[ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

zeno79

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#21

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Szia! A Lollipop-ot nem javítják többé, MoKee-nak vannak frissebb verziói, illetve a Resurrection Remix-ből van jan.26-i verzió, mint utolsó LP.
Ezekben minden működik, az ÚJ MM-ben még rakás dolog NINCS/NEM MEGY. De azt folyamatosan javítják. Az új stabilnak stabil. Szimpatikus, jó lesz. De még kicsit korai nekem. MM-ből is "csak a nagyokat" lehet érdemes használni*, de mindegyikben van bosszantó hiba / hiányosság. Ha ezekkel együtt tudsz élni, és nem zavar, hogy "majd a következőben javítják", akkor jó a MM, ha inkább nem foglalkozol naponta/hetente vele, csak használnád, akkor még célszerű Lollipop-on maradni, mondjuk a friss Resurrection Remix 5.5.9 (2016.01.26).

*sokat próbáltam ki mostanában, egyre jobbak, egyre több funkciókkal. Szegényesebb, de talán a legmegbízhatóbb hagyományosan a "sima" CM, szokásosan nagyon jó a Resurrection Remix is. A napi kiadású romok (AICP, MoKee) nagyon sok változatos hibákat tartalmaznak.


Bogoj
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.04. 13:01
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#22

Hozzászólás Szerző: Bogoj »

hali
egy olyan kérdésem lenne azokhoz, akik már a 13-as CM-et használják, hogy van-e még olyan dolog, ami hiányzik belőle, és ami az esetleges teljes áttérésnél és napi használatnál problémát okozhat?
jelenleg a 12.1 -et használom, de abból sem az utolsót, hanem amelyikhez még elég volt az előző firmware verzió.
de arra gondoltam, hogy ha már firmware-t frissítek, akkor talán a cm13 lenne a jobb választás, nem a meglévőnél maradás, amit ráadásul nem is fejlesztenek tovább, és mintha azt olvastam volna, hogy annak az utolsó verziója nem túl stabil.
előre is köszönöm
zeno79

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#23

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Kikapcsolt állapotban a telefon nem ébreszt, kb. ennyi. Azonban jó pár külső alkalmazás futásával/funkciókkal vannak még gondok, általam használt 1-2 kedvenc is hibásan működik. :-(
Szerintem még mindig a legjobb az LP, a továbbra is kb. hetente frissülő és stabil MoKee LP!
Számomra nem nyújt annyival többet az MM, hogy megérje szívni miatta, ráadásul a fényképei is gyengébbek szerintem.
Azonban a fényképek minősége miatt nem használok olyan romot, amihez a miui_firmware kell. Egyszerűen nem tetszik. => számomra legkirályabb rom, amihez nem kell a firmware, az még mindig a CM11r29!
Bogoj
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.04. 13:01
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#24

Hozzászólás Szerző: Bogoj »

köszönöm szépen.
lehet, hogy akkor áttérek a Mokee-ra, egyelőre a LP-ra, bár látom, már Mokee-ból is készük a 6-os Androidos verzió.
azt lehet esetleg tudni, hogy a Mokee mivel jobb, mint a CM? itt most nem stabilitásra gondolok, hanem funkciókra.
több helyen olvastam, hogy többet tud, de az nem hangzott el, hogy mi az a több.
köszi
zeno79

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#25

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

A MoKee-ban ha fülhallgatót dugsz be, van fülhallgató ikon a felső sávban, valamint a fel/le adatforgalmat tudja mutatni netkapcsolat esetén. Ezeket built-in tudja, nem kell mókolni. Kb. ennyi plussz funkciója van az 5-ös MoKee-nak a CM-mel szemben. A MoKee-t még frissítik-javítgatják, a cm12.1-et november óta már nem.
Bogoj
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.04. 13:01
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#26

Hozzászólás Szerző: Bogoj »

Végül arra jutottam, hogy frissítek. A 12.1-es CM-et Mokee 6.0.1-re cseréltem.
Minden feltett programom normálisan futott.
Az osztott képernyő nem az igazi, egyelőre valamiért nekem nem pont úgy működik, ahogy szeretném. Idővel gondolom, kitapasztalom, de az probléma, hogy bizonyos appok (pl a banki token) nem csúszkáltatható ablakon belül, így nem tudom leokézni, amikor kell.
Az egyik frissítés után feltettem a Neon kernelt, és - bár a készülék érezhetően lassabb lett - tegnap este úgy dugtam töltőre, hogy 7%-on volt az akksi. 4 nap után.
Igaz, az ünnep miatt nem használtam sokat a telót, de volt bekapcsolva a 3g, a wifi, bluetooth is, keveset játszottam, böngésztem. Szóval nem járattam csúcsra, de régebben így sem bírt másfél napnál többet.
Laggolásról nem tudok beszámolni, mert nem hallgatok rajta zenét, nem játszom olyan játékot, ahol ez problémát jelentene (inkább logikait szoktam).
Panasonic kábeles fülest kezeli, Pioneer autórádióhoz csatlakozik.
Szóval jó tapasztalataim voltak.
zeno79

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#27

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

:ymapplause:

(néha azért előfordulnak bakik a napi romokban (NoSIM, NoWiFI, stb.), én most már csak akkor teszem fel az újabb napi verziót, ha NEM olvastam róla negatívot az angol fórumon). Bár most épp az óraalkalmazás beállításainál FC-zik, a CM-ben is.
zeno79

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#28

Hozzászólás Szerző: zeno79 »

Köszönöm a pozitív értékelést.
Szóval elég bosszantó ez az óraalkalmazás-FC, az ébresztésnél nem jön be az ébresztési képernyő, viszont hang van, néha, mert szundit az értesítési panelről lehet nyomni neki (mindezt félálomban), de 10perc múlva vagy szól vagy nem. Ez így nem megbízható. Remélem mihamarább javítják (úgy olvastam CM vonalon is előjött ez a bug, sőt, mk511-en is találkoztam vele a napokban).
Bogoj
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.03.04. 13:01
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#29

Hozzászólás Szerző: Bogoj »

Most találtam egy programot, ami nem fut normálisan.
Az ACR hangrögzítőt szoktam használni a beszélgetések rögzítésére. A 12.1 CM-nél ment normálisan, most viszont nem akar menteni sehová, és ha SD kártyára akarom állítani a mentés helyét, kiírja, hogy hiba történt.
Először arra gondoltam, hogy ez a 6-os Android hülyesége, de más ACR programok mentenek a kártyára (csak azokkal vannak más gondjaim (pl. nem elég hangos a mentés, csak az én beszédemet rögzíti, nem indul automatikusan, nem lehet a mentéshez megjegyzést fűzni, stb.)
Ébresztésre egy régi Siemens telefont használok (kb 10 éves, ki van kapcsolva, és így kb 2 havonta kell csak töltenem :-)))
attilav
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2014.12.21. 15:32
9
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [ROM] CM13.0 - Redmi 1S (Marshmallow)

#30

Hozzászólás Szerző: attilav »

Próbálom letölteni a TechExhibeo féle AOSP 6.0.1 http://forum.xda-developers.com/redmi-1 ... i-t3305311 legújabb változatát, de a tárhelyét felfüggesztették. Nem találtam másik mirrort. Illetve találtam egy baidu-s linket, de oda nem tudok regisztrálni:
http://pan.baidu.com/share/link?uk=3929 ... =pc&fr=ftw
Ez alapján: http://forum.gsmhosting.com/vbb/f906/ho ... er-1919750 próbálok regisztrálni a Bauid-ra, a QQ-ra sikerült is, és el is kezdi a baidu a belépési folyamatot a qq accounttal, de a baidu mindenképpen kínai telszámot kér :(
Így pedig nem bírok oda regelni. Más mirrort nem dobott a google :(
Valakinek valami ötlet ? :-?
Redmi 8/Redmi 1S
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 1S”