Mi Band teszt

Avatar
Bakkerman
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2014.01.19. 13:06
10
Telefonom: Xiaomi Mi3
Tartózkodási hely: HUN itt HUN ott
Kapcsolat:

Medálok

Mi Band teszt

#1

Hozzászólás Szerző: Bakkerman »

Nem saját szerzemény "copy" , de annyira részletes és kimerítő hogy meg kellett osztanom :)

eredeti link:[linkgomb=]http://cardiomax.hu/xiaomi-mi-band-termekelemzes[/linkgomb]

szerző: Vokrugy

Xiaomi Mi Band Termékelemzés

A Xiaomi sokak számára ismeretlen márkának tűnhet. A feltörekvő távol-keleti gyártó széles portfólióval rendelkezik, aminek tagja a költséghatékony Xiaomi Mi Band aktivitásmérő. A lépések, az elégetett kalória és a távolság rögzítése mellett az alvás hatékonyságát is követhetjük. Részletes tesztünkből kiderül, hogyan bírja a sarat a konkurenciával szemben.

Mint a legtöbb elemzésünkben, itt is igyekszünk minden apró részletet megismertetni veletek, saját, közvetlen stílusban. A célunk segítségnyújtás a helyes döntés meghozatalában, mivel a piac bizonyos szegmenseit elárasztja a bőség kínálata, a marketing információk pedig sokszor megtévesztőek lehetnek, mivel csak az eladásra fókuszálnak.

Elemzéseink két fő típusra bonthatóak:

Termékelemzés
Elemzésről akkor beszélhetünk, ha a bemutató saját tulajdonú modell alapján készült el és azt legalább 30 napon keresztül aktívan használtuk. Ennek előnye abban rejlik, hogy az adott készülék jóval hosszabb tesztelési folyamatokon ment keresztül, ezáltal jobban ismertethetjük annak pozitív és negatív tulajdonságait egyaránt, az időközben kiadott frissítésekkel pedig a későbbiekben kiegészülhet a részletes elemzés.

Teszt
A teszt kategória tagjai a gyártók és forgalmazók által biztosított, kifejezetten tesztelés céljából kiadott termékek vagy kiegészítők ismertetése. A készülékek részletes tesztelési folyamatokon mennek át, amik során bemutatjuk nektek azok előnyeit illetve hátrányait egyaránt. Legnagyobb differencia a termékelemzéssel szemben, hogy a készüléket vissza kell küldenünk, ezáltal nem tudjuk nyomon követni az esetleges frissítések során hozzáadott funkciókat.

Xiaomi Mi Band - A feltörekvő márka

Termékelemzés
A Xiaomi egyre nagyobb ismertségnek örvend hazánkban, de átütő népszerűségről még korai lenne beszélnünk. A gyártó alacsony áraival, kellően átgondolt készülékeivel és folyamatos szoftveres támogatással próbál versenyben maradni. Úgy látszik, hogy a képlet működik, mert a piaci részesedésük napról napra növekszik. A portfólió egyik tagja, a Xiaomi Mi Band aktivitásmérő 2014 második negyedévében jelent meg, de hazánkba hivatalosan csak fél év csúszással érkezett meg.
A Xiaomi egy különleges, minimális csomagolásba helyezte el a készüléket, a natúr doboz megjelenése hatásos, de a rajta megjelenő információk viszonylag szűkösek. A csomagolás kibontása után szemügyre vehetjük a kiegészítők tartalmát:

Xiaomi Mi Band készülék;
Csuklópánt (fekete színben);
Töltőkábel;
Használati útmutató.
Külföldi beszerzés révén a mellékelt használati útmutató kínai nyelvű volt, még angol információkat sem tartalmazott, de szerencsére a készülék használata nem igényel különleges technikai érzéket.
Maga a készülék csak ezüst színben érhető el, de ez nem okoz különös problémát, hiszen a megjelenésért ezúttal a csuklópánt a felelős, ami több stílusban is kapható:

Fekete;
Narancssárga;
Rózsaszín;
Halványzöld;
Türkiz;
Halványkék.
A jövőben várható, hogy felbukkan bőr szíj is a gyártó kínálatában, harmadik féltől származó, utángyártott kiegészítők között pedig további színeket is találhatunk. Egy problémával viszont szembe kell néznünk, a csuklópánt gyárilag csak egy méretben kapható, ami hosszát tekintve az átlagos vagy vékony csuklóátmérővel rendelkező felhasználóknak felelhet meg.

A Xiaomi Mi Band kibontást és töltést követően gyakorlatilag azonnal készen áll a bevetésre, részletes konfigurálásra magán az aktivitásmérőn nincs lehetőségünk. Telefonos párosítást követően a Mi Fit alkalmazás segítségével adhatjuk meg személyes adatainkat.
Mielőtt belemélyednénk az aktivitásmérő szolgáltatásaiba, nézzük meg a készülék kialakítását és felépítését. Maga az egység műanyag burkolattal, de alumínium előlappal rendelkezik. Összeszerelés szempontjából könnyű súlya ellenére képes fenntartani a minőség érzését, kialakítása árához mérten megfelelő. A készülék méretét tekintve 14 mm széles, 36 mm hosszú és csak 9 mm vastag, súlya pedig 5 gramm. Az aktivitásmérő IPX67 szabványnak felel meg, ami 1 méter mélységben 30 perc ellenállást garantál. A készüléket elvittük az uszodába és bírta a megpróbáltatásokat, később sem hibásodott meg.
Az egység töltését az annak felső oldalán elhelyezett portok segítségével végezhetjük el. Ezek nincsenek negatív hatással a vízállóságra, a hétköznapi használat során pedig a szíj védelmét élvezik. Ez egység takarítása egyszerű, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, az izzadtság pedig nem készíti ki a műanyag és az alumínium felületet sem.

Maga az aktivitásmérő egy cserélhető csuklópántban foglal helyet, ami abszolút pozitívumként tekinthetünk. A készüléket gyárilag csak fekete színű pánttal vásárolhatjuk meg, de stílus tekintetében több lehetőség is biztosított. Sajnos méret esetében már nem volt ennyire körültekintő a Xiaomi, mivel csak egy átlagosnál rövidebb csuklópánt áll rendelkezésre.
A csat alumíniumból készült, első ránézésre nem tűnik túlságosan ellenállónak, de a több hónapon át tartó tesztelési időszak ellenére sem hagyott minket cserben. Magával a csuklópánttal viszont nem vagyunk teljes mértékben elégedettek, igaz biztonságosan rögzíti az egységet, de 2-3 milliméternyi rést hagyva eláll annak alsó és felső részétől.

A Xiaomi Mi Band nem rendelkezik fizikális kijelzővel, mindössze három állapotjelző led figyelmeztet bennünket. A színvilág az alkalmazás segítségével konfigurálható, választhatunk kék, narancssárga, zöld és piros opció közül. A kijelző elhagyása energiatakarékosságra és költséghatékonyságra vezethető vissza, de így is többre képes, mint bizonyos megjelenítővel felszerelt társaik. Ezt nem hozhatjuk fel negatívumként, de vásárlás előtt mindenképpen mérlegelnünk kell, hogy milyen aktivitásmérőre van szükségünk.

A kijelző elhagyása mellett a gomboktól is búcsút kell intenünk. Az eszköz nem rendelkezik érintésre vagy kocogtatásra érzékeny felülettel, az aktivitási szint ellenőrzését a csukló emelésével és felénk fordításával végezhetjük el. Ez a funkció viszont gyengén teljesített, a Mi Band túlnyomórészt nem reagált erre a mozdulatsorra. Kissé csalódottak vagyunk, többet vártunk a készüléktől.

Miután megismertük közelebbről az aktivitásmérő felépítését, elérkezett az idő hogy a funkciókat és a készülék tulajdonságait is közelebbről szemügyre vegyük. Szeretnénk az alábbi főbb kategóriákra bontván bemutatni annak képességeit, a lehető legtöbb részletet felfedvén:

Akkumulátor;
Adatátvitel és kommunikáció;
Mi Fit alkalmazás;
Aktivitásmérés és alvás;
Futás;
Egyéb tevékenységek.

Akkumulátor

A Xiaomi hivatalos oldala büszkén hirdeti, hogy akár 30 nap rendelkezésre állási idő is elérhető általános használat mellett. A tesztelési időszak alatt a készülék nem csak hozta az elvárt szintet, hanem azt jelentősen túlszárnyalta. Visszafogott alkalmazás mellett irracionálisan hosszú rendelkezésre állási időt sikerült elérnünk, 180+ napon keresztül nem kellett a töltőegységhez nyúlnunk. Az elmúlt évek során egy alkalommal sem kerültünk hasonló szituációba, a tesztelt készülék nem prototípus vagy különleges példány volt, hanem egy külföldi internetes áruházban vásárolt modell.
Az aktuális akkufeszültségről részletes visszajelzéssel ezúttal a Mi Band alkalmazás szolgál. A platform segítségével százalékban kifejezvén megtekinthetjük, hogy még mennyi van hátra a kapacitásból, továbbá az utolsó töltés óta eltelt napok számát is összegzi. Maga az aktivitásmérő három piros villogó led segítségével jelez, ha már kritikus az akkumulátor állapota.

A töltés folyamata a mellékelt USB töltőegység segítéségével történik, az aktivitásmérőt el kell távolítanunk a csuklópántból és a bölcsőbe helyezve egy standard USB portra kell csatlakoztatnunk A folyamat során a Xiaomi Mi Band indikátorai világítani kezdenek, a teljes töltöttségi elérésekor pedig a három led zöldre vált. A folyamat megközelítőleg 2-3 órát vesz igénybe, függően az aktuális állapottól.

A tapasztaltak alapján abszolút elégedettek lehetünk az elért eredményekkel, habár ajánlott óvatosan kezelnünk a kapott értékeket. A 180+ napos rendelkezésre állási idő jóval több, mint a gyártó által megadott 30 nap, de nem egy felhasználó ért el 80-120 nap üzemidőt, mindenesetre érdekes, hogy a Xiaomi nagyon visszafogott a kapacitással kapcsolatban.

Adatátvitel és kommunikáció

A Xiaomi Mi Band kommunikációs szempontból csak egy lehetőséget biztosít az adatátvitelre, mindössze BLE kapcsolaton keresztül képes szinkronizálni. Az aktivitásmérő nem rendelkezik USB adatfeltöltési lehetőséggel, ami visszavezethető az elemző platform sajátosságaira.

A Bluetooth adatfeltöltés korlátait meg kell említenünk. A használathoz mindenképpen szükséges az ingyenesen letölthető Mi Fit alkalmazás, ami csak Android és iOS rendszereken érhető el. A gyártó oldalán nem található arról információ, hogy a jövőben Windows (Phone) platformra is megérkezne a program. Harmadik gyártótól viszont készült egy nem hivatalos alkalmazás Mi Band Companion néven, ami segítségével szinkronizálhatjuk az aktivitásmérőt. Az alapvető szolgáltatásokat ennek segítségével elérhetjük.
Technikai követelmény a Bluetooth 4.0 és a Bluetooth Low Energy (BLE) szabvány megléte, illetve legalább Android 4.4 vagy Apple iOS 6.0 rendszert futtató környezetre van szükségünk. Számítógépes adatátvitel megfelelő Bluetooth szabvány esetében sem lehetséges. Hogy tisztázzuk a félreértéseket, az aktivitásmérő nem csak Xiaomi telefonokkal dolgozik össze. A gyártó közösségi oldalán az alábbi készülékkel párosították sikeresen:

Xiaomi Mi2; Mi3; Mi4;
Xiaomi Redmi 1S; Redmi 2;
Xiaomi Redmi Note 4G;
Xiaomi Mi Pad;
iPhone 4S;
iPhone 5; 5S; 5C;
iPhone 6; 6 Plus;
One Plus One;
Samsung Galaxy Note 4; N;
Samsung Galaxy Nexus;
Samsung S4; S4 Mini; S5;
Sony Xperia Z; Z1; Z1 Compact; ZR;
Motorola Moto G; E;
LG G2; G3;
Lenovo Vibe Z;
HTC One M7; M8;
Meizu MX3;
Doogee DG350.
Ahhoz, hogy a szinkronizálás működjön, folyamatos internetkapcsolatra nincs szükségünk. A tesztelés során négy készülékkel próbáltuk meg a párosítást, az alábbi eredményeket elérve:

Xiaomi Redmi 1S
A párosítás különleges probléma nélkül lezajlott, a folyamat mindössze pár percet vett igénybe és ezek után az aktivitásmérő készen állt a bevetésre. Újrapárosításra nem volt szükség egy alkalommal sem, szinkronizálás manuálisan történt.

Sony T2 Ultra
Az aktivitásmérő párosítása és az alkalmazás letöltése probléma nélkül lezajlott, a Mi Fit felismerte az eszközt és a tesztelési időszak alatt nem dobta el. A technikai követelményeknek megfelelő telefon megjelenítette a megtett távolságot, az elégetett kalóriákat és a lépések számát is.

Op3n Dott Tablet
A Google Play kínálatában nem jelent meg a Mi Fit alkalmazás kereséskor, így nem tudtuk letölteni és kipróbálni az aktivitásmérőt. A probléma forrása a Bluetooth Low Energy szabvány hiányára vezethető vissza.

Sony Xperia S
Megpróbáltuk párosítani a készüléket egy régebbi típusú telefonnal is, ami nem felelt meg a hardveres követelményeknek. A Sony Xperia S csak Bluetooth 2.1 támogatással rendelkezik és ez mellett a régebbi verziójú, 4.1.2 Android rendszerrel van felszerelve. A folyamat ahogy várható volt, hibára futott.

A tesztelési időszak alatt túlnyomórészt a Xiaomi Redmi 1S telefonnal párosítottuk az aktivitásmérőt. Magát a folyamatot csak egy alkalommal kellett elvégeznünk és egyszer sem figyelmeztetett minket az alkalmazás, hogy elvesztette a jelet. Amennyiben eltávolodtunk a telefontól, visszatéréskor többségben automatikusan összekapcsolódtak. Fontos ugyanakkor megjegyeznünk, hogy igaz internetes kapcsolatra nincs szükségünk, de a Bluetooth funkciót folyamatosan bekapcsolva kell hagynunk.

Mi Fit alkalmazás

Első benyomásunk, az anyaghasználat és a kialakítás szempontjából meggyőző volt az aktivitásmérővel kapcsolatban. A szoftveres oldal legalább olyan fontos, mint a hardveres kialakítás. Egy gyengébb eszközt is képes életben tartani egy jól átgondolt platform, ami segítségével adataink alaposan kielemezhetőek.
Le kell szögeznünk, maga az Xiaomi Mi Band nem rendelkezik konfigurálási lehetőséggel, vagyis az eszközön nem hajthatunk végre módosításokat. Az aktivitásmérő csak telefonos alkalmazással rendelkezik, számítógépes platform nincs biztosítva. Feltöltéshez, szinkronizáláshoz a kifejezetten az eszközhöz fejlesztett Mi Fit alkalmazásra van szükségünk. A Mi Fit ingyenesen letölthető és akár aktivitásmérő nélkül is átnézhetjük annak szolgáltatásait.

A Mi Fit használatához szükségünk lesz egy Mi fiókra, amivel a Xiaomi további szolgáltatásait is elérhetjük. A regisztrációhoz csak egy e-mail címre lesz szükségünk, de telefonszámunkat is megadhatjuk a biztonság fokozásának érdekében. A folyamat gyors és egyszerű, hazánkban is ingyenesen elérhető.

Alapesetben a letöltött alkalmazás angol nyelvű, de több lokalizáció, köztük a magyar is rendelkezésre áll és elérhető a közösségi fórumokról. A szoftver használata az angol nyelv ellenére sem okoz problémát, felépítése jól átgondolt és könnyedén értelmezhető.

Mielőtt megismerkednénk az aktivitásmérő konfigurálásával, meg kell említenünk, hogy a konkurens modellekkel ellentétben a Xiaomi Mi Band bejövő hívások esetében képes rezgéssel figyelmeztetni felhasználóját 3-30 másodperc késleltetéssel. Ez egy abszolút pozitív funkció, de az értesítések kezelése (sms, mms vagy közösségi oldalak üzenetei) nem működött megfelelően.

Mi Fit alkalmazás két fő panellel rendelkezik, belépéskor a napi tevékenységi szintünk jelenik meg grafikusan, láthatjuk a megtett lépések számát az elégetett kalóriákat is. Egy mozdulattal az alvás adatlapra válthatunk, ahol pedig az adott nap alvási idejét tekinthetjük meg, kiemelve a mély alvás hosszát.

Bármelyik adatlapon ha a jobb felső három pontból álló ikonra kattintunk, akkor az alábbi beállítási opciók ugranak elő:

My devices: Lehetőségünk van megtekinteni az aktuális akkumulátor állapotot grafikusan és százalékban kifejezve. Beállíthatjuk a led világítás színét, választhatunk a kék, narancs, zöld vagy piros opció közül. Megadhatjuk, hogy hol viseljük az aktivitásmérőt és itt aktiválhatjuk a bejövő hívások értesítésének lehetőségét.
Alarm: Három tetszőleges időpontra kérhetünk riasztást, az aktivitásmérő öt erős rezgéssel ébreszt. Beállíthatjuk, hogy melyik napokon rezegjen a készülék, illetve aktiválhatjuk a korai ébresztés opciót, így 30 perccel előbb riaszt.
Profile: Ebben a menüpontban módosíthatjuk személyes adatainkat (súly, magasság, születésnap, nem) illetve itt állíthatjuk be a napi célt is.
Additional Features: Lehetőségünk van aktiválni a Felülés vagy az Ugráló kötél üzemmódot, a készülék ilyenkor azonnal elkezdi mérni a választott tevékenységet.
Services: Hozzáadhatjuk a WeChat felhasználói fiókunkat a Mi Fit alkalmazáshoz, további funkciókat elérvén a két platform között.
Share: Megoszthatjuk eredményünket a népszerűbb közösségi platformokon, ebben az esetben egy képernyőmentést készít az alkalmazás és felölti a választott oldalra.
About: Megtekinthetjük az alkalmazás verziószámát, a Xiaomi oldalát és nem utolsó sorban a felhasználási feltételeket is ebben a menüpontban találhatjuk meg.
A Xiaomi Mi Band célbeállítása nem dinamikus, vagyis nem igazodik aktivitási szintünkhöz, mindig egy általunk beállított konstans lépésszámot fog kitűzni feladatként. A led világítások színei élénkek, erős fényviszonyok mellett is könnyedén láthatóak. A rezgőmotor kellemesen értesíti felhasználóját, csuklónkon garantáltan lehet érezni egy bejövő hívást.
A Mi Fit alkalmazás másik fő opciója a tevékenységek és aktivitások összegzése. Itt sajnos már akadnak hiányosságok, egy teljes értékű elemző platform sokat segítene az eligazodásban. A Mi Fit lehetőséget biztosít egy adott nap megtett lépések és tevékenységek megjelenítésére, kiegészítve az elégetett kalóriák számával és a teljes távolsággal. Képes egy napra lebontva grafikusan ábrázolni az aktív óráink számát. Ha visszamenőleg akarjuk megnézni az értékeket, akkor viszont már csak egy összegzéssel szolgál az alkalmazás és az órákra történő grafikus bontás nem elérhető. Emellett képes heti vagy havi áttekintést nyújtani a Mi Fit, de az értékeket maximum tárgyévre visszamenőleg tekinthetjük meg.

A Xiaomi Mi Band szoftveres oldalról is kellő támogatással rendelkezik. Igaz nagy versenyzőkkel szemben nem képes labdába rúgni az egy esetleges internetes elemzőplatform hiánya miatt, de így sem lehet okunk panaszra. Minden használathoz szükséges opciót konfigurálhatunk.

Aktivitásmérés és alvás

Miután megismertük közelebbről a konfigurálási lehetőségeket, át kell térnünk a fő fogásra, vagyis az aktivitásmérés és az alvás vizsgálatára. A Xiaomi Mi Band viselése nem okoz kényelmetlenséget, a gyenge hatást keltő csat biztosan tartja a csuklópántot.

A Xiaomi Mi Band nem rendelkezik fizikális megjelenítővel, a visszajelzés szempontjából három konfigurálható színű led indikátor figyelmeztet bennünket. Mielőtt negatív jelzővel illetnénk a hiányosságot, figyelembe kell vennünk a cserébe kapott alacsony árazást és a meggyőző akkumulátoros üzemidőt.

Az integrált három darab led segítségével egy határozott kézmozdulattal megtekinthetjük, milyen távol vagyunk a napi célunktól. Minden egyes világító led a cél 1/3 részének teljesítését jelzi. Maga a kézmozdulat erős megszokást igényel, a tesztelési időszak alatt nem egy alkalommal okozott problémát a visszajelzés.

Konfigurálásra ezúttal nincs lehetőségünk magán a készüléken, minden egyes beállítást a Mi Fit alkalmazás segítségével végezhetünk el. A készülékház alatt találhatunk egy rezgőmotort is, ami célunk elérésekor figyelmeztet bennünket. A Mi Band nem rendelkezik motiválási funkcióval, nem fog mozgásra ösztönözni minket.

A készüléket hordhatjuk a bal vagy jobb csuklónkon is, sőt akár a nyakukba is helyezhetjük. A viselés konfigurálására az alkalmazás biztosít lehetőséget. Kipróbáltunk a helytelen használatot is, hogy milyen értékeket rögzít az aktivitásmérő abban az esetben, ha a kabátzsebünkbe helyezzük. Az alábbi eredményeket kaptuk a teszt végén:

Garmin Fit (GPS): 4,80 km.
Garmin Vívofit: 4,40 km; 5.532 lépés.
Xiaomi Mi Band: 4,27 km; 5301 lépés.
Op3n Dott Fitband: 3,80 km; 4,658 lépés.
A kapott értékek fényében kijelenthetjük, hogy igaz így is képes adatok rögzítésére a készülék, de az értékek jelentősen elmaradnak a vártakról.

Ki kell térnünk a kalóriák számítására is. A megjelenített érték nem mutatja az alapanyagcseréhez szükséges energiaigényt, vagyis ha csak egy helyben ülünk mozdulatlanul, akkor nem fog rögzíteni a számláló. Ennek megítélése egyéni preferencia kérdése, habár egy választási lehetőséget értékelnénk.

A hosszas tesztelési időszak alatt elmondhatjuk, hogy aktivitásmérés szempontjából kimagaslóan teljesített a Xiaomi költséghatékony készüléke. A drága modellekhez hasonló értéket hozott, sőt legtöbbször a Mi Band nyerte meg a versenyt. Természetesen ahogy mindegyik aktivitásmérő esetében, itt is előfordultak kisebb pontatlanságok, de összességében elégedettek voltunk.
Az aktivitásmérő másik fő funkciója az alvás hatékonyságának elemzése. A Mi Band szakít a hagyományokkal és a manuális tevékenység váltás helyett automatikus alvás módba való lépést biztosít. Szkeptikusak voltunk ezzel kapcsolatban, de meglepő módon viszonylag alacsony hibafaktorral működik a funkció. A gyártó állítása szerint a készülék legalább hat feltétel alapján dönti el, hogy elaludtunk, de ezekről nem ad információt. Fontos megjegyeznünk, hogy:

Ha csak 30 percre dőlünk le délután, akkor a készülék nem fogja alvásnak értékelni az eltöltött időt;
A fényviszonyok nincsenek hatással az alvás módra, akár világosban is használhatjuk az aktivitásmérőt;
Alvás funkcióban előfordulhat, hogy a készülék rögzíteni fog 100-200 lépést, ez teljesen normális folyamat;
Ha felkelünk alvás közben, de utána visszafekszünk viszonylag rövid időn belül, akkor a készülék nem szakítja meg a rögzítést, viszont jegyezni fogja az ébrenléti időt.
A Xiaomi Mi Band képes megkülönböztetni a könnyű és mély alvás állapotát. Ezeket az értékeket viszont érdemes fenntartásokkal kezelnünk, hiszen nem egy orvosi pontosságú készülékkel van dolgunk.

A tapasztaltak alapján elmondhatjuk, hogy egész jó hatásfokkal működött az automatikus alvás funkció. Ha csak az asztalra helyeztük éjszakára a készüléket, akkor nem rögzített alvásidőt, kezünkön hordva 5-10 perc eltéréssel érzékelte az alvást, mint a manuálisan átkapcsolt Garmin Vívofit. Igaz pár alkalommal előfordult, hogy a készülék előbb váltott át a funkcióra, de túlnyomórészt jól működött.

Az alapokat problémák nélkül teljesítette a Xiaomi Mi Band, a lépések mérése meglepően pontos, ahogy az alvás funkcióba történő automatikus váltás is. Megirigyelhetnék a nagy gyártók a kínai modell teljesítményét, ebből a szempontból megfelelt a vártaknak.

Futás

Kérdésként merülhet fel bennünk, hogy a Xiaomi Mi Band vajon képes futás közben is teljesíteni. Fontos megjegyezünk, hogy a sikerhez nem elég a pontos szenzorok integrálása, egy kellően felépített platformra is szükségünk van. Ennek hiányában nem tudjuk követni fejlődésünket.

Abszolút pozitívum, hogy a Mi Fit lehetőséget biztosít a tevékenységek tárolására, de a korlátok itt is jelen vannak. Az alkalmazás csak a távolság, az elégetett kalória és a megtett lépések számának rögzítésére képes. Az adatok kizárólag az adott napon láthatóak, visszamenőleg már csak összesíti az értékeket az alkalmazás.
Az aktivitásmérő nem rendelkezik fizikai gombokkal, így tevékenységek manuális indítására nincs lehetőségünk, amire korlátként tekinthetünk. A Xiaomi próbát tett a teljes automatizálásra, de ezt a célt csak részben sikerült elérniük. A futás módba váltás gyors és zökkenőmentes, problémát a hirtelen megállás vagy a sebesség tartós csökkenése okozhatja. Ilyenkor a Mi Band befejezettnek tekinti az aktivitást, amit egy manuális leállítást szolgáló gombbal vagy érintésre érzékeny kialakítással elkerülhetek volna.

Több tesztes is végrehajtottunk futás során, összehasonlítva az Op3n Dott Fitband, a Xiaomi Mi Band és a Garmin Vívofit termékét, referenciaként pedig a GPS funkcióval ellátott Garmin 910XT kísért el utunk során. Az alapbeállításokat nem módosítottunk (lépéshossz), csak a személyes tulajdonságok (magasság, súly, életkor) voltak konfigurálva mindegyik eszköznél.

1. Városi kizárólag aszfaltos futás, 6:49 p/km visszafogott tempóban, kisebb emelkedőkkel:

Garmin 910XT (GPS)

Távolság: 5,55 km;
Átlagtempó: 6:49 p/km;
Idő: 37:47 (pp:mp);
Megtett lépés: n/a.
Op3n Dott Fitband:

Távolság: 4,14 km;
Megtett lépés: 4.366
Xiaomi Mi Band:

Távolság: 5,73 km;
Megtett lépés: 5.495
Garmin Vívofit

Távolság: 6,37 km.
Megtett lépés: 6.206
2. Városi kocogás megszakításokkal (mérve), vizes aszfalt, 11:48 p/km átlagos tempóban:

Garmin 910XT (GPS)

Távolság: 10,11 km;
Átlagtempó: 11:48 p/km;
Idő: 1:59:19 (óó:pp:mp);
Megtett lépés: n/a.
Op3n Dott Fitband:

Távolság: 9,07 km;
Megtett lépés: 10.913
Xiaomi Mi Band:

Távolság: 10,14 km;
Megtett lépés: 12.116
Garmin Vívofit

Távolság: 9,67 km.
Megtett lépés: 12.114
3. Futás aszfalton, enyhe emelkedő, 4:42 p/km konstans tempóban:

Garmin 910XT (GPS)

Távolság: 3.21 km;
Átlagtempó: 4:42 p/km;
Idő: 15:03 (pp:mp);
Megtett lépés: 2.694 (külső lépésszámláló szenzor)
Op3n Dott Fitband:

Távolság: 2.17 km;
Megtett lépés: 2.444
Xiaomi Mi Band:

Távolság: 3,08 km;
Megtett lépés: 2.827
Garmin Vívofit

Távolság: 2,73 km.
Megtett lépés: 2.662
A kapott értékek tükrében kijelenthetjük, hogy a Xiaomi Mi Band meglepően jól teljesített a mezőnyben, GPS közeli értékeket rögzített. Abszolút nem számítottunk ilyen pontosságra, egyedül a megszakításos második teszt esetén osztotta fel a tevékenységet, de összeadva azokat így is megnyerte a versenyt.

A tapasztaltakat vizsgálva kijelenthetjük, hogy futás során is használható a Xiaomi Mi Band. Igaz a fizikai gomb és így a tevékenység manuális indításának hiánya okozhat némi kellemetlenséget, de ha folyamatos mozgásban maradunk, akkor pontos értékeket rögzít a készülék.

Egyéb tevékenységek

A legtöbb aktivitásmérő az egyéb tevékenységek vizsgálata során vérzik el. Alacsony árért cserébe nem várhatunk el ANT+ vagy BLE pulzusmérő kompatibilitást. A Xiaomi terméke azért tesz egy próbát és a Mi Fit közreműködésével rögzíthetjük a felüléseink számát illetve az ugrókötelezés hatékonyságát. Mindkét funkció megfelelően működik, az értékek pontosak. Az alkalmazás viszont gondolkodásra késztet, a jövőben talán több tevékenység is megjelenhet a kínálatban és a Mi Band így hatékonyabban nézhet szembe az akadályokkal.

Igaz, hogy a készülék IPX67 vízállósággal rendelkezik, de használata úszás során a nem lehetséges. A Xiaomi Mi Band nem rögzíti a megtett távolságot, a karmozdulatok téves értékeket rögzít, de ezt nem hozhatjuk fel negatívumként.
Kerékpározás során sem tudjuk igénybe venni a készülék szolgáltatásait. A tekeréssel megtett mozdulatok fiktív értékeket eredményeznek, az aktivitásmérő pedig nem kompatibilis ANT+ vagy BLE szabvánnyal kommunikáló pedálfordulat és sebességmérő szenzorokkal sem.

A Xiaomi Mi Band egy költséghatékony aktivitásmérő, ezt figyelembe kell vennünk vásárláskor. Technikai limitációk akadnak, de azok a hétköznapi használatot nem befolyásolják negatívan. A vízállóság elismerésre méltó, a Mi Fit alkalmazás opcióira pedig tekinthetünk egy fejleszthető, praktikus kiegészítőként.

Összegzés

Ideérkezvén a teszt végére, szeretnénk összefoglalni pár mondatban a termék előnyeit, illetve hátrányait.

Pro:

Versenyképes árazás;
Könnyű súly, kompakt kialakítás;
Lenyűgöző akkumulátor kapacitás (fenntartásokkal);
Automatikus alvás és tevékenység felismerés;
Stabil és folyamatos telefonos kapcsolat;
Értesítések kezelése rezgő funkcióval.
Kontra:

Manuális tevékenység indítás hiánya;
A pánt minősége elmarad a vártaktól;
Alkalmazás nélkül nem kapunk elég visszajelzést.

Összegzés:

A Xiaomi távol-kelet egyik vezető gyártója, az eladási listákon egyre magasabb pozíciót tölt be. A márka kínai hangzása viszont sokakban kétségeket kelt és a gyengébb minőségre asszociálnak. Az elmúlt években rengeteget fejlődött a technika és egyre nagyobb hangsúlyt fektettek az anyaghasználatra és az összeszerelésre a kínai gyártók úgy, hogy mellette sikerült alacsonyan tartaniuk az árakat.

A tesztelési időszak alatt a Xiaomi Mi Band drágább készülékeket megszégyenítő módon tette szolgálatát, a távolság rögzítése GPS közeli eredményeket hozott. Természetesen voltak nagyobb eltérések is, az aktivitásmérők alapvetően nem képesek a tökéletes mérésre, de ettől függetlenül elégedettek lehetünk.

Az összeszerelés minősége megfelel az elvártaknak, egyedül a csuklópánt kialakítása marad el a teljes koncepciótól. Mindenképpen említést érdemel az IP67 védettség, ami bizonyos mértékű vízállóságot garantál. Igaz úszás során nem kamatoztathatjuk képességeit, de nem kell attól tartanunk, hogy egy kis víztől megadja magát.

Kijelzőt hiába keresünk, helyette három konfigurálható színű led szolgáltat visszajelzést. Hiba lenne viszont negatívumként felhozni, ez egy olyan kompromisszum, amit alacsony árazással és meggyőző akkumulátor kapacitással honorál a gyártó. Ki kell emelnünk a készülékház alá integrált rezgő funkciót, ami segítségével az ébresztés mellett a telefonos hívásokról is tud figyelmeztetés adni a Mi Band.

Amennyire kedveltük az automatikus alvás és tevékenység felismerés lehetőségét, annyi bosszúságot is okozott. Pozitívumként kiemelhetjük, hogy a funkció valóban működik, a készülék gombnyomás nélkül kezelhető, de sajnos az érzékenység nem konfigurálható. Így ha futás közben szünetet tartunk, vagy sebességünk tartósan lecsökken, akkor az aktuális tevékenység rögzítése befejeződik. Az alvó üzemmódba történő váltás meglepően jól működött, habár előfordult pár alkalommal, hogy az aktivitásmérő előbb gondolta azt hogy lepihentünk, mint a valóságban.

A Xiaomi Mi Band is beleesik ugyanabba a hibába, ami a legtöbb új aktivitásmérőt sújtja. Sajnos nem rendelkezik kellő adatelemző platformmal, csak egy telefonos alkalmazással. Igaz, hogy a Mi Fit jobban vizsgázott, mint társai, de komplex áttekintést nem tud nyújtani, hiányzik tempó megjelenítése és a manuális tevékenység hozzáadás opciója.

A készülék ára hazánkban hivatalos forgalmazótól, egy év garanciával mindössze 9.900 forint, akció nélkül. Ha külföldről rendeljük meg az aktivitásmérőt, ez az összeg 6.000 forint alá redukálható, ami nem éri el a vámköteles összeghatárt. Minden kétséget kizáróan, még a hazai ár mellett is ez az egyik legolcsóbb aktivitásmérő a piacon, ha pedig figyelembe vesszük mit kapunk ezért cserébe, akkor nem lehet okunk a panaszra.

Ha most szeretnél egészséges életmódra váltani, vagy sportolással, futással foglalkozni akkor alapvetően az egyik legjobb választás lehet számodra a Xiaomi Mi Band. Funkciót tekintve hozza az elvárt szintet és ezért nem kell súlyos összeget fizetned. Abszolút pozitív kép alakult ki bennünk a hosszú tesztelés során, ennyi pénzét egyszerűen nincs ellenfele. Akik komolyabban foglalkoznak a sportolással azoknak természetesen már egy GPS képes készülékre van szükségük, de a napi mozgás és alvás monitorozására nekik is megfelelhet a Xiaomi Mi Band.


e pluribus unum :)
Avatar
Bakkerman
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2014.01.19. 13:06
10
Telefonom: Xiaomi Mi3
Tartózkodási hely: HUN itt HUN ott
Kapcsolat:

Medálok

Re: Mi Band teszt

#2

Hozzászólás Szerző: Bakkerman »

Screenshot_com.xiaomi.hm.health_2015-10-04-22-36-46.png
Egy kis használati statisztika, az első nap mi banddal ;) Kép

Tapatalk-kal küldve az én MI 3W-el
e pluribus unum :)
Maria62
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.15. 14:08
7
Telefonom: Egyéb

Re: Mi Band teszt

#3

Hozzászólás Szerző: Maria62 »

szia, én most rendeltem meg a karkötőt, olvasom a tudnivalókat, érdekelne a MiFit app magyar verziója....tudnál linket, ahonnan letölthetem ??? köszönöm a segítséget****
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28443
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Mi Band teszt

#4

Hozzászólás Szerző: rajen »

Itt van a fórumon, MiFit (MiBand) néven.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Maria62
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.15. 14:08
7
Telefonom: Egyéb

Re: Mi Band teszt

#5

Hozzászólás Szerző: Maria62 »

nem találom....az Áruházban ott az angol, de a magyar kéne...ne haragudj, ez a fórum új nekem, keresővel sem találok linket,...
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Mi Band teszt

#6

Hozzászólás Szerző: gimo »

Maria62
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.15. 14:08
7
Telefonom: Egyéb

Re: Mi Band teszt

#7

Hozzászólás Szerző: Maria62 »

köszi, megvan, de az Áruházból letöltöttem , amikor meg e linkről töltöttem le, nem engedte telepíteni, mondván, hogy van már.....szóval hogy van ez ?? jobb szeretném magyarul ugyanis... köszi>>
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28443
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Mi Band teszt

#8

Hozzászólás Szerző: rajen »

Talán ha letörlöd az áruházi verziót.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Maria62
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.15. 14:08
7
Telefonom: Egyéb

Re: Mi Band teszt

#9

Hozzászólás Szerző: Maria62 »

köszönöm :-)
farkastibor2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.04.19. 15:01
8
Telefonom: Redmi Note 8T

Re: Mi Band teszt

#10

Hozzászólás Szerző: farkastibor2 »

Sziasztok.
Nekem egy kérdésem lenne a bandal kapcsolatban hogy a hívásértesítés az mennyire hatékony?
1. mekkora távolságig jó
2. illetve ha messzebb megyek és utána újra csatlakozik akkor rezeg e ha közben volt nem fogadott hívásom?

Azért lenne fontos mert munka közbe féltem a telefonomat és ha lenne egy ilyen kütyüm akkor az nagyon megoldaná a problémámat.
Tapasztalatok valakinek, vagy valaki kipróbálnáe nekem?
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Smart Band”