hálózat csatlakozási problémák

banyu
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.02.06. 17:00
10
Telefonom: Egyéb

hálózat csatlakozási problémák

#1

Hozzászólás Szerző: banyu »

Sziasztok!

2014. februárjában kaptam kézhez a Xiaomi Redmi 1 típusú készülékem. Az itteni leírások és segédletek alapján a rajta lévő MIUI 1.0-át frissítettem az 5.0-ra. Stabilan működött is problémáktól mentesen, de tavaly tavasszal úgy gondoltam, hogy a rendszer megérett egy frissítésre, így az akkori legutolsó romot feltettem, azóta is az van fent, mely a MIUI 26.0.0 (Android verzió: 4.2.2 HM2013023).
A 26.0.0-os verzió felrakásával azonban jött 1-2 hiba, le-lefagyogatott a készülék és a képernyő aktiválása sem történik meg mindig a képernyőhöz tartozó gomb megnyomásával. Még így is használható maradt a telefon, úgyhogy nem foglalkoztam más szoftver felpakolásával, ezzel boldogan együtt is tudtam élni tavaly decemberig.

Tavaly decemberben azonban minden előjel nélkül elkezdett a mobilnet vacakolni, olyan lett, mint a mesék kezdete, hol van-hol nincs, aztán ez a rossz tulajdonsága 1-2 hét alatt átragadt a hálózati csatlakozásokra is mindkét slot esetében.
(Az 1-es slotban a céges Vodás kártyám van mobilnettel, a 2-es slotban meg változatosság kedvéért a privát vodás kártyám van.)
A legtöbb esetben az 1-es slot nem megy, így az estek többségében csak a 2-es slotban lévő privát számomat tudom használni.
Mindkét kártyánál előfordul az, hogyha azt is mutatja, hogy van térerő, akkor kezdeményezek arról hívást és ki sem cseng, fordított esetben meg azt mutatja, hogy van térerő, de nem csöng ki nálam a telefon, majd jön a tájékoztató SMS, hogy sikertelen hívás volt.
A kedvencem az, amikor leteszem mondjuk az asztalra a telefont és az egyik pillanatban még van mobilnet, a másikban nincs, s állandóan mást mutat a mobilnet kapcsolatra, ugrál… tehát a telefon pozíciója nem változik.

Az SMS-ek általában nem mennek át, ha esetleg mégis, akkor meg kb 20 perces késéssel...

Mivel nem Kelet-Ukrajnában lakom, így nem hiszem, hogy kilőttek volna pár adótornyot, tehát vegyük úgy, hogy a szolgáltatás és hálózat stabilitása azonos a korábbiakhoz, tehát csakis a telefonra gyanakszom, bár más szolgáltató kártyáját nem tudtam tesztelni vele.
Na ilyenkor mi van, mert most kb a használhatatlan kategória, de idegesíteni nagyon idegesít, hogy sok fontos hívást nem tudok elintézni, kiváltképp, hogy a céges dolgokat is a privát 2-es slotról kell intéznem, mert az stabilabban elérhető.

Üdv.: Banyu


Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: hálózat csatlakozási problémák

#2

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Csereld meg a simeket. Ha ugyanugy gond van ugyanazzal a simmel, sim problema, csere. Ha nem, hanem ugyanugy problemazik a slot, akkor fastboot clean install. Ha nem javul, akkor szerviz

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
banyu
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.02.06. 17:00
10
Telefonom: Egyéb

Re: hálózat csatlakozási problémák

#3

Hozzászólás Szerző: banyu »

Okés, köszi kipróbálom! :)

Arra tippelek, hogy hozzá kell majd nyúlni a szoftverhez, csak a Miui 26 nem volt annyira stabil, valami korábbit kell, ha magyar nyelvűt akarok...
banyu
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.02.06. 17:00
10
Telefonom: Egyéb

Re: hálózat csatlakozási problémák

#4

Hozzászólás Szerző: banyu »

Na, most nekiálltam olvasgatni, hogy mit hogy, de mivel ezekhez a dolgokhoz eléggé hülye vagyok, kérek szépen egy szerviz címet, akik vállalják a telón a szükséges dolgok elvégzését. :D
Avatar
petz765
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2014.02.15. 10:04
10
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Medálok

Re: hálózat csatlakozási problémák

#5

Hozzászólás Szerző: petz765 »

Miért nem frissìted 4.4 - re. Mondjuk én modolt romot használok és azzal is simán rendben van minden.

Tapatalk-kal küldve az én 2013023-el
Xiaomi Hongmi HM2013023 and Xiaomi Mi3TD will no more get updates from us... R.I.P. ...
simihifi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2015.06.04. 08:35
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: hálózat csatlakozási problémák

#6

Hozzászólás Szerző: simihifi »

Hello,

Redmi 2-őm van és hasonlóakat tapasztaltam én is. Az egyes slotban lévő céges számom sokszor nem elérhető. A másik mindig. Ha előveszem a telót és feloldom látom, hogy nincs hálózat viszont néhány másodperc múlva már van. Mintha az jel erősítőt annyira levenné, hogy megszakad a kapcsolat. Én épp a telefon lecserélésén gondolkodok.
banyu
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.02.06. 17:00
10
Telefonom: Egyéb

Re: hálózat csatlakozási problémák

#7

Hozzászólás Szerző: banyu »

petz765 » 2016.02.18. 19:02 írta:Miért nem frissìted 4.4 - re. Mondjuk én modolt romot használok és azzal is simán rendben van minden.

Tapatalk-kal küldve az én 2013023-el

Hát, ha dobsz olyan linket, ami működni fog a telómra, akkor a fórumon lévő leírásokat követve felteszem, mert a múltkor nekiálltam keresgélni, de nem találtam, olyan archívumot sehol, amiből kisilabizálhattam volna, hogy a Redmi 1-emhez milyen régebbi MIUI-t rakhatok fel.
Avatar
petz765
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2014.02.15. 10:04
10
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Medálok

Re: hálózat csatlakozási problémák

#8

Hozzászólás Szerző: petz765 »

Mindig az a jó, aminek a nevében benne van, hogy 2013023.

Tapatalk-kal küldve az én 2013023-el
Xiaomi Hongmi HM2013023 and Xiaomi Mi3TD will no more get updates from us... R.I.P. ...
banyu
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.02.06. 17:00
10
Telefonom: Egyéb

Re: hálózat csatlakozási problémák

#9

Hozzászólás Szerző: banyu »

Szia!

Köszi!
Innen feldobtam a 6.1.7 mappából a megfelelőt, kicsit zakatolva indult, de elvileg megy, mindjárt dobom vissza a SIM-eket, meg SD-t, aztán meglátjuk. :)

szóval innen: http://miuif.celogeek.com/
Avatar
petz765
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2014.02.15. 10:04
10
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Medálok

Re: hálózat csatlakozási problémák

#10

Hozzászólás Szerző: petz765 »

Remélem jó lett!

Tapatalk-kal küldve az én 2013023-el
Xiaomi Hongmi HM2013023 and Xiaomi Mi3TD will no more get updates from us... R.I.P. ...
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 1 (!!! NEM REDMI 1S !!!)”