Xiaomi Roidmi

B3nc3
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2016.06.06. 02:53
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi Roidmi

#1

Hozzászólás Szerző: B3nc3 »

A kihangosításhoz a Roidmi 2S kell; ott van egy pici mikrofon is a két USB mellett. A tied még az első széria.


B3nc3
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2016.06.06. 02:53
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi Roidmi

#2

Hozzászólás Szerző: B3nc3 »

Passzolom, hogy mikor jelent meg. Mikor keresgéltem, már abba akadtam. Lényegesen több funkciója van (akksifeszültség figyelés, voice command, stb.).

Elméletileg univerzális adapter is létezik hozzá, de nem láttam sehol még.

Az appról meg kellene várni több választ, mert én pl. képtelen vagyok műszaki cuccot magyarul használni; ergo számomra full fölösleges hungarítani.
batabe
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.05.06. 09:09
9
Telefonom: Xiaomi Mi5

Re: Xiaomi Roidmi

#3

Hozzászólás Szerző: batabe »

Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Roidmi

#4

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Üdv!

Én is megleptem magam egy ilyen kütyüvel (nem a kihangosítós verzió).
Sajnos nálam gond van. :(( A BT kapcsolat rendesen felépül, sőt a rádió is veszi a transzmitter jelét, viszont CSAK a rendszerhangok mennek át rajta rendesen, amint zenét indítok, csak pattogás és tizedmásodpercnyi zajokat hallani a hangszóróból. Ha cseng a telefon az szól rendesen a kocsi hangszóróin, ha csatlakozik az eszköz, vagy bontja a kapcsolatot a telefonnal azt is szépen hallani a hangszórókon. De bármilyen audió fájlt indítok, az nem szól. Az eszköz rendesen működik a telefonnal, bármit állítok a programban, reagál rá az eszköz.
Valakinek valami ötlet? :-??
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Roidmi

#5

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

A papír nem csak akkor kell bele, ha egyáltalán nem érintkezik az aljzattal az eszköz? Nekem érintkezik, működik is, csak az audio nem megy át. Én arra tippelnék, hogy a hiba a telefon és a transzmitter közötti adatátvitelben lesz, a rendszerhangok hibátlan lejátszásából arra következtetek, hogy a transzmitter és a rádió közötti kapcsolat megfelelő. :-B
De ha már itt tartunk: hogy kell csinálni ezt a papiros dolgot?
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
batabe
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.05.06. 09:09
9
Telefonom: Xiaomi Mi5

Re: Xiaomi Roidmi

#6

Hozzászólás Szerző: batabe »

Hát a trükk engem is érdekelne. Vettem egy 2s-t, de Peugeot 307 és 208 esetén sem kap áramot. Az egyikkel egyszer egy pillanatra sikerült, de aztán szerintem rövidre zártam a szivargyujtot és szerintem a biztosítékot kívántam, mert azóta nem tölt a régivel sem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Roidmi

#7

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Nekem Opel G Astrám van, azzal elvileg kompatibilis. Eleinte kicsit lötyögött az aljzatban, ezért nem mindig érintkezett, de kicsit hajlítottam az aljat érintkezőin, azóta atomstabilan áll és nincs érintkezés kimaradás. Viszont a hiba továbbra is fennáll. :-w
Rendszerhangokat simán lejátsza (ezek magából a Roidmi-ből jönnek, nem a telefonról), de ami a telefonról érkezne hang, az csak szaggatás. Már kezdek arra gondolni, hogy hibás eszközt kaptam. Próbáltam másik telefonnal, iOS-el is, sőt, már feltettem régebbi app-ot is a telefonra, hátha az a baj, de a hiba még mindig áll, nincs hangátvitel. Még egy másik kocsiban kéne kipróbálnom, ha ott is rossz, akkor az eszközzel lesz a probléma. Vagyis csak a BT részével, mert a rádió felé működik a transzmitter. Igazából a BT részéről érdekes módon a kapcsolat felépül, felismeri egymást a telefon és a roidmi is, csak valamiért nem megy át a hang rendesen.
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Roidmi

#8

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Én meg arra jutottam, hogy valószinűleg hibás a Roidmi, ezért nem megy át rajta semmilyen audió. Bedühödtem, és eladtam a fenébe, végül is sima USB töltőként remekül lehet használni. Mérgemben gyorsan rendeltem egy Roidmi2s-t, hátha azzal rendben lesz minden. :-ss Sajnos jelenleg csak előrendelést vesznek rá fel, szóval lesz vagy egy hónap mire megérkezik... :-w
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
B3nc3
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2016.06.06. 02:53
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Xiaomi Roidmi

#9

Hozzászólás Szerző: B3nc3 »

Az "intellingens" kb. a húszezredik érv, hogy műszaki cikket meg sem kell próbálni magyarul használni.

Eddig a csúcs egy Hauser DVD-játszó volt, ahol a lemez behelyezése utáni Loading felirat "Rakodás"-nak lett fordítva...
batabe
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2014.05.06. 09:09
9
Telefonom: Xiaomi Mi5

Re: Xiaomi Roidmi

#10

Hozzászólás Szerző: batabe »

sziasztok,
az alábbi posztban bemutatott megoldást jelentem sikeresen megcsináltam, és máris működik a roidmi 2s a peugeot 307-ben:
- kiszedtem a szivargyújtó ajzatot
- a közepén a csavart kicsavartam
- egy mezei tollrugót levágtam kb 6-7 mm magasra
- majd a csavar alá befűztem, és csavarostól visszatekertem
- így már megoldódott a kontakt, kap a roidmi áramot és remekül működik.
egyelőre zenelejátszásra használtam, spotify simán megy át androidon, nemsokára ipnone is tesztelem.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Roidmi”