[PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

totyi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015.12.24. 23:06
8
Telefonom: Redmi Note 7
Tartózkodási hely: Csolnok

Medálok

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#31

Hozzászólás Szerző: totyi »

Oké hogy ez segített de én meg úgy jártam hogy amikor írtam újra kezdtem és akkor meg végig csinált mindent és eljutottam a telepítésig, ott megakadt az egész. Új próba ugyan az.


CsegeJani
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.12.24. 20:54
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Gender:

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#32

Hozzászólás Szerző: CsegeJani »

Sziasztok!

(Windows 8.1 64 bit)
Nekem a Xiaomi driver telepítéskor ezt dobja fel:

Kép

Előre is köszi :)
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#33

Hozzászólás Szerző: rajen »

Jobb klikk, telepítés? Nem fog menni. Vagy hagytad had csináljon mindent a progi?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
CsegeJani
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.12.24. 20:54
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Gender:

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#34

Hozzászólás Szerző: CsegeJani »

Hello!

Próbáltam a letöltött mappából is telepíteni a drivert, de ott nem találtam olyan fájltípust, amit el tudtam volna indítania. Gondolom, ha külön leszedem a drivert az ugyanolyan jó.

Előre is köszi a választ ;-)
dewree
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.01.19. 09:49
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 5

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#35

Hozzászólás Szerző: dewree »

Sziasztok !

Én még várom a Redmi Note 2-met, de már a magyar ROM telepítési előkészületekben vagyok.
Letöltöttem a rn2tool (AntiTegla :D ) programot, gondoltam megnézem hogyan működik, és letöltöm a driver-eket, és a ROM-ot.

Észrevételeim, esetleg javaslatok (windows 10 64bit):

rn2tool mappába csomagoltam ki a progit, elindítás után rögtön megjelennek az adb és fastboot programok :-BD ,ide tölti majd a driver-eket és a ROM-ot

1. ADB driver letöltése, kicsomagolása az adbdriver mappába és benne adbsetup.exe AUTOMATIKUS ! Nekem már volt frissebb adb-m úgyhogy a felugró Windows üzenetet csak leokéztam. Az rn2tool törli az adbdriver mappát és tartalmát!

2. MTKdriver letöltése, kicsomagolása az mtkdriver mappába AUTOMATIKUS ! Ha a mappa tartalmát nézem, akkor XP, Vista, Win7 32 bites és 64 bites verziókhoz való, az installer nekem a tökéletes 64biteset telepítette ! MTK InstallDriver ... successfully, itt Exit-et kellett nyomnom. Ez után a program törli az mtkdriver mappát és az mtkdriver.zip-et is !!!
Esetleg nem lehetne hogy ezek megmaradjanak hátha valami baki történt, vagy történne a későbbiekben ?

3. Xiaomi driver letöltése, kicsomagolás a xiaomidriver mappába AUTOMATIKUS ! Ha jól látom itt is van 32 és 64 bit. Windows üzenet, INF - alapértelmezett telepítés -IGEN , na itt hibaüzenet -
Telepítési hiba - A rendszer nem találja a megadott elérési utat. Ha a Bezárást választom, törlődik a létrehozott driver mappa!!!
Szerintem itt még lehetőség lenne a kézi driver telepítésre, de még a Bezárás előtt, mielőtt törlődne a Xiaomi driver mappa !
Esetleg lehet hogy kellene az USB-re dugott gép a driver telepítéshez VID,PID ellenőrzést végez a driver telepítő?
Mivel nekem még nem érkezett meg a Note2 ezért eddig jutottam, a ROM-ot update.zip névvel még szépen letöltötte a tool !

Köszi a programot, nagyon jó lenne egy csapásra mindent telepíteni vele !
Emperor91
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.01.23. 21:44
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#36

Hozzászólás Szerző: Emperor91 »

Sziasztok!
A progi jelenlegi állapotáról szeretnék érdeklődni.
Egy másik topicban már kértem tanácsot az ügyben, hogy a xiaomi.eu-tól nem érkezik frissítés a telómra, megérkezése óta a 5.10.16-os verzióval ketyeg a szerkezet... Milestone2 azt tanácsolta, hogy kézzel töltsem le az 5.10.21-es legújabb verziót és az updaterrel próbáljam frissíteni a verziót... Ezzel nem jártam sikerrel és ekkor azt a tanácsot kaptam, hogy akkor jöjjön a TWRP-s módszer.

Mivel teljesen laikus vagyok ezért a fórumon talált leírások után sem kezdenék neki a folyamatnak nyugodt szívvel. Nem szeretnék egy hardbrick-kel gazdagabb tapasztalatot szerezni...

Emiatt kérdezném, hogy mennyire stabil jelenleg a progi? Bele merjek-e ezzel a lényegesen leegyszerűsített folyamattal (zseniális gondolat, hogy a kontár felhasználóknak késszítesz egy ilyen alkalmazást, minden amatőr "hülyegyerek" nevében köszönöm) vágni a rendszerfrissítésbe?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Avatar
HUNited
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2015.12.08. 01:28
8
Telefonom: Poco F3
Tartózkodási hely: Gödöllő
Gender:

Medálok

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#37

Hozzászólás Szerző: HUNited »

Persze. Ha nem fut le, akkor nem okoz kárt. Ha meg lefut, minden jó lesz. De ha jelenleg van rootod, akkor a Flashifys módszert ajánlom.
barivagyok
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2015.07.14. 22:40
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg-Megye

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#38

Hozzászólás Szerző: barivagyok »

Hali!A 3.0.0.0 TWRP nek meg lehet változtatni a kinézetét,skinjét,menüjét vagy hogy hívjam ?mert a 2.8.7.0-é jobban tetszett. :-o
Shane83
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.03.24. 16:52
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#39

Hozzászólás Szerző: Shane83 »

Szia rajen!

Az előző hsz-okban olvastam, hogy másnál is előfordult az a hiba, amikor a Xiaomi driver telepítésénél kiírja, hogy "A kijelölt INF-fájl nem támogatja ezt a telepítési módot." Többek között nálam is. Esetleg erre tudnál valami megoldást? Az én oprendszerem: Windows 7 x64 Pro.

Előre is köszönöm!
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [PC] Driver, TWRP és Magyar ROM telepítő

#40

Hozzászólás Szerző: rajen »

Persze. Neki veselkedek egyszer ezeknek a driver dolgoknak, csak az a baj, hogy nekem is már a legújabb Win10 csücsül a gépemen. Majd össze gyűjtögetem az infókat a többi fórumról és kiegészítem az első HSZ-t!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 2”