Hey+

Válasz küldése
Avatar
kajla
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2015.10.26. 19:17
8
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Magyarország
Gender:

Medálok

Hey+

#1

Hozzászólás Szerző: kajla »

Sziasztok,

A Hey+ karkötőről tud valaki valamit? :) 3-as esetén pörgött a téma, ez esetében meg egy témát sem találtam... ezért leírom én meddig jutottam, miket tudok róla eddig.
Alapból ez is csak kínaiul tud, hiába árusítják a nemzetközi verziót, arra azt mondták majd a közeljövőben támogatni fogja az angolt.
Addig is nem hivatalos megoldást találtam:
https://geekdoing.com/threads/hey-app.338/

Köszi!


Avatar
vontollah
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.01.03. 13:29
5
Telefonom: Nincs
Kapcsolat:

Re: Hey+

#2

Hozzászólás Szerző: vontollah »

Szia!

Ezzel a hey+szal mindenki problémába futott. Mivel az enyém úton van, gondoltam nem ártana kicsit előkészülni. Az alkalmazás szép és jó, a többnyelvűség pedig üdvözlendő. Viszont az alkalmazás kínai telószám nélkül nem indítható.
Erre van valami gyógymód?

Kösz.
Avatar
vontollah
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.01.03. 13:29
5
Telefonom: Nincs
Kapcsolat:

Re: Hey+

#3

Hozzászólás Szerző: vontollah »

Kicsit hülyén néz ki, hogy magamnak válaszolok: de van gyógymód.

Megkerestem a "getsmscode" oldalt és regisztráltam (próbáld a Google keresővel, vagy próbáld innen: http://www.getsmscode.com/?ref=249160 ) és visszanyugtáztam az emailt.
Bejelentkeztem, utána áttöltöttem 5 USA dollárt az egyenlegemre. Ez több sms-re is elég. (Mivel az oldal nem feltétlenül a legbiztonságosabb, a paypal használata ajánlott.)
A felső menüsorban az "user center" gombot válaszd, utána bal oldalon a "project list" lehetőséget. A táblázatban keresd meg a hey+ sorát, kb a hétszázadik sor, és a "favorit" szóra kattints a sorban. Látszólag semmi sem történik.
(Közben a telefonon el kell indítani a hey+ alkalmazást, bejelentkezni a mifit fiókkal és eljutni benne a +86 ....... telefonszám beírásának oldalához.)
Utána bal oldalon a "get code" lehetőséget kell választani.
A get code oldalon a kínai telószám kérése "get chinese phone number" gombra katt.
A "project" választónégyzetben ott van a hey+, mert a favorittal a kedvencekbe tettük.
Kattints a "capture phone number" gombra. Megjelenik egy kínai telefonszám, amit nagyon gyorsan és pontosan, másolj át a telefon alkalmazásba, és nyugtázd le az sms kérést.
Ha a 4. lépésnél az auto get előtt pipa van, akkor csak várnod kell.
360 másodpercig működik a telefonszám. A nagy üres téglalapban fogod látni a számra érkezett válasz sms-t. Noha kínai, de nem probléma, a kód egyértelműen kiolvasható.
Azt átírni a telefonba, lenyugtázni és már indul is a hey+.
Az alkalmazás másodperceken belül átvált párosítás/kereső módba - tehát a hey+ készülék nélkül nem lehet az alkalmazásban kíváncsiskodni :)




Kép
Avatar
kajla
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2015.10.26. 19:17
8
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Magyarország
Gender:

Medálok

Re: Hey+

#4

Hozzászólás Szerző: kajla »

Szia,

Köszönöm szépen a részletes leírásod! Ha a közeljövőben nem lesz hivatalos megoldása, akkor ezt az utat választom én is. Az ajtónyitó kártya funkció nálunk működhet?
Szerinted továbbra is érdemes várni a hivatalos megoldásra?

Köszi!
Avatar
vontollah
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.01.03. 13:29
5
Telefonom: Nincs
Kapcsolat:

Re: Hey+

#5

Hozzászólás Szerző: vontollah »

Üdv!
Olyanokat kérdezel tőlem, amire esetleg a Xiaomi igazgatója tudna választ adni :)
Hogy mi a véleményem, azt elmondhatom.
Ma délben hozta meg a GLS a hey+ dobozkát. Neki is álltam - átváltoztatni:

Kép

Csak türelmesen, lassan azt tettem, ami a súgó fájlokban van. (A firmware 22-23 perc alatt kúszott át.)

Én eddig miband s1-et használtam. (Kerékpáron: 35-45 napos akku idő, vízálló, fém előlap, nem hivalkodó, nagyon pontos) Többeknek rendeltem miband2 és miband3-at is. A hármas nagyon jól néz ki és itt volt az első meghökkenésem: a hey+ nem domború, hanem lapos kijelzős, (ám színes). A képe szép, csak nem ezt vártam, szóval egy icipicit csalódtam. Amíg képet mutat csodaszép, ha alszik "ronda, lapos" :)
A közlekedési kártyák, egyelőre, előre rögzítettek (Kína). A másik csoportba viszont a nem banki titkosítású kártyákat kis variálás után be lehet vinni. A beolvasást az appban kell indítani, de a heyplushoz kell tartani a kártyát. Eltart egy ideig. Sajnos csak arra volt módom, hogy összevessem az eredetiből és a heyplusból olvasható NFC adatokat, ezek a "számsorok" egyeznek, de ettől még nem tudom, hogy működnek-e, mert élesben nem tudtam kipróbálni.


Mivel ezek a jószágok sikeresek, ha bírják a keresletet gyártással, akkor biztosan lesz nemzetközi verziója is, egyébként is, ez már most is szoftverkérdés, hiszen épp most cseréltem le és működik. Csak a helyfüggő dolog nem megy: időjárás - habár még nem olvastam utána. És emlékszem, a mifit is megélt pár verziót, mire nagyon jó lett.
Az NFC pénz-bank része már más tészta. Amíg a világ "színes emberekre" van tagolva, a pénz az úr, és bármivel hisztériát kreálnak a hatalomért, addig kizártnak tartom, hogy a nagy kártyatársaságok összebútorozzanak a Xiaomival. Már csak azért is gondolom, mert ezt dél-koreai és japán cégekkel sem tették meg... Én azt várom, hogy a bankkártyákon kívül egyéb más NFC kártyát lehessen másolni (pl_ eü adatokat, személyiazonosítót mondjuk repülőtérhez és ilyesmi).

Egyébként a lelkes firmware-kalóz csapat a frissítéseket is követi... a hivatalos verzióig kihúzzuk :) - ha pedig nem lesz, akkor úgysincs más, nem igaz?

És persze könnyen lehet, hogy teljesen rosszul okoskodom :)
Farkas666
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.07.23. 19:16
5
Telefonom: Egyéb

Re: Hey+

#6

Hozzászólás Szerző: Farkas666 »

Szia.
Azt esetleg le tudnád írni, hogy hogyan varázsoltál az eszközre angol nyelvet?
Előre is köszi.
Avatar
kajla
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2015.10.26. 19:17
8
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Magyarország
Gender:

Medálok

Re: Hey+

#7

Hozzászólás Szerző: kajla »

Szia,

Itt találsz magyar leírást (SMS rész kb. azonos @vontollah korábbi beszámolójával):
http://jacsejka.blogspot.com/2019/01/xiaomi-hey.html


Angol (és magyar) verziójú Hey+ alkalmazást itt találod:
https://geekdoing.com/threads/hey-app.338/

Köszi!
Avatar
vontollah
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.01.03. 13:29
5
Telefonom: Nincs
Kapcsolat:

Re: Hey+

#8

Hozzászólás Szerző: vontollah »

Farkas666 írta: 2019.01.29. 10:46 Szia.
Azt esetleg le tudnád írni, hogy hogyan varázsoltál az eszközre angol nyelvet?
Előre is köszi.
Ha nem boldogulsz írj és segítünk.
Cure75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.11.05. 16:33
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Hey+

#9

Hozzászólás Szerző: Cure75 »

Sziasztok! Csak érdekesség kedvéért, feltelepítettem a céges ajtó kártyákat és tökéletesen működnek! 😁
Avatar
kajla
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2015.10.26. 19:17
8
Telefonom: Xiaomi Mi5
Tartózkodási hely: Magyarország
Gender:

Medálok

Re: Hey+

#10

Hozzászólás Szerző: kajla »

Na az szuper! :) Nekem sajnos nem ismerte fel (valószínűleg passzív RFID).
Válasz küldése

Vissza: “Mi Fit (MiBand)”