Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#1

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Üdv mindenkinek.
Remélem, nem tárgyalta valaki korábban ezt a témát, ha igen, akkor előre is, elnézést.

Azt szeretném tudni, hogy az eddigi, általatok kipróbált/használt MIUI ROM-ok közül melyikkel lehetett a legjobb minőségű fotót/videót készíteni?
Értem ezalatt az elkészült multimédiás tartalmak természetes színegyensúlyát, a képzajt, a vonalélességet, a fókuszálás pontosságát stb., minden olyasmit, amire a fotográfusok szoktak odafigyelni...

Amit én mondani tudok ezzel kapcsolatosan: a telefonom első ROM-ja, ha jól emlékszem a v45-ös build volt, a képek minősége nem volt rossz, videozáskor azonban a fókuszálás hagyott némi kívánnivalót maga után.
Mivel a 4.3-as ROM-okkal elég sok baj volt/van (ezt ti is tudjátok) telepítettem a CM 11, illetve a CM 12.1 különféle verzióit. Ezekben a kameraszoftver, egy kivétellel, elégtelenre vizsgázott nálam, annak ellenére, hogy a telótól ilyen szempontból nem túl nagyok az elvárásaim. A kivétel a CM 12.1 valamelyik, tavaly nyári, Xcelerate kerneles, Temasek-féle verziója volt. (Ezek a ROM-ok amúgy nagyon tetszenek, stabilak, sokrétűek, kivéve a kamera appot.)

Kíváncsiságból néhány napja kipróbáltam néhány MIU ROM-ot is, többek közt egy global ROM-ot (talán a V6.6.2.0.KHCMICF, nem emlékszem pontosan) az angol MIUI fórumról. Ennek a képminősége meglepően jó volt, talán a legjobb, de leszedtem, mert nem tudott magyarul, csupán angolul, meg vagy tízféle ázsiai idiómát.
Aztán feltettem néhány (innen letöltött) magyarított ROM stabil, illetve fejlesztői verzióját, megspékelve egy kis custom kernellel. Ezek közül, ha jól emlékszem a stabil verziónak volt elfogadható fotóminősége, a fejlesztői magyarított ROM ebből a szempontból nem az igazi.

Szóval, melyik ROM-ban a legjobb a kameraapp?

(Megpróbáltam csatolni három CM12.1-es képet az összehasonlítás érdekében, de nem megy vagy nem lehet. :( )


zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#2

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Szia!
Most csak röviden: én is körbe jártam korábban a kérdést, néhány tesztfotót is csináltam, itt megnézheted: http://www.kephost.com/79zeno (a képernyőmentés utáni képek. A képernyőképek pedig az új kameraszoftverről készültek)
Vonalélességet tekintve a CM11 és az a legjobb, amihez nem kell a MIUI firmware. Ezek viszont többnyire zajosak, rossz videókat csinálnak, stb.
A MIUI, és a többi erre a firmware-re épülő ROM a zajszűrést egyfajta szemcsés elmosódással oldja meg => éles vonal nincs.
CM romok szerintem indokolatlanul nagy bitrátával rögzítik a videókat. :-(
Én most megtaláltam a számomra jó kamera-szoftvert tartalmazó és széles körben elfogadható minőségű fényképeket ÉS videót létrehozó ROM-o(ka)t, ez(ek) pedig a legújabb-legfrissebb AICP/MoKEE Marshmallow 6.0.1 romok. Így le is álltam a tesztelgetéssel.
További előny, hogy 8MP-es képeket hoz létre az effektek (greyscale, sepia, stb.) használatával is, nem úgy mint a MIUI.

Kíváncsi vagyok TE mire jutsz.
Esetleg jó tesztelés lehet ha pesti vagy hogy egyszerre fotózzuk le mindketten a témát, Te a te telefonoddal, én az enyémmel (hogy ne kelljen backup-ból betöltögetni a különböző romokat).
Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#3

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Szia,
köszi a választ. Sajnos, képeket nem tudunk közösen készíteni, én ugyanis Erdélyből irogatok ide...
Megnéztem a képeidet, igen, hát vannak különbségek.
Szerettem én is volna feltölteni ide néhány fotót, de azt hiszem, nem lehet. (Ha mégis igen, hogyan?)
Vagy keressek egy online tárhelyet?

Üdv.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#4

Hozzászólás Szerző: rajen »

Legegyszerűbb PC-n fórumozni, csatolmányban maximum 2MB képeket tudsz csatolni. Ha felteszed valami képfeltöltőre, akkor próbáld meg magát a képet linkelni, ne az oldalt ahol látod, mert akkor az itt nem jelenik meg.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#5

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Köszi a választ, rajen.
Csak, hogy a bánatba lehet itt csatolni? Sorba vettem a gombokat, mindenik linket kér.
Én pedig a gépemről töltenék fel néhány képet. Hülye kérdés, de melyik gombbal?
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#6

Hozzászólás Szerző: rajen »

A szerkesztő ablak alá is nézz be...
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
Hifimanus
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2014.11.28. 12:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi5s

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#7

Hozzászólás Szerző: Hifimanus »

Rajen, az ember szívébe tőrt döfsz, ahelyett, hogy megmondanád. butuskám, ez vagy az a gombocska... :D
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#8

Hozzászólás Szerző: rajen »

Sajnálom, nagyobb gondom is van, mint a fórum használatát oktatni. Reméltem egyszerű és kézenfekvő. De majd valamit kitalálok, hogy még laikus barátabb legyen. De azért megtaláltad?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#9

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Csinaljunk a tudasbazisban Fórum használata topicot :D Támogatom a hogyan mossunk kezet wc után topicot is.(vicceltem, nem megkövezni. Pár topiccal arrébb van feszültség rendesen. És még segíteni se birok, az szomorít el a legjobban)

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
zeno79

Re: Redmi 1S kamera minőség – melyik ROM-ot?

#10

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Visszatérve az eredeti témára:
Septiben összevetettem a 6.0.1 új kamerája (ami nagyon jó app) által készített képeket a stabil MIUI 7.1.3.0-éval, és bizony a MIUI-é picit élesebb, de beltérben lámpafénynél nem túl színhelyesek.
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 1S”