[Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

botigta
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2014.07.06. 12:54
9
Telefonom: Poco X3 Pro
 megköszönte: 7 alkalommal
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#121

Hozzászólás Szerző: botigta »

Királyok vagytok fiúk, tényleg ennyi volt, csak egy format kellett neki, hatalmas pacsi, köszi!


bigmanitou
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 12:24
9
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#122

Hozzászólás Szerző: bigmanitou »

Sziasztok!
Redmi 8 -on hogy tudok eltűnt rendszerealkalmazás ikont újra kitenni az asztalra?
Valamelyik frissítés óta nincs ikonja a Jegyzetek alkalmazásnak.
A Play alkalmazásban sem találom, hogy esetleg onnan indítani tudnám.
A beállítások -> Rendszeralkalmazásoknál megtalálom, de onnan nem indítható egyik alkalmazás sem.
Van kitéve az asztalra Jegyzetek widget, de az is máshogy működik mint eddig.
A Widget üres felületére bárhol rábökve régen megnyílt a Jegyzetek alkalmazás, most már nem nyitja meg.
Amiket listáz a Widget, azok megnyithatók, szerkeszthetők, menthetők, valamint a widgetből újat létre tudok hozni.
Viszont amiket nem listáz, azokhoz sehogy nem tudok hozzáférni. Eddig, ha megnyitottam a widgetből egy már meglévő jegyzetet, akkor a jegyzet ablak bal felső sarkában lévő "vissza" nyílra bökve megnyílt a Jegyzetek alkalmazás és listázta az összes meglévő jegyzeteimet. Most ha arra rábökök, bezáródik a jegyzet ablak.

Nagy csalódás ez a telefon a régi MI3W után. Kamerája rosszabb, laggol, indokolatlanul lefagy pillanatokra, ez szinte elejétől fogva így megy.
Redmi 8 tulajdonosoktól kérnék visszaigazolást, hogy az alábbi három, többszörösen reprodukált hiba kinél jelentkezik, illetve kinél nem?

1. hiba:
Egyik ismerősöm, aki korlátlanul beszélhet, mindig kinyom és visszahív, ha keresem, mert neki nem kerül plusz díjba a hívás.
A hiba a következő, többszörösen reprodukáltuk már: Ha kinyom és rögtön visszahív, akkor nem tudom felvenni a hívását. Miután kinyomta a hívásom, még relative sok ideig ott marad a kijelzőn a hívás és a hívott szám foglalt jelzése. Ha ez idő alatt visszahív az illető, akkorc sörög a telefon, majd ahogy kell, eltűnik az előző hívás kijelzése (amit kinyomott), de sehol nincs látható nyoma, hogy hívna valaki, csak csörög a teló. Sem a redőny menüben, sehol nincs lehetőség arra, hogy felvegyem a hívást.

2. hiba, ez már kacifántosabb...:
Használom az ütemezett ki/bekapcsolást a telefonon.
Úgy állítottam be, hogy minden nap este 10-kor kikapcsol, majd másnap reggel fél 7-kor ütemezetten bekapcsol. Ha felkeltem, beírom a PIN kódot és már használható a telefon. Sokszor előfordult már, hogy egy-egy ilyen ütemezett ki/be kapcsolás után a telefon nem indul el rendesen. Látszólag nincs semmi probléma, viszont ha bárki hív, vagy én hívok bárkit, nem halljuk egymást. Sem én a másik felet, sem ő engem. Ha így hagyom a teefont, ez minden hívásnál jelentkezik. Csak egy újraindítás oldja meg a problémát.
Újraindítás után még sosem jelentkezett ez a probléma, máskor viszont gyakran, emiatt leginkább az ütemezett ki/bekapcsolásra gyanakszom, hogy az a ludas valamilyen oknál fogva.

3. hiba:
Az előző, ütemezett bekapcsolásnál is, meg néha olyankor is elő szokott fordulni, mikor más helyre megyek a telefonnal.
Nem csatlakozik fel magától a wifi a már régebben használt és mentett állomásokra. Pl. bemegyek melóba, vagy hazajövök....
A wifi látszólag csatlakozva van. De ha rábökök és megnyitom a wifi AP -k listáját, akkor azt írja a látszólag csatlakozott hálózatra, hogy "Nem lehet csatlakozni". Rábökök és jé....csatlakozik egyből. Párszor már megsz...tott, mivel mobilnetemet használtam még itthon is, melóban is emiatt.

Kíváncsi vagyok, más Redmi 8 tuljdonosnak jelentkeznek-e ezek a problémák?
Az 1-es már másik Redmi 8-on is reprodukálva lett.

Néha legszívesebben a kukába vágnám....
Redmi 8
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13856
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#123

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Mi3W nem überelhető....sajnos.
Redmi 8....? ....arról meg jobb ha nem is beszélünk... Esetleg olyan Redmi-t érdemes megvenni, amit ázsiai piacon Mi telefonként árulnak. Ami csak Redmi....az szenny
Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
bigmanitou
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 12:24
9
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#124

Hozzászólás Szerző: bigmanitou »

Milestone2 írta: 2021.12.31. 16:15 Ami csak Redmi....az szenny
Hja... csak én sokat dolgoztam ezért a szennyért.
Másnak zsebpénz, nekem nem sajnos... :(
Redmi 8
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#125

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Milestone2 fórumtársanak igaza van a Mi3 még telefon volt , nem is lehet összehasonlítani egy régi csúcskategóriás telót a középkategória aljára pozicionált telóval .
A problémádra visszatérve , volt-e már gyári beállítások visszaállítása , lehet az megoldja a dolgokat , minden adatod elvész , érdemes előtte mentést csinálni , újra be kell majd lakni a telót.
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
bigmanitou
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 12:24
9
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#126

Hozzászólás Szerző: bigmanitou »

Fulee írta: 2021.12.31. 18:05A problémádra visszatérve , volt-e már gyári beállítások visszaállítása , lehet az megoldja a dolgokat , minden adatod elvész , érdemes előtte mentést csinálni , újra be kell majd lakni a telót.
Én még nem állítottam vissza, pont azért, mert mindent állíthatok meg telepíthetek újra, de a másik Redmi 8 előtte pár nappal esett át egy gyári visszaállításon, mikor produkáltuk rajta az 1-es hibát.
Szóval az nem oldja meg. Legalábbis azt nem.
Redmi 8
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#127

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Szerintem annyira lassú a telefon , hogy még nem tudja befejezni a telefon app futtatását mikor újra jel kellene indulnia
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
kisguly
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.12.28. 18:49
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#128

Hozzászólás Szerző: kisguly »

Szép estét!
Mi történhetett a telóval? A bluetooth fölhallgatót mindig csatlakoztatni kell. Kinyitom a dobozt, a telón megjelenik a fülhallgató, majd rá kell bökni a csatlakozásra. Amikor meg lett véve a füles, akkor csak először kellett csatlakozni. Most meg állandóan. A párosítást már töröltem, majd újra csatlakoztattam. Nem segített.
kisguly
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.12.28. 18:49
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#129

Hozzászólás Szerző: kisguly »

Megoldódott.
georg1960
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.07.16. 14:44
1
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#130

Hozzászólás Szerző: georg1960 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem (Redmi8) , hogy saját zenét miért nem tudok beállítani csengőhangnak?
Ha valaki leírná a menetét.

Köszike!
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 8/8A”