Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

Válasz küldése
panxuska
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.12.25. 15:13
6
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Gender:

Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#1

Hozzászólás Szerző: panxuska »

Köszöntök mindenkit.

Van egy kétéves Redmi 8 pro telefonom. Két napja állandóan azt írta ki, hogy a wifi letiltva.Rányomtam, "engedélyezve "írta és pár perc múlva újra lekapcsolódott.Nem értettem mi lehet a baj, már csak másodtelefon, nem volt soha nyúzva, ma reggel gondoltam egy gyári visszaállítás lehet, hogy segítene .Amikor rákattintottam, kiírta, hogy le akarom e menteni, az adatokat képeket mindent ,pl. a szgépre. Gondoltam persze az jó lesz. Lementettem, majd megnyomtam a gyári visszaállítás gombot. Azt még láttam, hogy kiírta, hogy a MIUI valahová töltötte le a telefonon lévő adatokat, gondoltam a letöltésekben ott lesz, nem jegyeztem fel pontosan .
Bekapcsoltam a telefonom, és nagy meglepetésemre, a kezdő oldalon, wifin,az ország, nyelv,és a fogad az engedélyezéseket, semmi nem volt más. Nem enged továbblépni, csak vissza nyíl van.Nem átmásolt, hanem minden le lett törölve a telefonról. Mentem rögtön nézni, hová töltötte le a szgépre, nyoma sincs sehol semminek.

A kérdésem: létezik, hogy mindent kitörölt a gyári visszaállítás, a telefon belsejét is? már sokszor csináltam ilyet,más telefonoknál, jó, hogy akkor egyszer sem töltöttem le a szgépre semmit sem, de mindig visszaállt teljesen normálisan. Létezik, hogy tudatlanul mindent elrontottam?Megtudná valaki mondani, hol keresem a szgépen? a
A másik, miért tiltotta le a wifit a telefonom. Az enyém,minden papírom megvan, nem volt tiltva,és mint írtam, nem is nagyon használtam már.
Mit tegyek? Kuka, vagy van vmi. megoldás. Aki tud segítsen, mi a teendő? Köszönöm.


Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#2

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Szia!
"gyári visszaállítás" = nulla km-s lesz a telefon = mindent letörölni, beállításaid, képek, videók, zene, appok, stb, ha frissítettél egy, vagy idő közben több verziót a telefonon, akkor értelemszerűen az a verzió indul el, "az lesz az alap", amire frissítettél. Zárt rendszer alattt vissza telepíteni nem lehet korábbi rendszer verziót.
Ha visszaállításra mentél, akkor ott jelezte is, ami szükséges mentsed le, ki. Ezt manuálisan kell megcsinálni, ha felhőbe mentesz, szinkonozálás, akkor ha a használt fiókkal vissza jelentkezel a telefonba, akkor vissza szinkonizálja azokat amik voltak. Természetesen appokat, appok beállításait nem. Amit a MI felhőbe ment, azokról van szó, illetve google fotók...

..."miért tiltotta le a wifit a telefonom"...
Számos oka lehet, kis dolgoktól kezdve, összetettebb dolgokig.
Alapdolgok meg voltak ? Minden újra indítás, Wifi törlés (telefonból), újra csatlakozás,...
Valahol olvastam, hogy a MIUI lelővi a netet, ha tétlen a telefon.
Routerben telefon MAC címe esetleg nincs tiltva ?
Mobilnet simán megy ?
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
panxuska
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.12.25. 15:13
6
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Gender:

Re: Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#3

Hozzászólás Szerző: panxuska »

Szia!

Köszönöm, hogy írtál. A Wifi tökéletesen működik a számítógépen, tabletten,és a családtagjaim többi telefonján is.Ezen a telefonon a wifi automatikusan kapcsolódott eddig. Itt persze megcsináltam párszor, hogy le fel kapcsolgattam, sőt töröltem a jelszavát a routernek,és újra beírtam,a telefon azt mutatta pár percig, hogy "mentve" de utána újra azt írta ki, hogy letiltva. A miértjét nem tudom, fel van töltve,a MAC cím folyamatosra van állítva.
Nem frissítettem semmit sem. Ez volt az első visszaállítás.

70 s kártya van benne, és érdekes módon, annak a képei, beírásai, cikkei, minden hozzá kapcsolódó tartalom megjelenik hiba nélkül.

A telefonon csak az én adataim voltak, senki másé! Tudom, hogy visszaállításkor újra be kell írni a fiókom, de most nem enged odáig menni. Csak két oldalt, azt amit már leírtam. Az meg egyenlő a nullával. A kérdésem továbbra is az, hogy a visszaállítás kitörölheti a telefon belsejét? lehetséges lenne? ez csak egy sima visszaállítás volt, azzal, hogy mentse a szgépre, a képeket, pár dolgot. Amiket sehol sem találok meg.
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#4

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Visszaállítás után, ha MI fióka volt a telefon, akkor első indítást követően netet kér, és közvetlen a MI fiók-ba való jelszót, mivel "védett" a telefon, és nem eged tovább.
Én érdemben nem tudok jelenleg többet hozzá tenni, de talán mások. @acaca68 szerintem Ő lesz az embered.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
panxuska
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.12.25. 15:13
6
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE
Gender:

Re: Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#5

Hozzászólás Szerző: panxuska »

Köszönöm a választ. Nem állítottam be MI fiókot.Csak a gamail címem volt fent a telefonon. Hogy lehet @acaca68 t megtalálni?
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#6

Hozzászólás Szerző: rajen »

@acaca68 megidézlek!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
acaca68
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2016.01.18. 18:44
8
Telefonom: Xiaomi Mi Max 3
Tartózkodási hely: Vecsés
 megköszönték: 17 alkalommal

Re: Miért törölte ki a gyári visszaállítás a telefonom belsejét is.

#7

Hozzászólás Szerző: acaca68 »

Rajen barátom itt vagyok. Az ügyfél már írt üzenetet, kértem tőle egy telefon számot mert összetett a problematika. Nagyon mélyről kell kezdeni.
WiFi? Jó kérdés. Nem tudjuk hány készüléket szolgál ki a router. Lehet hogy tízen - huszon terméket szolgál ki a router de panel lakás esetén ha a szomszéddal stb megosztjuk a wifi jelszót további dolgok csatlakoznak hozzá. Ebben az estben rakoncatlankodhat a wifi Arról sem szólt a panaszos egy szót sem hogy más helyen más routerre csatlakozva ugyanúgy problémás e a wifi. Általában a wifi GPS és Bluetooth egy modulon működik azért jó lenne ezeket is ellenőrizni. Azt sem tudjuk hogy a múltban érte e a telefont vízkár, tűzkár falhoz verés leejtés stb. Ez is okozhat problémát. Továbbá azt sem tudjuk hogy a múltban valahol valaki Józska - Pista GSM boltban javította valamilyen hibával a telefont. Vannak barbárok a szakmában elegen. Véső kalapács és hasonló módszerekkel szedik szét és okozhatnak sérülést. De akár a tulajdonos is szét tudja barmolni ha saját kezüleg szedte szét ( ma is érkezett egy mi 10t telefon darabokban amit már két mekk Elek szaki otthon próbált javítani,hiba jelenséget nem írtak így nincs könnyű dolgom. Nem ismerjük a router paramétereit, nem tudjuk azt sem hogy kizárólag csak 2,4 vagy 5G működik vagy osztott és mindkettő. Nem tudjuk azt sem hogy külön - külön lett e próbálva.
Gyári beállítások visszaállítás mindent töröl a telefonról. Amikor elinditjuk a procedúrát 2 opció létezik az egyiknél felajánlja hogy csinálj egy mentést a másiknál elinditja a gyári beállítások visszaállítást. Az első opciónál vagy a telefon memóriájába csinál, vagy a google fiokjába. Ha a telefon memóriájaba mentett akkor a gyári beállítások visszaállítás ezt is törölte. Ha a google gle fiókjába akkor a visszaállitas után amikor elér a google bejelentkezéshez akkor a bal alsó sarokban megkérdezi hogy legyen e vissza állítva a mentés ha lett csinálva mentés. Ezeket a mentéseket a google driveban lehet megtalálni. Azt sem tudjuk hogy a google fotók be volt kapcsolva vagy nem. Magától csak úgy nem kapcsol be, így az ügyfél erre is tud válaszolni. Ha adatkábel segítségével lett csatlakoztatva a gyári beállítások visszaállítás előtt akkor felajánlja a telefon a töltés és a fájl átvitelt. Ha kiválasztotta a fájl átvitelt akkor láthatóvá válik a telefon belső tárhelye és képek, dokumentumok, PDF fájlok, letölt dolgokat stb lehet átmásolni a számítógépre CTRL cop - CTRL paste stb ( ne kelljen a windows használatát tanitanom). Ebben az esetben biztos tudja az ügyfél hogy mit hová másolt.
Ha mindezekre választ kapunk akkor biztos jobban tudunk segíteni. Mivel szervizes vagyok így csak a wifi probléma érinthet engem ha hardveres vagy esetleg szoftveres a hiba. A telefon és a windows használatát, mentések masolások stb tanitását nem tudom vállalni. Arra vannak használati utasitások youtube videók és leírások a neten. Esetleg autodidakta módon mindenki önerőből megtanulja.
Az adatokról képekről stb csak annyit hogy 3 opció 1. létezik van mentés a felhőben és mindent vissza tudunk állítani 2 nincs mentés a felhőben akkor bukta a történet 3 google a barátunk, pár perc alatt lehet találni olyan céget akik még gyári beállítások visszaállítás után is vissza tudják hozni az adatokat. Igaz hogy nem olcsó ez a történet, minimum 5 számjegyű az összeg és sejtésem szerint legalább ötössel kezdődik.
Xiaomi doki
xiaomi.doki@gmail.com
Unbrick any xiaomi device and remove mi account
https://www.facebook.com/groups/3059778820951055/
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 8/8A”