Zajszűrés videó felvétel esetén - MEGOLDVA !?

Válasz küldése
Avatar
jansen12p
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2014.10.30. 10:56
9
Telefonom: Redmi Note 7

Medálok

Zajszűrés videó felvétel esetén - MEGOLDVA !?

#1

Hozzászólás Szerző: jansen12p »

Sziasztok!
(Ha nem itt van ennek a helye akkor ezer bocsánat - úgy gondoltam, hogy ezt azért lássa mindenki :P)



Egyelőre úgy néz ki, hogy van ez a megoldás amivel minden 4.4 / 5.1 alapú MIUI-ra megoldás lehet a zajszűrésre.
Habár Én (egyelőre) csak a R3P-n próbáltam ki 5.1 alapon. (Majd ha időm engedi akkor megnézem a 4.4 R1S telón is)

Forrás logout-on található Postas99 kolléga tollából: FORRÁS

Tipp!
Ha megcsináljátok a módosítást akkor szerintem előtte csináljatok 1-2 videó tesztet, hogy vesz fel. (Én zenével próbáltam és egy
100HZ tesztelős videóval) Érezhető volt nekem mind a két esetben a különbség!


Továbbá arra felhívnám a figyelmeteket, hogy ez a megoldás nekem a hangrögzítés készítés esetben nem volt jó ellentétben a videó felvétel esetén (ott pöpec)


0. BACKUP!!!!
- Nem véletlenül emelem ki ennyire! :) - Sajnos egyszer benyaltam, hogy nem csináltam backupot az aktuális
romról és valamiért a modok után nem akart beindulni az istennek se a rendszer :\ - Sajnos csak a full reinstall
segített rajtam :) - De sebaj :P - Legalább egyből rakhattam fel a béta romot :P
1. build.prop szerkesztése!
Előkészületek:
- ROOT
- Valamiféle Root Explorer (ES / TCM / ... stb)
- /system/build.prop fájl megnyitása
A művelet:
1. - "ro.qc.sdk.audio.fluencetype=fluence" (eredeti) -> "ro.qc.sdk.audio.fluencetype=none" (moddolt)
2. - "persist.audio.fluence.voicecall=true" (eredeti) -> "persist.audio.fluence.voicecall=false" (moddolt)

2. Újraindítás
- utána ha nem jó akkor húzd rá a mixerpath cserét is (3. lépés)
- (ha esetleg van kedved / kedvetek - nekem nem volt xD - akkor megcsinálhatjátok build prop nélkül)

2. Mixerpath.xml fájl "csere"
- Fontos, hogy legyen engedélyezve a tárhelyre történő írás!
- Nekem valamiért az ES File explorer folyton visszadobta hogy permission denied -> megoldás:
- SDFix: KitKat Writeable MicroSD (google play)
- végig nyomogatod a root igényes porgramot majd reboot és (elvileg) minden faja.
Személy szerint Én ezt nem a flasheléses megoldással csináltam, hanem magát az
xml fájlt kiszedtem tömörített fájlból és arra lecseréltem azt ami benne volt alapból a rendszerbe.

Természetesen a flasheléses megoldás is működhet ! :) (ezt nem próbáltam)

Értelemszerűen ha a cserélős megoldást választod akkor a Te android verziódnak megfelelő kell
a "MOD-Noise....." tömörített állományból - amit a setup - cecell3000 mappában találhatsz meg.
(511 -> LL || 444 -> KK)

Telefonon itt találod a mixerpath fájlt amit cserélni kell: /system/etc/mixer_paths_qrd_skui.xml
Csere után nyomj egy rebootot !

Ha sikeres volt a csere akkor az sd fix-et törölheted :) (ha nem akkor is xD)


Sok sikert :)
Várom az élményeket :3
(Ha hülyén fogalmaztam és valami nem világos, akkor kérdezz nyugodtan :) - Fáradtan nem tudok fogalmazni)


"Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"
Siemens CF62 -> LG KE 970 Shine -> Samsung S5620 Monte -> Samsung Galaxy S Advance I9070 -> Xiaomi Redmi 1S -> Xiaomi Redmi 3 PRO -> Redmi Note 7
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 3”