Redmi 2 Messenger és Viber probléma

Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#1

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Csak egy ötlet, ami nálam működik: Beállítások/Rendszer/Akkumulátor/Alkalmazások akkuhasználatának kezelése - én kikapcsoltam.


Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#2

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Örülök, hogy neked is segített. :)
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#3

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Még esetleg azt nézd meg, hogy ezek az alkalmazások be vannak-e téve az indítópultba. Ha nincsenek, csináld meg.
Biztonság app/Engedélyek/Indítópult
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Gaben81
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.08.25. 21:56
8
Telefonom: Egyéb

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#4

Hozzászólás Szerző: Gaben81 »

Sziasztok,

Nálam a következő segített:

Beállítások - Alkalmazások - Messenger - Engedélyek kezelése - Felugró ablakos értesítés

Kép

Ez az opció nálam tiltva volt. Engedélyeztem és azóta minden tökéletes ;)

Üdv
Gaben
Steredmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.12.16. 21:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#5

Hozzászólás Szerző: Steredmi »

Sajnos akármit is próbálhatunk beállítani, az alap MIUI memóriakezeléssel nem lehet mit tenni. Hiába a Viber-en a lakat, hiába az alk.akkuhasználatának korlátozásának kikapcsolása, hiába a fejlesztői lehetőségekben a memória optimalizálás alacsonyra, vagy ki beállítása, ha mondjuk pár lappal böngészek Chrome-al, aztán lezárom a képernyőt, akkor nem jelez a Viber, de még hívást sem (pedig a hívónál szépen kicseng!!!), semmit. Feloldom a telefont, vagy csak megcsörgetem a telefont gsm hívással, akkor bekapcsol a képernyő, utána szépen jön minden, Viber üzenet, sőt az értesítés is, hogy nem fogadott Viber hívásom van. Gmail levelek szintén ugyanez a szituáció. Nem értem miért nem dönthetem el én, hogy minek engedem hogy fusson a háttérben, és minek nem, miért lövöldöz ki mindent a MIUI, azt is, amit lakatolok? Kár az ilyen funkciókat a rendszerbe építeni, ha használni úgysem lehet. Most próbálok valami külső programot keresni, amiben be lehet állítani, hogy mondjuk a Viber egy magas szintű folyamatként futhasson, és lövöldözzön ki bármit a MIUI, csak azt ne. De amúgy az is elég bosszantó, hogy semmit nem lehet újratöltés nélkül megnyitni, leteszem a Chrome-ot (még lakat is van rajta), átlépek a jegyzetekbe kimásolni valamit, amit a Chrome-ba írnék, de persze bezárja az egyetlen oldalt, pedig a feladatkezelőből választom ki, ahol ott van lakattal a Chrome szépen. Persze ez csak a látszat, valójában már rég be van addigra zárva a program. Eddig Redmi 1s-em volt, az se volt a helyzet magaslatán, de azért jobban működött MIUI7-el, mint ez a Redmi 2. Ahogy olvasom mondjuk a pro is ugyanezt csinálja 2 giga RAM-al is, úgyhogy hiába minden... Tettem is fel egy CM11-et most, érdekes, ezt a hozzászólást is meg tudtam írni úgy, hogy közben Viber üzeneteket is váltottam, bejövő hívásom is volt, kávét is ittam, képernyő is volt zárva, és mégis elő tudtam hozni a Chrome böngészőt lap újratöltés nélkül, úgy ahogy eltettem a háttérbe. Kérdés az, hogy sikerül-e valaha ezt a problémát a MIUI-ban orvosolni, mert ez megy már MIUI5 óta folyamatosan?
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#6

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Érdekes, Nekem tökéletesen működik a Viber és a Messenger is. Minden jogosultsag be van allitva gondolom az engedélykezelőben, pl felugró ablakos értesítés és az autostartban is engedélyezve van...

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
Steredmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.12.16. 21:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#7

Hozzászólás Szerző: Steredmi »

Természetesen. Már a Motorola Defy-mre is MIUI-t raktam annak idején, van némi tapasztalatom a rendszer kezelését, beállításait illetően. Random a viber, gmail, hangouts működése MIUI alatt teljesen, de az 1s elég jól működött azért a 7-el azt nem tagadom, de most a Redmi 2, ez eléggé az idegeimre megy. Igazából ez a hol megy, hol meg nem dolog bosszant a legjobban. Jó, persze, ha mindig bezárogatnám a Chrome-ot, és előtérbe hoznám a képernyő lezárása előtt a Vibert, akkor jobban működne a Viber is, de őszintén szólva nem öröm, hogy 2016-ban egy jónak tűnő MIUI rendszernél trükközés után lehet csak a képernyőt lezárni, hogy megjöjjenek az értesítések.
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#8

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

Meg egy dolog. Alkalmazasok ertesitesenek kezelesenel engedelyezni kell a kepernyőzáron.

Tapatalk-kal küldve az én Redmi Note 2-el
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
Steredmi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.12.16. 21:30
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#9

Hozzászólás Szerző: Steredmi »

Az is engedélyezve van természetesen... Egyszerűen tényleg annyi az egész, hogy ha valami memória igényesebb tevékenységet folytatok (böngészés több lapon, vagy közben gmail-ben egy levél megírása), akkor addig a háttérben kilövi a MIUI a Viber egyes folyamatait, és ha ilyenkor lezárom a képernyőt, de nem zárom be a Chrome-ot, akkor addig, míg nem oldom fel újra a képernyőt, nem jön semmilyen értesítés. Ha feloldom, addigra már természetesen bezárja a Chrome-ot is, és valahogyan előkerül a Viber, és elkezdenek jönni az értesítések a nem fogadott hívásokról, és jönnek az üzenetek. Ekkor jönnek meg az e-mail-ek is, stb. Ha képernyő kikapcsolás előtt bezárom a Chrome-ot, és megnyitom a Viber-t, Gmail-t, majd megnyomom a home gombot, és kikapcsolom a képernyőt, akkor utána fél óra múlva is rendben megjönnek az értesítések, mert megnyitottam előtte az érintett programokat. Igazából a fejlesztők tudnának erre gondolom reagálni valamit!? Mint írtam, régi probléma ez már, Redmi 1s V5, V6, Redmi Note 3G V5 alatt is létező probléma ez, többszörösen teszteltem már, és próbáltam tenni valamit, de hol jó, hol nem sajnos. Legjobb eddig az 1s volt V7-el, de közben néha az is szórakozott. Pedig a megoldás elég triviális lenne, ha már le lehet lakatolni az alkalmazásokat, akkor meg kellene oldani, hogy azokat a MIUI ne zárja be semmiképp. Sajnos viszont amíg még a lakatolt progi is el-el tűnik a feladatkezelőből (persze sosem akkor, ha megnyomom a kis x-et, hanem csak úgy feltűnik, hogy egy idő után már nincs ott, pedig már használtam), addig nem tudom lesz-e megoldás?
battag
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2014.09.03. 16:17
9
Telefonom: Egyéb

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#10

Hozzászólás Szerző: battag »

Végre, hogy nem csak én szenvedek ilyen problémákkal!
Az, hogy bármilyen böngésző használata mellett átlépve egy másik programba majd vissza a böngészőbe, az újratölti az oldalakat, már megszoktam...
De hogy gyakorlatilag az Endomondo, a rádió is mindig megszakad, ha valami mást csinálok, pl fényképezek, már nagyon-nagyon elkeserít. Így gyakorlatilag az okostelefon elveszíti a lényegét, csak monotaskingra képes.
Egy biztos, soha többé MIUI.

CM 11-et hogy tudok feltenni?
Steredmi » Ma, 16:59 írta:Sajnos akármit is próbálhatunk beállítani, az alap MIUI memóriakezeléssel nem lehet mit tenni. Hiába a Viber-en a lakat, hiába az alk.akkuhasználatának korlátozásának kikapcsolása, hiába a fejlesztői lehetőségekben a memória optimalizálás alacsonyra, vagy ki beállítása, ha mondjuk pár lappal böngészek Chrome-al, aztán lezárom a képernyőt, akkor nem jelez a Viber, de még hívást sem (pedig a hívónál szépen kicseng!!!), semmit. Feloldom a telefont, vagy csak megcsörgetem a telefont gsm hívással, akkor bekapcsol a képernyő, utána szépen jön minden, Viber üzenet, sőt az értesítés is, hogy nem fogadott Viber hívásom van. Gmail levelek szintén ugyanez a szituáció. Nem értem miért nem dönthetem el én, hogy minek engedem hogy fusson a háttérben, és minek nem, miért lövöldöz ki mindent a MIUI, azt is, amit lakatolok? Kár az ilyen funkciókat a rendszerbe építeni, ha használni úgysem lehet. Most próbálok valami külső programot keresni, amiben be lehet állítani, hogy mondjuk a Viber egy magas szintű folyamatként futhasson, és lövöldözzön ki bármit a MIUI, csak azt ne. De amúgy az is elég bosszantó, hogy semmit nem lehet újratöltés nélkül megnyitni, leteszem a Chrome-ot (még lakat is van rajta), átlépek a jegyzetekbe kimásolni valamit, amit a Chrome-ba írnék, de persze bezárja az egyetlen oldalt, pedig a feladatkezelőből választom ki, ahol ott van lakattal a Chrome szépen. Persze ez csak a látszat, valójában már rég be van addigra zárva a program. Eddig Redmi 1s-em volt, az se volt a helyzet magaslatán, de azért jobban működött MIUI7-el, mint ez a Redmi 2. Ahogy olvasom mondjuk a pro is ugyanezt csinálja 2 giga RAM-al is, úgyhogy hiába minden... Tettem is fel egy CM11-et most, érdekes, ezt a hozzászólást is meg tudtam írni úgy, hogy közben Viber üzeneteket is váltottam, bejövő hívásom is volt, kávét is ittam, képernyő is volt zárva, és mégis elő tudtam hozni a Chrome böngészőt lap újratöltés nélkül, úgy ahogy eltettem a háttérbe. Kérdés az, hogy sikerül-e valaha ezt a problémát a MIUI-ban orvosolni, mert ez megy már MIUI5 óta folyamatosan?
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 2”