Se kép, se hang

Válasz küldése
Kobak76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.08.20. 10:25
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Se kép, se hang

#1

Hozzászólás Szerző: Kobak76 »

Üdv Mindenkinek!

Az elmúlt pár napban annyi hozzászólást, fórumot olvastam, hogy már a fejem majd szétesik.
Sajnos a problémámra nem találtam gyógyírt.

Adott egy Mi2S készülék, ami az utóbbi időben többször újraindult (volt mikor mindenféle tevékenység nélkül, volt mikor hívás befejezése után szétkapcsolt, majd újraindult). Garancia még fél év.
A legutolsó attrakciója az volt, hogy lemerült és többet nem indult el. Semmire nem reagál.
Kezdetben mikor a töltőre rádugtuk a piros LED sem gyulladt ki. Az kb 1 hét után már világított a töltő rádugásakor, de a készülék nem vette a töltést akkor sem.
Megpróbáltam számítógépre kötni a készüléket, de a gép nem érzékelte a telefon jelenlétét.
Próbálkoztam felvenni a kapcsolatot a magyarországi forgalmazóval, hátha tudna segíteni (esetleg megjavítanák a készüléket) vagy adna tanácsot, de ballisztikus ívben tojta le a fejem. A kínaiakkal is felvettem a kapcsolatot aki két variációt ajánlott. Az első, hogy visszaküldöm nekik, ha garanciális jellegű a hiba akkor javítják ingyen, ha nem arról nem beszéltünk. A másik, hogy kiküldöm egy cseh szervizbe, minden költséget én viselek, eldöntik hogy garanciás e a javítás, ha nem akkor ugrott a garancia. Ellenkező esetben tovább él. Ennek nem tudom mi értelme, de ha több eszem lesz biztos megértem.

A kérdésem az lenne, hogy valaki küldött már vissza Kínába készüléket és ha igen akkor mi a menete? Kivel lehet a legbiztonságosabban visszaküldeni? Nagyon jó kis telefon sajnálnám kidobni.

A döntés már megszületett, hogy egy Mi3 lesz helyette, de ezek után inkább kintről rendelem, nem a hazaitól. A Mi3 hibátlanul megy és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Eddig azt hittem, hogy csak az ibuygou a kizárólagos forgalmazójuk. De olvastam itt másik kereskedőről is.
Valakinek tapasztalat ez ügyben?

Ha véletlen mégis szerepelt már a kérdésemre a választ akkor elnézést az off-ért!

Köszönöm az esetleges válaszokat!


Avatar
hriska
MIUIHU Grafikus
MIUIHU Grafikus
Hozzászólások: 1936
Csatlakozott: 2013.12.14. 15:15
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Sárbogárd / Linz (Ausztria)

Medálok

Re: Se kép, se hang

#2

Hozzászólás Szerző: hriska »

Szia!
Abszolút semmire nem reagál?Hangerő le+bekapcs gombra sem?Mert ha ez megy(fastboot mod) akkor magadnak is meg tudod csinálni!
A leírtak alapján akku problémára gondolnék egyébként!Próbáld meg egy erősebb (2A) töltővel életre kelteni.Ez eltarthat egy ideig mire újra el kezdi felvenni a töltést.Vagy ha van lehetőséged,ismerősöd akinek van mi2-je,tegyél bele másik akkut.
2x4-es óra wigetek
Kép Kép
Lessetek be,hátha.... :-)
Kobak76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.08.20. 10:25
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Se kép, se hang

#3

Hozzászólás Szerző: Kobak76 »

Egyáltalán semmire nem reagál.

Most próbálunk egyeztetni egy emberkével akinek szintén Mi2-je van itt a közelben. Sajnos az is 50 km. Nem egyszerű az élet! :-)
Remélem, hogy csak az aksi lesz a gond.
A 2A-s töltőt azért még kipróbálom.

Köszi a választ.
Avatar
hriska
MIUIHU Grafikus
MIUIHU Grafikus
Hozzászólások: 1936
Csatlakozott: 2013.12.14. 15:15
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2
Tartózkodási hely: Sárbogárd / Linz (Ausztria)

Medálok

Re: Se kép, se hang

#4

Hozzászólás Szerző: hriska »

Helyileg hol vagy?
Lehet lenne itt valaki aki közelebb van és segítene....
2x4-es óra wigetek
Kép Kép
Lessetek be,hátha.... :-)
Kobak76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.08.20. 10:25
9
Telefonom: Xiaomi Mi3

Re: Se kép, se hang

#5

Hozzászólás Szerző: Kobak76 »

Baja!
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi2S”