROM-ot, de egyelőre még azért vannak benne idegesítő dolgok xda-s fórum hsz-ek szerint.


Avatar
TomiOhl
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2014.09.05. 22:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Tartózkodási hely: Komárno

Medálok

Re: [ROM] Android 7 Nougat AOSP

#12

Hozzászólás Szerző: TomiOhl »

Igazad van, négyest akartam írni. :) Javitom is, mielőtt még valaki nem flasheli fel a ROMot miattam. :D
A kettes csak MIUI-nál van így, azt csatolt systemmel nem lehet telepíteni (márpedig a wipe úgy hagyja). Többi ROMnál mindegy.
A 4,6 azért nem számít, mert már az első lépésben törölted őket, így gyakorlatilag a semmit törlöd újra.
Persze gondot a lépés újbóli megtétele nem okoz.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: [ROM] Android 7 Nougat AOSP

#13

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

A kettesben igazad lehet, mert valóban MIUI ROM-oknál rémlik a hiba így belegondolva. Már rájöttem a 4, 6 kapcsán a problémára, ugye én csak cache és dalvik wipe-ot írtam, de a mezei wipe-ban a data partíció is benne van, és amíg a frissen flashelt rendszer cache-be és dalvik-ba valóban nem tesz még semmit, a data-ba elvileg igen, ezért szokták a wipe javaslását, hogy biztosan "factory reset"-elt állapot álljon fent az első indításkor. Csak így most akkor nem tudom hogy javítsam át a pontokat :D

Szerk: na átjavítottam, szerintem akkor így már nincs benne felesleges rész és elég univerzális.
Avatar
TomiOhl
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2014.09.05. 22:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Tartózkodási hely: Komárno

Medálok

Re: [ROM] Android 7 Nougat AOSP

#14

Hozzászólás Szerző: TomiOhl »

A databa már valóban tehet, de azt meg azért nem szoktam törölni, mert annak valószínűleg oka van (pl global MIUI-nál az összes Gapps ott van). Custom ROMoknál már ritkán tesz oda appokat, szóval ott már nem fog semmi fontos hiányozni a dupla wipe-tól.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi4”