[APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

Eric
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.12.18. 17:26
5
Telefonom: Xiaomi Mi5

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2171

Hozzászólás Szerző: Eric »

Szia!
Klónozd a Mi Home-ot és állítsd be a kínai régiót.
Próbáld meg hozzáadni az eszközöket.


lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2172

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Ezek az eszközök szerintem zigbee protokollon kommunikálnak, van ilyen gatewayed? Müködtek valamikor?

Tapatalkkal küldve az én Mi 9T Pro eszközömről

Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
Xebulon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.04. 22:43
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2173

Hozzászólás Szerző: Xebulon »

Igen korábban működött normál Mi-Home alkalmazás alatt.
Kicsit még szenvedtem vele, és a Mi Window and Door Sensort sikerült működésre bírni. A leírással ellentétben nem 3 mp-ig kell nyomni a kék fény felvillanásáig, hanem 10 másodpercig. És akkor elfogadta.
Az Aqara Motion Sensor istennek sem akar működni.
Az Aqara Wall Switch-ek közül a dupla, no-neutralt felismerte a gateway, de a simpla nyomógombost nem. Egyébként a telepítési listában több sorozat van felsorolva, mindegyiket végigpróbáltam, sőt próbáltam rájönni a sorozatszámra is. Kevés siker.
Immár pragmatikus leszek, és inkább veszek másik mozgásérzékelőket, illetve ha a dupla kapcsoló megy, akkor az fog felkerülni a falra (a nyomógomb cserélhető, talán működni fog egy nyomólappal is).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rajen 2021.08.24. 08:36-kor.
Ok: Ne idézd a közvetlen előtted szólót feleslegesen! Szabályzat!
Pjoe
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.04.17. 06:33
8
Telefonom: Samsung S5

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2174

Hozzászólás Szerző: Pjoe »

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Akárhogy próbálom, nem akar települni a vevs féle verzió.
Xiaomi MI9 telefon gyári szoftver, nincs root, bootloader zárva. Vagyula féle MiHome volt fent, töröltem.
Mindennel is próbálkoztam, törlés után újraindítás, plugin mpk és rn mappa törlése, semmi nem segít.
"Az alkalmazás nincs telepítve" üzenetet kapom, itt megállt a tudományom...

Esetleg valakinek egyéb trükk?
Köszi.
kovgza
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.02.23. 10:55
4
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2175

Hozzászólás Szerző: kovgza »

Mi note 10! Huawei p30! Egyiken, se jön az èrtesítès.
kovgza
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.02.23. 10:55
4
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2176

Hozzászólás Szerző: kovgza »

Valahol olvastam, h az új Xiaomi Mi Smart Home Hub (YTC4044GL) vásárlása után, a kínai cuccokat is lehet használni!
Atis75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.05.20. 10:05
3
Telefonom: Nincs

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2177

Hozzászólás Szerző: Atis75 »

rajen írta: 2021.08.23. 15:16 Ha központi hiba lenne, akkor mindenhol olvasni lehetne, de tutira egyedi hibák. Minden be van állítva, hogy a Mi Home app futhasson a háttérben? Mert csak akkor kap Push értesítést.
Háttértevékenység nincs korlátozva...
Xebulon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2018.03.04. 22:43
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2178

Hozzászólás Szerző: Xebulon »

Sziasztok, Egy gateway csere megoldotta a telepítési problémámat.
Egy régi Mijia gateway 2-em volt, amivel korábban együttműködtek az eszközök, de most már nem akartak.
Érdekes, hogy maga a gateway-t sikerült telepítenem, de a zigbees eszközöket nem mindig.
Vettem egy Xiaomi Smart Hubot azzal viszont villámgyorsan minden zigbee és bluetooth eszközzel kapcsolódott.
Hát tanulság, hogy a régi gateway v2-t már el kell felejteni - az új gateway 8000Ft környékén van, ennyi pénzért nem éri meg vele szívni.
petrics
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.11.12. 19:50
5
Telefonom: Sony Xperia Z
Gender:

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2179

Hozzászólás Szerző: petrics »

Xebulon írta: 2021.08.23. 20:16 Sziasztok, Még kicsit kezdő vagyok, visszaolvastam vagy 30 oldalt a fórumból, de nem kaptam választ a kérdésemre...
Feltelepítettem a legújabb MiHome app-ot (6.5.700 VEVS), magyar régiót állítottam be, egy csomó kütyüt fel tudtam telepíteni, de jópárat nem.
Korábban kínai régióban ment a Mihome-om, de néhány kütyüt nem volt hajlandó elfogadni.
Azt hittem, hogy ez a magyar MiHome régiófüggetlenül elfogad mindenféle kütyüt.
Érdekes, hogy a listában be tudom azonosítani a telepítendő komponenseket, de a telepítés sikertelen - hibaüzenet nincs, egyszerűen nem csatlakozik a kütyükhöz. Az alábbi komponensekről van szó: Aqara wall switch (neutral vagy anélkül, dupla vagy egyes), Aqara Motion Sensor, Mi window and door sensor.
Akkor most rossz nyomon járok és kénytelen vagyok eldobni ezeket és venni globál verziót? Vagy valamit még csinálnom kell hogy elfogadja ezekből a kínai régiósokat. Vagy mit rontottam el?
Köszi
Azt nem tudom,hogy az új vevs féle verziónál a régió kód megmarad,vagy minden eszközt újból felkell venni,hogy régió független legyen az újabb programmal?
Atis75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020.05.20. 10:05
3
Telefonom: Nincs

Re: [APP] Magyar Mi Home

#2180

Hozzászólás Szerző: Atis75 »

kovgza írta: 2021.08.24. 17:39 Mi note 10! Huawei p30! Egyiken, se jön az èrtesítès.
Üdv. : a smart hub megoldja az értesítés problémát?
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”