Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#91

Hozzászólás Szerző: labe »

Ez inkább a híres xiaomi együttható.

Tapatalkkal küldve az én M2101K9G eszközömről



Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#92

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

...ami azt akarja jelenteni, hogy valószínüleg egy bug a ROM-ban. Nálunk is jelen van. Az asszony ezer éves telóján működik, az enyémen meg nem.
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Tikana
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.01.10. 16:00
2
Telefonom: Nincs

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#93

Hozzászólás Szerző: Tikana »

Sziasztok!
Most készülök venni egy redmi note 10 pro telót.
Tudtok abban segíteni, hogy az Android auto alkalmazás működik e rajta? Külföldi cikkeket olvasva, kacifántos a dolog...
(még 10t pro és a 11 van talonban, de a 10 pro jön be eddig...)
djm
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.02.09. 12:02
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 1S

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#94

Hozzászólás Szerző: djm »

Sziasztok,

A kozelmultban serules miatt kenytelen voltam Note 9T telefonomat lecserelni egy Note 10 Lite keszulekre.
Sajnos ezen a global ROM van. Egyreszt hianyoznak a Miuinal megszokott dfolgok masreszt meg nagyon bosszanto, hogy Googli gyakorlatilag atvette sajat kezebe a telefon kezeleset.
Gondolkozom azon, hogy lecsereljem a ROM-t az EU-s ROM-ra.

Kerdeseim:
- allitolag nullaza a security chippet, stb. ez az jelenti, hogy mar NFC-s fizetesre nem fogom tudni hasznalni?
- ha ROM cseret csinalok, akkor jonnek majd automatikus frissitesek vagy innentol mindig nekem kell frissiteni?
- van valaki akinek gyakorlata van ROM telepitesbe es segiten (megcsinalna) akar ellenszolgaltatas fejeben is?

Koszonom,
djm
Gabesz83
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.01.14. 08:19
2
Telefonom: Redmi Note 10 Pro

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#95

Hozzászólás Szerző: Gabesz83 »

Redmi note 10 pro telefonom van, vettem egy Bluetooth fülhallgató, és hívás közben nem hajlandó a telefon a füles mikrofonját használni, csak a telefonét. Hogy tudnám beállítani? Köszönöm a válaszokat
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#96

Hozzászólás Szerző: rajen »

Valami baj van a fülessel, mert BT hangszórónak ismeri fel. Vagy a BT listában válaszd ki a fülest és pipálj ki mindent: pl.: Telefonhívások
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
jaferi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022.01.21. 19:05
2
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
Gender:

Re: Redmi Note 10

#97

Hozzászólás Szerző: jaferi »

Kica írta: 2021.08.26. 11:04 Sziasztok!
Redmi Noti 10 Pro telefonnal kapcsolatban lenne kérdésem. Most vettem, eddig Huawei készülékeim voltak. Szeretném összepárosítani a Huawei egészség appot a Huawei Band 4 Pro okoskarkötőmmel, de nem találom a listában és hiába frissítek rá nem találja. Tudtok nekem erre valami ötletet, hogy tudnám összepárosítani a két eszközt?
A korábbi Huawei regisztrációddal a Huawei áruházból töltsd le az egészség app-ot vagy megvárod míg frissít...
Avatar
Awrun
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.11.29. 19:31
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#98

Hozzászólás Szerző: Awrun »

Sziasztok!

Mivel redmi note 10 pro-val szeretnék csinálni valamit, remélem ide kell írnom. Ha mégsem, akkor elnézést kérek.

Találtam itt-ott leírásokat, de mind vagy régi, vagy érthetetlen amiatt, hogy olyan kifejezések vannak bennük, ami a tapasztalt "régi motorosoknak" érthető, de egy "új srácnak" nem.

Anyukám redmi note 4 telója elhasználódott, kapott egy redmi note 10 pro-t, de az már nem xiaomi, hanem google telefon, és így használhatatlan. Olvastam, hogy lehet ROM-ot cserélni, és akkor igazi xiaomi lesz belőle.
Mivel sosem csináltam semmi ilyesmit, soha nem "mókoltam" egyik telefonomat sem, így tisztába kell tennem pár kérdést, ebben kérem a segítségeteket.
A számítógéppel jól boldogulok, szoftverfejlesztő sulit is végeztem, de a telefonos és androidos "belepiszkálós" dolgokhoz nem értek. Most először tájékozódok ebben a témában.

Megszámozom a témákat, mindegyikhez szeretnék kérni végrehajtási módszer leírást, szükséges appot vagy windows10 gépen futtatható programot és kérdéseim is vannak.

1.) Lehetséges-e olyan mentést készíteni a telefonról, amit ha visszateszek rá, akkor olyan lesz, mintha semmit nem csináltam volna vele?;
Gondolok itt a garanciával kapcsolatos dolgokra és arra, hogy a telepített appok, belső tárhelyen lévő cuccok, app- és telefon-beállítások is megmaradnának, hogy ne kelljen mindent elölről órákig tartó módon felrakni, beállítani.

2.) Igaz az, hogy bootloader nyitás és ROM csere után valamilyen biztonsági ellenőrzés miatt nem lehet majd bankolni és más hasonló dolgokat csinálni, mert bizonyos appok látják, hogy belepiszkáltam a telefonba?;

3.) Zárt bootloader esetén tényleg meg lehet nézni valahogy, hogy az ellopott telefon hol van?
Hogyan lehet távolról lezárni a telefont, hogy egyáltalán ne tudjanak semmihez hozzáférni rajta, ha ellopták?

4.) Egyik kollégám azt mondta, hogy a gyári ROM-okkal a google és kína kémkedik és lop adatokat, a "főzött" ROM-okkal meg azok, akik készítették, ő ezért nem használ androidos készüléket.;
Tényleg vannak adathalász és veszélyes ROM-ok?
Honnét lehet biztonságos ROM-okat letölteni? (pl. xiaomi.eu jó?)

5.) Hogyan csináljam a bootloader nyitást (és ha szükséges lehet valamiért, akkor a visszazárást);
Különböző segédprogramokat ajánlanak oldalak. Egy magyar leírásban az volt, hogy ellenőrizzem, hogy 100%-os a mi account. De sehol nincs az említett helyen %-os jelzés.

6.) Olvastam, hogy ROM cseréjéhez telepíteni kell a "recovery"-t.;
A telefonra vagy a windows10-re?
És az valami önálló dolog, vagy a következő (7.) kérdéskörben szereplő módszerek része / másik elnevezése?

7.) ROM cseréjéhez "fastboot módszer" és "TWRP módszer";
Mi a különbség köztük, melyik miért jó(/jobb)?
A két módszerhez különböző ROM-okat kell választani? (Stable, global, tgz, zip: ilyeneket láttam)
ROM cseréjekor, és minden újabb verzió felrakásakor minden adat és beállítás elvész a telefonról?
A xiaomi.eu oldalon mintha azt olvastam volna, hogy készül olyan ROM, ami OTA módon frissíti majd magát. Ha jól értem, akkor ez olyan, mint a "bolti" frissítési módszer, amivel semmi nem vész el a telefonról?

8.) Hogyan csináljam a "fastboot módszert" és mi kell hozzá?;

9.) Hogyan csináljam a "TWRP módszert" és mi kell hozzá?;

Tudom, hogy sok kérdésem van, de egyszer mindenki volt kezdő. Most én vagyok.

Előre is hálásan köszönöm a válaszokat és a segítséget.
labe
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2019.06.06. 20:57
4
Telefonom: Xiaomi Mi 11 Lite
 megköszönték: 5 alkalommal
Gender:

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#99

Hozzászólás Szerző: labe »

Nekem csak egy kérdésem van. Mi bajod a googleval?

Tapatalkkal küldve az én M2101K9G eszközömről

Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13857
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi Note 10 Pro kérdések, válaszok, megoldások

#100

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

1. Lényegében inkább azt mondanám nem.
DE, míg működik a telefon, szűz rendszerre vissza tudod állitani, a jelenlegi EEA (globál.eu) rendszerre.

2. Szerintem nem igaz. Nyitott bootloaderrel is bankolok. (Ám bankok között nagy különbség van. Van olyan bank, ahol nem tudnék nyitott bootloaderrel bankolni)

Amit írsz az inkább a rootolás. Ha rootolod a telefont, akkor a legtöbb banki alkalmazás sikit és nem működik.

3. Az i.mi.com weboldalon keresztül. DE, csak ha bekapcsolt állapotban van a telefon. A weboldalról elinditható a zárolás ám onnantól már nem fogod látni hogy hol van. (Megmondom őszintén, lopás esetén csak az ellen véd meg, hogy a telefonon tárolt adataidhoz ne férjenek hozzá...a telefont, attól mert távolról zároltad, nem fogod visszakapni! Ha lezárod, majd alkatrészként adja el a tolvaj)

4. xiaomi.eu jó...de ne legyenek kétségeid, hogy a nagytestvér figyel...

5. Szintén az i.mi.com weboldalon tudod megnézni. Leírások az aláírásomban!

6-7 kérdésekből nagyon is látszik a kezdőség. Persze, mindenki volt csecsemő... Csak féltelek, hogy hamar téglásitod az új telefont.

A recovery (a twrp is és a gyár is) a telefon egyik partíciója. Egy olyan partíció, ahonnan irányíthatod a telepitéseket, a rendszer telepitését, frissitését.

Nem minden ROM cseréjekor vész el minden!
Induljunk ki az alapokból. Gyári ROM 4 féle létezik (bár már ez sem teljesen igaz) kínai fejlesztői, kínai stabil, globál fejlesztői (ezt megszüntette a xiaomi), globál stabil. Amennyiben a romok között szeretnél váltani, kötelező a teljes adatvesztés. Természetesen NINCS adatvesztés ha nem váltasz a rendszerek között, csak frissítesz (akár manuál, akár OTA)

Ezen kivül vannak a főzött (custom) rendszerek. Pl. a xiaomi.eu is ilyen! Ezek már csak szigorúan nyitott bootloaderre tehetők. És itt is értelemszerűen a romok közötti váltás csak adatvesztéssel (szűz telepitéssel) vihető végbe.

De pl. a xiaomi.eu rendszert feltelepited, utána mikor frissités jön, nincs adatvesztés.

Fastboot módszer vs TWRP módszer

Fastboot modszer: telefonod fastboot módban, és a PC-ről, a Windowsból irányitod a telepitést a számitógépedre telepitett segédprogram (MiFlash) segítségével.

TWRP modszer: a telefonod recovery módban és a telefonodról (a recoveryben) irányitod a telepitést.

8-9 az aláírásomban vannak leírások. ...és a youtube-on nagyon jó videók...lépésről lépésre tudod követni.
Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 10 / Pro / S / i / 5G”