Redmi 2 Messenger és Viber probléma

Itepke
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.11. 09:08
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#21

Hozzászólás Szerző: Itepke »

Steredmi » 2016.01.21. 18:19 írta:Természetesen. Már a Motorola Defy-mre is MIUI-t raktam annak idején, van némi tapasztalatom a rendszer kezelését, beállításait illetően. Random a viber, gmail, hangouts működése MIUI alatt teljesen, de az 1s elég jól működött azért a 7-el azt nem tagadom, de most a Redmi 2, ez eléggé az idegeimre megy. Igazából ez a hol megy, hol meg nem dolog bosszant a legjobban. Jó, persze, ha mindig bezárogatnám a Chrome-ot, és előtérbe hoznám a képernyő lezárása előtt a Vibert, akkor jobban működne a Viber is, de őszintén szólva nem öröm, hogy 2016-ban egy jónak tűnő MIUI rendszernél trükközés után lehet csak a képernyőt lezárni, hogy megjöjjenek az értesítések.
Nekem már működik tökéletesen 1 napja!!

Tények: 2hete vettem a redmi 2 1/8-ast. Telepítettem innen a honlapról a 7.3-at, nem a magyart, mert arra hibát jelzett.
Viber/Gmail csak úgy működött, hogy ha futott a háttérben, de még így is kis csúszással viber első 1-2 csörgését nem jelezte(sokat teszteltem) Gmail néha 1 perc is volt mire megjött, ami azért zavart mert az előző xperiámon azonnal jött, sőt néha azt jelezte hogy megy a háttérben, de valahogy csak sikerült lelőnie valami folyamatot mert nem jött meg a levél.

Nem tudom hogy melyik lépéstől javult meg így megpróbálom leírni a tegnapi összes lépésemet hosszú lesz, de megéri.
Az alap elgondolás, hogy egyéb IMAP fióknak is beteszem a Gmailt, mert ott be lehet állítani hogy 10 percenként ellenőrizze a leveleket és úgy ha késve is de legalább megjön.

-engedélyek ugye megvannak és az automatikus indulás is a programoknak(gmail/viber/messenger)

Megoldás?:
-Beállítás/Egyéb fiók/hozzáadás/IMAP (én ide a már egyébként is létező Gmail fiókomat adtam meg, korábban(ROM újratelepítés előtt volt hogy nem akarta elfogadni, akkor beállítottam a feleségem gmailját, és utána engedte módosítani)
-fiók beállítás/szerver beállítások (valaki megnézhetné, hogy melyik a fontos lépés, én mindet leírom)
szerver-hez írd be az "m.google.com"-t - nyomj készt (gondolkodni fog azután hibaüzenettel leáll a próba)
port-hoz írd be "995" - nyomj készt (gondolkodni fog azután hibaüzenettel leáll a próba)
port-hoz írd be "443" - nyomj készt (gondolkodni fog azután hibaüzenettel leáll a próba)
Na most erre nem emlékszek, de triviális volt, mivel nem jó egyik adat se így töltse be az alap beállításokat/vagy csak sima mégse?
jelenleg nekem:
szerver: imap.gmail.com
Port: 993

Jelenleg:
Tudnék tippelgetni, hogy melyik a fontos lépés, de bízok benne , hogy valaki teszteli lépésről lépésre és nem tippelni kell.3 újraindítás után is egyből jön email/viber/messenger(meg is lepett mert nem használom csak fent van) ja és persze nem indítom el őket a háttérben sőt direkt takarítom.

Bízok benne, hogy másnak is bejön ez így.




-


sbe561
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016.03.03. 21:10
8
Telefonom: Xiaomi Redmi 3

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#22

Hozzászólás Szerző: sbe561 »

Én is ebben a cipőben járok, a Viber/Messenger értesítések elmaradásával pontosan. Holnap végig csinálom szerintem amiket le írtál, bár nem tudom hogy a gmail fióknak mi köze lehet hozzájuk... de hátha!
Avatar
kovbandi
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2014.10.02. 21:04
9
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#23

Hozzászólás Szerző: kovbandi »

A GYIK-ben leirtakat is probald meg.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
[center]Xiaomi felhasználók kötelező olvasmányai:
Tudásbázis
Gyakran Ismételt Kérdések

Xiaomi MI5[/center]
mraco
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.02.16. 22:43
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#24

Hozzászólás Szerző: mraco »

Szeretem ezt a telefont, iPhone után tetszik a sebessége, de ez a megjön, nemjön érdekes, és tényleg így kiadni egy telefont fura dolog.
Itepke
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.11. 09:08
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#25

Hozzászólás Szerző: Itepke »

Próbálta valaki amit írtam? Nekem azóta is tökéletesen jön viber-mesenger-email és mint említettem nem fut a háttérben.
homokhat
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.12.07. 18:44
9
Telefonom: Redmi 2
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#26

Hozzászólás Szerző: homokhat »

Nos srácok ezzel szenvedek én is, kiegészítve a googleba való telefonos bejelentkezéssel. Eddig minden frankó volt , felraktam a miui 8-at , csak előtte volt egy ürités twrpből. Valaki nem tud mondani egy okosságot?
Avatar
Toportyan
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2015.04.28. 21:34
8
Telefonom: Redmi Note 11 NFC
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi 2 Messenger és Viber probléma

#27

Hozzászólás Szerző: Toportyan »

Az automatikus indítás "kétlépcsős" lett:
http://miuiandroid.hu/forum/viewtopic.p ... kus#p66396

Akkuhasználat (védelem) is változott, illetve az automatikus memóriaürítés.
Redmi 1s (elhalálozott) MIUI8 6.9.15. MIUIHU / Redmi 3 Pro MIUI9 8.3.22. MIUIHU
Redmi 3 beüzemelés, első lépések ROM csere, GAPPS, BL nyitás, TWRP, MULTI ROM, saját tollból
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 2”