Energized Protection

Olyan témák gyűjtő helye, ami nem igazán specifikus, ide jöhet minden
Válasz küldése
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
8
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Energized Protection

#1

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!

Eme csoda egy hasznos dolog tud lenni, aki tudja mirevaló és tudja használni. Röviden tömören reklám tiltó, blokkoló kiegészítés.
Root szükséges hozzá, ha Magisk -al csinálod
Link: Energized Protection

Régebben használtam, MI8 modellen nekem gondom nem volt vele, raw (hosts) fájl verziót OF-ból, majd áttértem a magisk modulos verzióra, amikor a Magisk témakörrel insmerkedtem.
Sajnos viszont kérdésem lenne hozzá. Csak e miatt nem szeretném rootolni a modellt, (Mi 10T pro)
Tudomásom szerint megoldható pl:. custom recovery -ből (OrangeFox, TWRP). Nekem most skkks A12 alapú TWRP -m van. Ha felcsatolom a system particiót, majd Fájlkezelőben ezt a "host - raw" fájlt bemásolom a helyére. /system/etc/ folyamat lefut, oké minden, rendszerindítást követően úgyan úgy vannak reklámok. Vissza ellenőrzöm magam, hogy jól -e csináltam, és látom, hogy nincs ott a host fájl az etc mappában.
Tehát nem írta felül?, nem másolta be a fájl a TWRP -be.
Ennek oka az skkk -s TWRP ? Nincs root hozzáférésem benne ?
Vagy valami más a gond ?

Alternatív megoldás 1:
Magisk + Fájl kezelő aminek segítségével a hosts raw fájlt lehetne másolni. De ezt nem szeretném, mert nem akarok Magisk -t. (működik)

Alternatív megoldás 2:
Magisk + modul. Ez működik, de nem akarom használni! (működik)


Miért nem szeretnék Magisk -t, egyszerűen most e témában a TWRP -s megoldás érdekel.
Más alternatívák is vannak, az Energized Protection kívűl pl:. privát DNS dns.adguard.com, adaway,. (e kettőhőz nem kell root)
Próbáltam, Mi 10T Pro -n, és próbáltam Poco F3 -on is. Utóbbin macerás az A/B oldal miatt, de eredménytelen a TWRP -s megoldás.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára 0Elek2 2022.06.08. 18:49-kor.


12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 24.04.15 A14 /
Xiaomi 14 - heti dev xiaomi.eu /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Avatar
0Elek2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2016.04.13. 10:22
8
Telefonom: Xiaomi 12T Pro
Tartózkodási hely: Csorna
 megköszönte: 25 alkalommal
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Energized Protection

#2

Hozzászólás Szerző: 0Elek2 »

Üdv!
Két modell kolega is megerősítette, az skks (twrp-3.6.1_11-v3.4_A12-apollo-skkk) TWRP e célra nem jó. Nem tudja jól csatolni a /system particiót. Így az ilyen módon felmásolandó hosts RAW fájl -t nem lehet használni. Két másik megoldás van egyik Magisk, és akkor a rendszerbe van ez a megoldva, ahogy fent írtam, vagy egy régebbi pl:. recovery-TWRP-3.4.2B-1206 -vel simán be bootolsz csak, és az tudja csatolni a particiót, majd bemásolhatod a hosts RAW -t. Így nem kell e miatt Magisk...
(TWRP -s megoldás modell fűggő, saját modelled, saját TWRP -je kell)

Első hozzászólásban a linkre rá mész, ott "block" -> legőrgetsz a "pack" részig, (második pack) -> ott "HOSTS RAW" oszlopból letöldöd, ami szimpatikus, pl:. a "Basic" -t (én ezt használom)
Ez a raw fájl kell, hogy a reklámokat eltűntesd.
Nem kötelező használni! Saját felelősségre ha kipróbálod!
12T Pro - Mi 10T Pro - Poco F3 - Mi 9T Pro -Redmi Note 8T - Redmi Note 7 - Mi8 - Redmi Note 4 - Redmi 5 - Redmi 6 - Mi5s Plus - Redmi Note 3 - ?

12T Pro - Xperience 24.04.15 A14 /
Xiaomi 14 - heti dev xiaomi.eu /
Xiaomi Watch S1 Global - V1.3.119
Válasz küldése

Vissza: “Általános témák”