Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

ptacky
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.10.19. 22:00
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#181

Hozzászólás Szerző: ptacky »

Gondolkozom, hogy veszek egy ilyen kamerát. Nem sokat tudok róla, csak, amit itt a fórumon olvastam. Bébiőrnek tervezném használni. Használható ilyen célra? Honnan érdemes rendelni? Iboygou-t néztem. Mindenképpen csak a Kínába szánt verziót kapom vagy van lehetőség olyan verziót rendelni, ami könnyen használható nálunk is és alapból angol a menüje?

Köszi a segítséget!


wierra
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.05.19. 15:10
9
Telefonom: Xiaomi Mi4c
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#182

Hozzászólás Szerző: wierra »

Mi is bébiőrnek használjuk (Nightvision rulz!). Lehet non-CN verziót is rendelni/kifogni, de ez általában drágább.
Ahogy írtam, nekem is CN verzió jutott, de maga a YiHome app természetesen tud angolul. Annyi, hogy kamera és a tabi/telefon összepárosítása folyamán kínaiul beszél hozzád a kamera.
Azóta frissült az app és a kamera firmware-e is.
Arra kell figyelned, hogy CN kamerához CN app-ot tegyél fel.

Én ebay-ről vettem, de ibuygou is jó forrás.
ptacky
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.10.19. 22:00
8
Telefonom: Xiaomi Mi4c

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#183

Hozzászólás Szerző: ptacky »

Köszi a segítséget! Rendelek egyet. Ha elakadtam majd jelentkezek :D
ratobi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.09.09. 20:39
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#184

Hozzászólás Szerző: ratobi »

Sziasztok!
CN kamerám van, eddig szépen működött az idővonal, de most nem megy. Van esetleg valami app, firmware kombó, amivel működik?
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#185

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Üdv!
Hamarosan beállok ebbe a táborba is. :) Már úton van a kamera, és végigolvasva ezt a topikot, háááát, nem vagyok túl bizakodó. Kiváncsi leszek, mert sokáig keresgéltem ezt a kamerát, alig rendelhető valahonnan (mindenhol out of stock), végül AliE-n találtam night vision verziót nagyjából 29 dodóért. Megrendeltem (EU plug-al), majd pár órával később visszaírt a kiskínai, hogy melyik verziót kérem? Amit rendeltem az a kínai verzió, de tud angol piacra szánt verziót is küldeni, persze az kicsit drégébb (cca 32 dodó), az angol verziót kértem, de végül mégsem kellett ráfizetni (eleve külön fizetős volt a trackingos postázás). Pont ma jött az értesítés, hogy feladták. Szóval most várakozok, és izgulok, hogy hogyan fog működni. Az angol app-ot már feltettem a telefonra, ismerkedem vele. De MiHome-app-al tervezem majd használni, mert úton van egy csomó xiaomi smart home cucc is.
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#186

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Üdv!
Nagy gondban vagyok. Megjött a kamera, természetesen kínai CN verzió. A kamerán lévő QR kód leolvasásakor közli is, hogy töltsem le a kínai app-ot hozzá. Letöltöm, felteszem, nyomom a kapcsolódást, elfogadja a kamera a csatlakozási QR kódot, majd fél perc múlva fel is csatlakozik a wifire, kicsivel később az app is közli, hogy Congratulation, a kamera a hálózaton, lehet használni! Csakhogy! Nem lehet használni mégsem. A kamera láthatóan fent van wifin (A MiHome pl online státuszban látja), de mikor a YiHome appban rányomok, hogy csatlakozzak a kamerához, elkezd dolgozni, majd 25%-nál közli, hogy a kamera ki van kapcsolva, lépjek be a Settingsbe és kapcsoljam be. Belépek, valóban ki van kapcsolva. Rányomok, hogy bekapcsolás, aktívvá válik az összes beállítása a kamerának, tudom kapcsolgatni a státusz jelző ledet is, minden funkciót tudok állítani, reagál is rá a kamera. Be tudom kapcsolni a mozgásérzékelést is. Aztán amikor kilépek a settingsből, megint elkezd dolgozni a kamera és 25%-nál megint közli, hogy ki van kapcsolva a kamera, lépjek be és kapcsoljam be. Közben persze mondogatja a kedves kínai hölgy a kamerából, hogy ez csak kínában használható. Érdekes módon, ha be van kapcsolva a mozgásérzékelés, akkor rögzít felvételt a kártyára, de ezt csak PC-n tudom visszanézni. Egyszóval fent van a wifin a kamera, látszódik is, tudom állítgatni is, de megnézésre nem lehet csatlakozni hozzá. Van valakinek ötlete mi lehet a baj? A kamerán a legfrissebb kínai firmwire van (1.8.6.1C_201605191103). Letöltöttem szinte minden elérhető firmwire-t, mindet kipróbáltam, kínait, nem kínait, de mindegyikkel azt csinálja, hogy a csatlakozási QR kódot ugyan elfogadja, de a wifire már nem tud felcsatlakozni. Csak a legfrissebb kínai firmware-el tud felcsatlakozni a wifire. App-ból is próbáltam többfélét, legújabbat, régebbit, kínait, nem kínait, de sehogy nem jön össze. Valami ötlet?
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
vcapone
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2014.11.22. 20:48
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9

Medálok

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#187

Hozzászólás Szerző: vcapone »

Ezt a verziót próbáld ki, ha még persze nem próbáltad:

1.8.5.1 L_201510301024

Nekem ezzel a verzióval működik a "ez csak kínában használható" kamerám. :)
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#188

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

Kifejezetten ezt még nem próbáltam, csak a 1.8.5.1L_201506291725 verziót, az nem működött.
Esetleg tudsz egy letöltési linket ehhez a verzióhoz, mert én nem lelek sehol... :(
Köszi!
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
Avatar
wocsok17
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2014.05.09. 13:05
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Szombathely, Ajka, Budapest

Medálok

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#189

Hozzászólás Szerző: wocsok17 »

Itt van fenn pár:
link
Tacsy
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014.12.17. 21:34
9
Telefonom: Redmi Note 7 Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Xiaomi Xiaoyi Small Ant Camera

#190

Hozzászólás Szerző: Tacsy »

wocsok17: nekem ezen minden letöltési linkre 404-es hibát dob.... :(
Redmi Note7 Pro, AmazfitBip, MiScale, MiKey, PistonBasic, RoidMi, Yeelight Color, Mi Multifunction Gateway, XiaoYi SmartCam, Mi Smart Power Plug, Temperature & Humidity Sensor, Door & Window Sensor, Mi Human Body Sensor, Mi Smart Wireless Switcher
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Kamera”