[ROM] Windows 10

Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [ROM] Windows 10

#31

Hozzászólás Szerző: rajen »

Nem.


MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
andrassygyula
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.12.09. 22:11
8
Telefonom: Egyéb

Re: [ROM] Windows 10

#32

Hozzászólás Szerző: andrassygyula »

Értem! És melyik típus(ok)ra lehet feltenni? Mi4... melyik?
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [ROM] Windows 10

#33

Hozzászólás Szerző: rajen »

Mi4 LTE kizárólag.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
hege21
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2014.01.14. 17:50
10
Telefonom: Xiaomi Mi6
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: [ROM] Windows 10

#34

Hozzászólás Szerző: hege21 »

Én felküzdöttem (MI4 LTE),de egy nagy rakás kaksi :)
andrassygyula
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.12.09. 22:11
8
Telefonom: Egyéb

Re: [ROM] Windows 10

#35

Hozzászólás Szerző: andrassygyula »

Akkor még mielőtt elhamarkodott döntést hozok elmeséled miket tapasztaltál?
(Én lumiáról váltanék, de nem akarok androidot, viszont a 950 ára elérhetetlen számomra. Meg vagyok elégedve a WP-vel és szeretnék továbbra is.)
ZolkoW
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.05.05. 22:35
8
Telefonom: Egyéb

Re: [ROM] Windows 10

#36

Hozzászólás Szerző: ZolkoW »

-bár nem nekem szólt- én a helyedben megnézném, milyen alternatívák vannak még a 950-en kívül, ha ragaszkodsz a WP-hez.
Bár közel teljes értékű WP10-es telefonnak tekinthető az MI4 is, mindent egybevetve lehet, hogy találni jobb ajánlatot, ha kizárólag Windows-zal használnád. 2 hét használat alatt jött egy frissítés, de amúgy nem tudom, folyamatos lesz-e a támogatás. azt hiszem, minden működött, bár pl. az infrát nem tudtam mivel kipróbálni, pedig Android alatt egész jól jön néha. A fényképezője gyengébben muzsikált, mint Droid alatt, szóval ezt nem csinálták meg igazán jól egyelőre, kérdés, hogy rendbeteszik-e. Nekem arra volt jó, hogy megerősítsen abban, amit sejtettem: nem akarok windowsos telefont :) és egyébként nem is annyira a rendszer miatt, hanem a szűkös appkínálat miatt.
andrassygyula
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.12.09. 22:11
8
Telefonom: Egyéb

Re: [ROM] Windows 10

#37

Hozzászólás Szerző: andrassygyula »

Semmi gond, szívesen hallgatok minden észrevételt, még akkor is ha nem egyformán látjuk. Nagyon tetszik a Mi4 és szeretnék ilyen telót, de a WP számomra tökéletes rendszer. Nem kellenek az appok, stabil legyen, gyors legyen. Bár az infra az tényleg hiányozna és a fényképező is szempont. De nem akarok egy telefonért 100nál többet adni, úgyse ér két év múlva 10et se.

Úgy érezted nem hozza ki a telóból a hardver képességeit?
Mivel volt rosszabb a kamerája?
2 hét alatt milyen volt az akkuhasználat?


Minden egyebet amit még úgy érzel, hogy megosztanál érdekelne, mert teljes értékű WP-nek szeretném használni.
ZolkoW
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.05.05. 22:35
8
Telefonom: Egyéb

Re: [ROM] Windows 10

#38

Hozzászólás Szerző: ZolkoW »

a kamera lényegesen lassabb, mint MIUIval, és zavaróan megnőtt a "makró" legkisebb távolsága, már-már nem is nevezném makrónak. mondjuk 20-25 centire. ezt akár javíthatták is azóta,nem tudom, mert visszatettem a MIUIt.
Egyébként szépen elfutkározott, de pillanatnyi elgondolkodás itt is volt, sőt, azt kell mondjam, több, mint amit Androidon megszoktam. De ezt betudom a félig-meddig végleges rendszernek, csak mint mondtam, egy amúgy Microsoft logós telefonnál lehet, hogy ezt javítják, itt nem tudom, milyen lesz az utóélet.
Az akksi hasonló volt, mint Androiddal, talán picit többet evett.
Ami még eszembe jut, hogy az automatikus fényerő nagyon nem lett eltalálva, de őszintén szólva ez másik WP-s telefonnál is így volt szerintem (610, 530, meg 1020 volt a kezemben), nekem nagyon hiányzik hogy az automatikát tudjam befolyásolni, oké, ez WP sajátosság, hogy ha automata, akkor nem tudom megmondani neki, hogy mihez képest szabályozzon (pl. megmondom a maximumot, és abból lejjebb vesz, ha akar), de nekem nagyon sötétre is sikerült, és kifejezetten emlékszem, hogy szüleim -a két kisebbik a fentiekből- telefonjain is ugyanezt éreztem.
konkrétan ha automatán volt, és nyomogattam a gyorskapcsolót, akkor a 25% látványosan erősebbre váltott, az 50% még erősebbre, és ezt éreztem mondjuk jónak egy neonfényes ebédlőben, majd jött a 75%, az már csak kicsit emelt, végül a 100-nál nem vettem észre semmi változást a 75-höz képest.
Ami futott, az futott, igazából ugyanazok az appok nagyon kevés kivétellel nem voltak meg, pl. azt hittem, biztos van hivatalos Gmail app, meg Chrome, meg ezek, de sajnos nem. a beépített mail kliens jól működött, csak nem tetszett kinézetre, meg hiányzott 1-2 gyors funkció. Traffi Hunter pl. van, meg is lepődtem :) viszont az értesítéseknél valamit nem sikerült beállítanom, vagy nem tudom, mi volt, de nem igazán jelzett sosem :) pedig MIUIsként hozzászoktam, hogy akkor meg kell keresni mindenhol minden engedélyt, mert különben nem megy...

szerk.: ha megrögzött WP-s lennék, akkor el tudom képzelni, hogy ez a telefon is alternatíva, de csak ha javítják a fényképezőt. arra kevés esélyt látok, hogy az infrára alkossanak appot, de lehet hogy tévedek. Az automata bekapcsolás (kikapcsolva ébresztés) nagyon hiányzott. meg a smart cover mód is.
andrassygyula
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.12.09. 22:11
8
Telefonom: Egyéb

Re: [ROM] Windows 10

#39

Hozzászólás Szerző: andrassygyula »

Köszönöm a kielégítő választ. Azt hiszem együtt tudok élni ezekkel. szerintem belevágok. Nokiát már nem veszek, Microsoft telo meg van a 640 és a 950. Kettő között semmi, és ez ami miatt váltani fogok. Most egy 920at nyüstölök, teljesen meg voltam vele elégedve, de már váltani akarok. Ez a Xiaomi nagyon átjön, pláne ha van rá WP.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [ROM] Windows 10

#40

Hozzászólás Szerző: rajen »

Biztos tovább fogják fejleszteni, az egész világ ezt figyeli. A Xiaomi és az Mi4 az első akik/ami Win10 támogatást kapott!!!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi4”