Redmi 2 Messenger és Viber probléma

Steredmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.12.16. 21:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#11

Hozzászólás Szerző: Steredmi »

Én ezt raktam fel: http://forum.xda-developers.com/redmi-2 ... 0-t3159419 Az aug. 2-i kiadást tedd fel (az utolsó előttit). TWRP, vagy CWM alapú recovery-vel. Itt a fórumon megtalálható a leírása, hogy kell felrakni ezeket.


Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#12

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Úgy tűnik nem csam a Miuinal van ilyen gond. Ma jart nalam egy Samsung Galaxy Grand Prime, felesegem barátőjéé, az övé fagyott és neki is össze vissza működtek az üzenetküldő appok. Nos az övét a Messenger-Viber-Facebook-Whatsapp végezte ki. Sajnos egy olyan rendszer alatt, ami sok ramot eszik, mint a Miui vagy a Tw, 1 giga ram kevés, ha az ember még több köztudottan memóriazabáló appot is használni akar. Ez belépőszint. A rendszer védi magát, ne akadjon meg, mint a Tw például, és ezeket lelövi.
A Samsung se hitvány, mert a Grand Prime fagyott ezek miatt. A Miui se az, hanem lehet kevés ahhoz a használathoz, amihez szeretnéd. Cm viszont alternativa, mert ugye egy csupasz droid lényegében, és nincs bemne annyi funkció szolgáltatás, mint a Miuiban.
Amikor az 1s-re felraktam a Cm 12.1-et, szűz rendszernél elég szabad ramom volt. De amkikor elkezdtem testreszabni, persze külső appokkal, egyből nem szuperált olyan jól.
Lényegében a Cm erősségge hogy alapból semmi plussz nincs benne, így gyors marad. De ha hozzáadod ugyanazokat a szolgáltatásokat, mint a Miuiban pl, akkor semmivel se jobb. Kérsés, mire van szükséged.
Szval csak arra akarok kilyukadni, hogy attól, hogy egy belépő szintű telefonnal ilyen problémák vannak, az minden gyártónál megvan. Csak ezert ne törj pálcát a Miui felett.


Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
Steredmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.12.16. 21:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#13

Hozzászólás Szerző: Steredmi »

Nem, eszem ágában sincs pálcát törni a MIUI fölött, de szerintem kár olyan telefont létrehívni, árulni, ami arra sem képes 1 GB ram-al, hogy miközben böngészek, addig a háttérből eltűnik a lelakatolt Viber (persze az ikon ott van lelakatolva), és nem jön meg az üzenet, míg rá nem kattintok a Viber ikonjára, és be nem tölt újra a program. Másik telefon persze mutatja, hogy elérhető vagyok, hívni is tudom magam, de persze ki sem csörög nálam a Viber, míg a hívó oldalon kicseng. Nem vagyok egyébként amolyan power user, eddig is elég volt minden eszközömön 1 GB ram, böngészek Chrome-al, és közben kapok üzenetet, hívást Viber-en. Ezt a használatot úgy gondolom egy 25-40E Ft közötti áron elérhető MIUI7 rendszerű telefonnak is illene EGYSZERRE tudnia. Nincsen ezer task managerem, millió semmitérő programom, még Fb, messenger sem, ami fut a háttérben. Kifejezetten konzervatívnak számítok. Kb. gmail, viber, böngészés, navigáció néha, egy kis excel, aztán ennyi. Ez eddig azért elég jól ment mostanában, -mint írtam is- Redmi 1s-en MIUI7-el, de ez a Redmi 2 kissé felbosszantott, és mint olvastam más fórumon, a Redmi 2 pro is ugyanezt csinálja 2 GB ram kiséretében. Sajnos úgy tűnik, hogy a rendszer saját magának, az alatta lévő telefonnak kezd kissé sok lenni, és ha valamit még szeretnél a beépített funkciókon (sms, hívás, mail) kívül, akkor kompromisszumokat kell kötni. Az ilyesmivel nem tudok mit kezdeni, hogy akkor minek a lakat a feladatkezelőben? Mire való? Mi célt szolgál? Mert arra nem jó, amire elvileg lehetne használni, hogy rögzítsek a memóriában egy programot, ami ezáltal fusson ott nekem, ameddig én akarom! Nem kell akkor lakat, vagy legyen, de működjön!
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#14

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Ahogy egy adott app frissül, sokszor ugy nő az energiaigénye is.
Törlés előtt mennyi a szabad ramod?
Amit felsoroltál tényleg nem sok, mennie kellene.

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
Steredmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.12.16. 21:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#15

Hozzászólás Szerző: Steredmi »

Általában 180-250 megabájt a szabad RAM törlés előtt. Utána sem lesz sokkal több, egy kb 40-50 szokott felszabadulni.
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#16

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Az nem vastag. Ne is csodálkozz, higy lakat ide vagy oda, lelövi a Vibert, mert ha nem tenné, lefagyna a telefon.
Mellesleg maga a készülék elbírja a 7-et, Nekem is volt, kb. 400-500 mega szabad helyem volt törlés után. Viberrel olyan 350. Szval más is eszi Neked. 1gb rammal kompromisszot kell kötni, mint írtam más rendszeren is, vagy marad egy csupasz android.

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
battag
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.09.03. 16:17
9
Telefonom: Egyéb

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#17

Hozzászólás Szerző: battag »

Nem értek egyet azzal, hogy manapság egy 1GB RAM-os telót csak alapfunkciókkal lehetne használni!
Az elmúlt 3 hónapban Redmi 2-esem 2,5 hónapot szervizben töltött (tönkrement kijelző, majd tönkrement proximity szenzor, de ez más tészta), helyette egy A3-as Galaxy-t használtam, szintén 410-es Snaprdagonnal, 1 GB RAM-mal és TW-zel (ami szintén nem droid).
Ott SOHA nem fordult elő, hogy valamit bezárt volna. Volt, hogy egy félnapos túra közben Endomondo GPS-szel rögzítette az útvonalat, a szép helyeken nyomtam egy-két képet, hallgattam a rádiót, néha beesett egy-két telefon, jöttek a GMali-Viber-Whatsapp üzenetek és amikor eltévedtem volna meg tudtam nyitni a Google Maps-et úgy, hogy nem töltött újra (ami azért is jó, mert az erdő közepén nincs mindig térerő). Mindeközben fogalmam sem volt, hogy mennyi szabad RAM van, mert minden működött, nem érdekelt. És mindehez nem kellett állítgatni semmit, kivettem a dobozból és ment minden, ahogy fent írtam.
Ezt a MIUI miért nem tudja? MIUI-val ez úgy néz ki, hogy a túra közben az Endomondó legalább 3x megszakadt, a rádió elhallgat ha beeseik egy hívás vagy ha fényképezek, a Viber és Whatsapp üzenetek késve érkeznek, közben lakatolos, tisztítok stb.
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#18

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Mondjuk mert az A3-nak 1,5 giga ramja van. Es a Tw miért nem droid? Nem értelek, nem bántásból, de alapfogalmakkal is legyél kérlek tisztában.
Szval mint mondottam, kompromisszum kell mindenféleképpen. Cm alatt szépen fog menni a Viber, de ugye szolgáltatásokban gyérebb.
Nekem is ilyen gondjaim voltak, ezert is valtottam.
Es persze a Miuinak olyan beallitasai vannak a testreszabhatóság végett, ami miatt pl. a vibert par helyen engedelyezni kell ( kepernyozar-engedelyek- autostart etc) De az alap Cm ennyire nem testreszabható, ezert kevesebb a ramigenye. De ha ezeket hozzaadod - pl. Xposed+Gravitybox es még sok minden - ugyanugy megeszi az 1 gigat. Ezt egy ideig en se akartam elfogadni, kismillio dolgot megcsinaltam, nem vagyok egy belenyugvó tipus, de be kellett latnom. Szval vagy beletörődsz, hogy kevés az 1 giga, vagy probalkozol.
Segitek a probalkozasban, Class 10-es micro sd, a jobbikbol valo, pl Samsung Evo, és Swap. Ez segíthet.

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
battag
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.09.03. 16:17
9
Telefonom: Egyéb

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#19

Hozzászólás Szerző: battag »

Az A3 1gigás volt. A Tw pedig a Samsung MIUI szerű felülete android alapokon...
És nem, nem kellett kompromisszum, olvass vissza!
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#20

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Pedig itt kell úgy tűnik, lehet itt vitatkozni de attól nem fog menni. Miuinak a Ramigénye a leirtak miatt nem kevés, szóval a megoldást fentebb leírtam.

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 2”