Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#51

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Megtörtént a xiaomi.eu telepítése. Milestone2 leírása szerint mentem végig a twrp telepítésén, de nem sikerült felégetni. A recovery újraindítás után, vissza dobott a mi recovery felületre. A pc nem látta a telót. Csináltam egy teljes törlést itt is. Gondoltam újra megpróbálom és újra inditom rendszerben. És voalá! Rajt van az eu-s rom. Örülök, csak a twrp égetéséhez szeretnék még infót. Köszönöm.


Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#52

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Egy tipp..
TWRP "égetéshez" infó adb parancsok.
0. Telefon Fastboot módba PC -vel össze kötve, előtte USB debug engedélyzése.
1. adb parancs: fastboot devices /eszköz ellenőrzés/
2. adb parancs: fastboot flash recovery twrp_ami_a_telefonhoz_van.img
3. adb parancs: fastboot boot twrp_ami_a_telefonhoz_van.img
4. Telefon újra indul az új TWRP -vel.
Ez az alap eset, ha ahol a/b oldal van, ott a 2. parancs kimarad.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#53

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

0Elek2! Végig mentem amit leírtál, de igazából ennek így nincs értelme! A második sor parancsra nem reagál, így marad a harmadik parancs. Így belép a recovery menübe. Tehát nem égetem csak ideiglenesen fut. Hogy lehet fixálni?
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#54

Hozzászólás Szerző: Fulee »

TWRPn belül újra fel kell égetni ha jól tudom , azaz amikor először telepítetted a TWRPt majd elindítod , akkor elindítodl a TWRP telepítést TWRPn belül
Találsz remek leírásokat Milestone aláirásaiban
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#55

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Fulee. Sajnos titkositott adat patriciom van.
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#56

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Szia!
Csak 1 infót írtam, ami alap standard.
"ÚJ" modelleken már nincs külön boot és recovery partíció. Mi számít "új" modelnek a szóban forgó témánál ? Utána kell járni a tulajnak, 100% -k, hogy írva van az ilyen.

Hát igen, a titkosítás.. Nincs "jó" twrp még az adott modelre témakört lehetne bejárni.
Több opció lehetséges, vagy korábbi verziós TWRP esetleg segíhet, vagy egy "sima" format data, de akkor törlődik minden a telefonról..., DFE,

@Fulle megoldása is jó.
De pl ez is járható:
- adb parancs futtat: fastboot boot twrp
- másolja ugyanazt a twrp képet az eszközre
- Advanced> Install Recovery Ramdisk
- válassza ki a másolt képet
- telepítés
- kész
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#57

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

0Elek2. Ezt kipróbálom. Ezt követően látni fogja a belső tárhelyet? Köszönöm.
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#58

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Ha nincs Advanced menüben, (Install Recovery Ramdisk, vagy Flash Current TWRP) akkor pl:. TWRP elindul, ott Install menü és kikresed hova másoltad fel, rá böksz, "Recovery" -t kiválasztod, és a csúszkát elhúzod. Ez is 1 opció, de ha a /data titkosított akkor nem megy e módszer.
Egy másik ötlet, USB to OTG és a fentiek valamelyike.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#59

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

0Elek2. Sikerült a twrp felrakása. De a belső tárhelyet még mindig nem látja. Flash Current TWRP- el csináltam. Az újra indításnál van olyan lehetőségem, hogy A vagy B ! Ez mi? Köszönöm.
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
7
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Xiaomi Mi 11i kérdések, válaszok, megoldások

#60

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Szia!
@51. HSz -be azt írtad, hogy sikerült az EU ROM -t fel tenni, csak nem maradt meg a TWRP, gyári van.
@52. -be írtam egy álltalános alap infót, amit kiegészítettem, ha A/B oldal van, akkor mi marad ki az "alap le írásból".
@54. -be kaptál további javaslatot, amit kiegészítettem a @56. -be Illetve reagáltam arra, hogy akkor A/B oldal lehet nálad, és miket csinálhatsz ha TWRP elindul, de a partició titkosítva marad.

Titkosítva maradt, de pl:. Te azért szeretnél TWRP -t, mert másik ROM -t szeretnél fel tenni, akkor opció a titkosításra:
- Régebbi TWRP Offical.
vagy:
- Format Data -> Yes (Ebben az esetben mindent töröl a telefonról), de látni fogja a TWRP a /data -t
vagy:
- DFE titkosítás feloldása, ehhez viszont régebbi offical twrp tudna segíteni... első krben, utána az újjal is ha ez megvan csinálva okés lesz.
@58. -be + további infót írtam, ha még mindig titkosított a /data, törés után is de ezt kétlem, akkor egy olyan pendrivert dugj rá ami OTG -s (usb to otg), ebben az esetben penről lehet telepíteni "kikerüli a /data titkosítást"
Valamint rá néztem az új skkks unofical twrp -re és ezekben amit írtam @58. -ba nincs opció az Advanced menübe, helyette simán az Install menüből is megoldható.

A/B oldalról röviden:
Ha lesznek piros sorok a TWRP - be a rom telepítés alatt, ne lepődj meg. Nem gond az A B oldal miatt van. "régi twrp -be", persze lehet gond, ha helytelent csinálsz.
A ROM mindig az inaktív slotra települ, a magisk, gapps és hasonló extrák mindig az aktívra.
Minden TWRP betöltés után a másik oldal indul el, egyszer "A" és egyszer "B" ha jol tudom. Tiszta telepítésnél nem gond, frissítésnél, "koszos telepítésnél" érdemes figyelni az oldalakat, mert lehet felcserélődik és az ember bootloopba kerülhet, vagy egyéb nyavajákba.
Android 12 alá még nincs rendes TWRP ami látja a titkosítást! Kivétel: poco f3, mi10t pro új skkks twrp.. (amiről most tudok egyenlőre, de na mind1...)
Álltalánosságban írtam.

De amúgy lehet túl gondolom, de lényegében mindegy, hogy titkosított, vagy sem. Új rendszer esetében formázás mindig van. Vagyis ajánlott.
Mentés készítésnél, vagy frissítésnél lehet gond a twrp nyüg, de ha fastboot verziós a rom akkor meg nem is kell TWRP. Innentől a kör be is zárult.
Jelenleg nem tudom megmondani, hogy milyen fastboot rom -k vannak, de miui -nál vannak! Arrow OS, PE OS, Hentai OS saját recovery-je van.
Miért fontos, hogy jó legyen a twrp -be a /data ? Talán egyenesebb választ kaphatsz.
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 23.10.07 A13 /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi 11 / Lite / Pro / Ultra / i / 5G / NE”