Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

Válasz küldése
sza85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.12. 12:50
7
Telefonom: Xiaomi Mi A2 Lite

Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#1

Hozzászólás Szerző: sza85 »

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Note 2-m, és egy érdekes problémával szembesültem. Első indítás után (valami beta verziós miui van rajta) az érintőképernyő illetve az érintőgombok teljesen megzavarodtak miután először készenlétbe ment a telefon. Onnantól kezdve már vissza sem tudtam hozni a lockscreenről. Volt factory reset, de ugyanaz a helyzet, már a kezdő beállítások közben is! Kikapcsolni sem tudom, csak úgy, hogy kiveszem az akksit. Próbáltam a magyar romot rátenni de persze a gyári recovery nem volt rá hajlandó.

Videók a problémáról:




Valakinek hasonló tapasztalat?

Előre is köszi!


Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#2

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Először fastboot romot próbáld meg felrakni. Minden segítséget megtalálsz itt a Fórumban
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
sza85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.12. 12:50
7
Telefonom: Xiaomi Mi A2 Lite

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#3

Hozzászólás Szerző: sza85 »

Úgy érted hogy cseréljem le a gyári recovery-t TWRP-re?

Szerk: Ja látom nem arra, hanem hogy fastboot mode-ban rakjak rá romot. Holnap sor kerül rá, remélem csak szoftveres jellegű a probléma...

Mondjuk azt nem tudom, hogy a rom csere hogy befolyásolja a garanciát ha mégis defektes a telefon...

Szerk2: Éjszakára ki volt kapcsolva, most bekapcsoltam, és sikerült kinyitnom úgy,hogy az érintőgombtól sepertem felfelé. Utána működött kb 3 percig, aztán megint nem.

Szerk3: Azóta ha sikerül kinyitni folyamatosan fantom gombnyomásokat produkál megállás nélkül.

Szerk4: Gearbest-től van a telefon, ott a rom csere üti a garanciát, úgyhogy egyelőre nem akarom meglépni, megpróbálom kicseréltetni velük.

Szerk5: Nem hagy nyugodni a dolog. Csak kipróbálnám a rom cserét. A kérdés az, hogy le tudom-e valahogy szedni a jelenlegi romot a telefonról, hogyha mégis vissza kell küldeni akkor vissza tudjam rakni? A kérdés vonatkozik a recovery-re is.
staypista
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2016.02.05. 16:50
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#4

Hozzászólás Szerző: staypista »

Nem célszerű nem magyar forgalmazótól ilyen készüléket venni. Garancia nehézkes illetve meglehet az is hogy nem eredeti a készülék. Sajnálom a problémád nekem nagyon jó szolgál a 3 napos pihenő idején kívül ameddig az egyik hangszórót kicserélték.

Tuti tipp: próbáld meg vissza szerezni az árát ha teheted mert nagy valószinűséggel hamisítvány ha dobozbol kivéve is rossz volt. Xiaomi ellenörzi a készülékeket a dobozolás előtt. Mint amúgy minden gyártó.
sza85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.12. 12:50
7
Telefonom: Xiaomi Mi A2 Lite

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#5

Hozzászólás Szerző: sza85 »

Ment vissza a feladónak, ha megérkezik lehet dönteni, hogy csere telefon, vagy pénz... Az meg hogy magyar webshopból rendelni... Persze jó lenne a gari miatt, csak 42.000 Ft helyett 68.000-ért... Ha a kínai hamisítvány, ez lopás :)
Avatar
Jettero
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2015.12.09. 20:25
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#6

Hozzászólás Szerző: Jettero »

És nem kellett VÁMot, ÁFÁt fizetned?
Azt olvastam, hogy mostanában már nagyon figyelnek, hogy az ilyen drága cuccok ne jussanak olcsón hozzánk... :(( És itt a hozzászólások is erre utaltak. Ezzel együtt éri meg inkább magyar garanciával, vagy legalábbis EUs raktárból hozatni.
- Redmi router AC2100, MiWiFi stable version 2.0.23 - kínai;
- Mi WiFi Router 4, MiWiFi 2.26.175 | Stable - kínai (extenderként);
- POCOPHONE F1, MIUI by mi-globe.com 12.0.1 | Stabil.
Kritya
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.11.08. 09:13
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#7

Hozzászólás Szerző: Kritya »

Szia!Eustockon 49ért megkapod a simát a primeot pedig 59ért! Már csak a gari miatt is megéri..és normál rommal kapod...én is innen rendeltem és minden okés vele...
sza85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.12. 12:50
7
Telefonom: Xiaomi Mi A2 Lite

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#8

Hozzászólás Szerző: sza85 »

EU raktárból jött, így vámot nem kell fizetni, akármekkora is a telefon értéke. Áfá-t is csak bizonyos ár fölött kell fizetni, de mivel 30 dolláros áron jött a telefon, így nem kellett. DHL Expressz szállítással + biztosítással volt összesen 47.000.

A visszaküldés levélként (nem csomag, vámnyilatkozat nélkül) történt bélelt borítékban (3.500 Ft.), ettől kicsit félek de a postán azt mondták nem lesz gond belőle, oda fog érni.
Avatar
Jettero
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2015.12.09. 20:25
8
Telefonom: POCOPHONE F1
Tartózkodási hely: Budapest

Medálok

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#9

Hozzászólás Szerző: Jettero »

Az előző hozzászólásból is látszik, a magyar gari csak 2eFt-vel lett volna több...
- Redmi router AC2100, MiWiFi stable version 2.0.23 - kínai;
- Mi WiFi Router 4, MiWiFi 2.26.175 | Stable - kínai (extenderként);
- POCOPHONE F1, MIUI by mi-globe.com 12.0.1 | Stabil.
sza85
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.12. 12:50
7
Telefonom: Xiaomi Mi A2 Lite

Re: Érintőképernyő / érintőgombok meg vannak zavarodva

#10

Hozzászólás Szerző: sza85 »

Nekem prime van nem sima... ott mar 12k a kulonbozet
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 2”