Xiaomi MiWIFI Router 3

Avatar
Jettero
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2015.12.09. 20:25
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Xiaomi MiWIFI Router 3

#1

Hozzászólás Szerző: Jettero »

Nekem úgy 2 hete rendben működik a Router, csak nagyon örülnék, ha lehetne legalább angol nyelvűsítés.
A Google fordító sajnos nem működik, amíg még nem kapcsolódott a szolgáltatómhoz.
Emiatt offline esetben a Tampermonkey-vel és a 'MiWiFi in English' script-el használom - még hozzáírtam szövegcseréket ehhez a routerhez.
A "Mi Router" mobilos applikáció használható, de nem minden adatot és állítást lehet elérni.

Annyi a gondom, hogy leírás szerint ha a szolgáltató felé megszakad a kapcsolat (sajna a csatlakozó olyan helyen van, hogy a kutyánk a farkával rendszeresen tudja csapkodni), akkor villognia kellene a kék LEDnek. Sajna nem villog. Így nem tudom, hogy a vezeték, vagy a szolgáltató a hunyó.

Másnak van tapasztalata erről?


- Redmi router AC2100, MiWiFi stable version 2.0.23 - kínai;
- Mi WiFi Router 4, MiWiFi 2.26.175 | Stable - kínai (extenderként);
- POCOPHONE F1, MIUI by mi-globe.com 12.0.1 | Stabil.
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#2

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Nálunk is volt egy takarítás közben elmozduló csatlakozó, ami rendszeres gubancot okozott. A sokadik probléma után nagyítóval látom, hogy a csatlakozó fém tüskéi nincsenek benyomva teljesen a helyükre. Egy vékony csavarhúzóval lenyomkodtam, azóta ok.
Kutya farka(s) tapasztalatom nincs, de széthúztam a kábelt és nem villog a kék LED, viszont ilyenkor a csatlakozónál a zöld se villog. Aztán, ha a szolgáltató a hunyó, akkor passz.

Beállítás után egyből frissítettem a legújabb stabilra, majd kézzel a legújabb fejlesztőire (2.11.48).
Ez nem ismeri a nyári időszámítást, ezért ezt figyelembe kell venni, ha bármilyen időzítést használsz.
Mobilra is telepítettem a legújabb fejlesztői klienst, de gyorsan kukáztam, mert az csak kínai volt.
Leírhatnád, ha van valami extra infód.
Avatar
Jettero
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2015.12.09. 20:25
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#3

Hozzászólás Szerző: Jettero »

A legújabb fejlesztőit hol érted el?

Az alkalmazás, amit használok ugyan néhány helyen ad "csirkeláb"-at, de alapvetően angol. A fura, főleg néhány csatlakozó készülékek megnevezésében megjelenő kínai írásjel. Az alkalmazás a Play-ről letölthető, MiWiFi Router.

Sajnos kínaiul nem értek, csak a fordítóval szoktam rákeresni - úgy meg a grafikásított "csirkeláb"ból nem lesz "sült galamb", így elég kevés érdemi adatra találtam. :))
- Redmi router AC2100, MiWiFi stable version 2.0.23 - kínai;
- Mi WiFi Router 4, MiWiFi 2.26.175 | Stable - kínai (extenderként);
- POCOPHONE F1, MIUI by mi-globe.com 12.0.1 | Stabil.
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#4

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Böngésző bejelentkezési oldal (192.168.31.1) alsó sorban az első link, majd a megjelenő oldalon a felső, sötét sávban a második link.
Letöltés (ROM)
Van még más is ott az alsó sorban, kínai fórum, faq.
Képesített kínait meg a telefonom Google Fordítója kezeli.
pigstrom
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.21. 13:20
8
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#5

Hozzászólás Szerző: pigstrom »

Sziasztok!
Most vettem egy mi router 3-at és egyszerűen képtelen vagyok beállítani. Kínai az egész én meg amúgy sem értek nagyon ehhez. Feltettem már a mobilos appot, hátha magyarul megy, de a bejelentkezésnél hibát ír. Azt látom hogy a 2,4 es és a 5-ös frekvencia is csatlakozik, de a földgömbhöz már csak piros vonal megy. Próbáltam mindenre kattintani, hátha van quick setup de nem jutottam előre. Van valaki a xxi ker környékén aki ráérne beállítani? :) köszönöm
pigstrom
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.21. 13:20
8
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#6

Hozzászólás Szerző: pigstrom »

Sikerült megcsinálnom ezt a csirkelábas izét, már működik, de nem volt egyszerű szülés :)
Avatar
Jettero
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2015.12.09. 20:25
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#7

Hozzászólás Szerző: Jettero »

Igen. Amíg friss az emlék, leírhatnád a megoldást, hogy más már ne szenvedjen. Én sajnos jóval késöbb jöttem ahhoz, hogy leírjam, de már nem emlékeztem a nehéz részére. Alapvetően az ali-n az eladó által adott lépésről-lépésre képek alapján csináltam. Így a csirkelábak értelmére nem kellett rájöjjek - miután lett net-em, már működött a G fordító...

Hozzászólás Tapatalk használatával.
- Redmi router AC2100, MiWiFi stable version 2.0.23 - kínai;
- Mi WiFi Router 4, MiWiFi 2.26.175 | Stable - kínai (extenderként);
- POCOPHONE F1, MIUI by mi-globe.com 12.0.1 | Stabil.
pigstrom
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2016.03.21. 13:20
8
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#8

Hozzászólás Szerző: pigstrom »

Igazából én úgy csináltam a fordítást h bedugtam a kicsi kölest, ekkor bejött a setup rész magától. Visszadugtam a régi routerem és lefordítottam google fordítóval, majd ugyan ezt minden lépésnél elismételtem. Amikor bejött a kezelőfelület akkor a lila földgömbre mentem, a második bekezdésben kiválasztottam a pppoe-t, alá felhasználónév, jelszó és a három opció közül az elsőt választottam ki, az az automatikus beállítás. Valamint a wifi jel alatt az első csúszkát bekapcsoltam, ezzel aktíváltam mindkét frekvenciát, legalábbis azt hiszem. Mivel órákon át tartott mire rájöttem a dolgokra lehet kihagytam valamit, de telepítésnél is mindig csak a nagy kékre kattintottam, gondoltam az a tovább gomb, ha meg valamit be kellett írni vhova akkor mindig ugyan azt írtam mindenhova, ezért lett az összes hálózatom neve ugyan az :D
Avatar
slukk
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2014.01.16. 11:52
10
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s
Tartózkodási hely: Tata

Medálok

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#9

Hozzászólás Szerző: slukk »

Csatlakozom egy ilyen eszközzel. Egy Telekom wifi-jét cseréltem le erre mert az nem volt igazán működő. :-s
Tehát egy C tip. alhálózatba tettem be és ott végzi a dolgát.

Ha valkinek kérdése van megpróbálok rá válaszolni.
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Xiaomi MiWIFI Router 3

#10

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Csak azt nem értem, ha kiadnak egy dual bandes, 4 antennas, ac routert, a lan port miert csak 10/100-as, a gigabitet miért hagyták ki. Ezért nem vettem meg, maradtam a Tplinknél.

Tapatalkkal küldve az én MI 5 eszközömről
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi MiRouter”