[Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#71

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

:-bd ^:)^


Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
AugenSagen
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.04.19. 13:11
2
Telefonom: Redmi Note 9

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#72

Hozzászólás Szerző: AugenSagen »

Kedves mindenki!
A problémám a következő: A telefonhoz használok egy Huawei Band 3 Pro okos karkötőt használok. A hívásokat, az SMS-t és az Instagram értesítések érkeznek a karkötőre, de Messenger, Viber, WhatsApp nem. NotifyBuddy appot kipróbálva a teszt rendben, viszont az említett alkamazásokról sincs értesítés.
Találkozott valaki már ilyennel?
attilav
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2014.12.21. 15:32
9
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#73

Hozzászólás Szerző: attilav »

Milestone2 írta: 2021.02.20. 18:09 M2003J15SG, MTK HelioG85, merlin, EEA ROM (európi úniós $z@r)

Létezik hozzá még: sima Global, Indonéz és Indiai (ezekben van magyar nyelv), kínai és orosz...ezek mind gyári stabil romok. De bármelyikhez is nyitnod kell a bootloadert (vagy a kínai mi pc suite-t megtanulni használni kínaiul, ez az egy alkalmazás engedi zárt bootloader mellett a "rendszerváltást") Tapasztalatom szerint mindig a kínai van legjobban összerakva (de az ugye csak angolul tud), utána az indiai...hiába az a 2 legnagyobb piac...

Őszintén én MTK CPU-s telefont sosem vennék. Kezelhetetlenek és ha baj van sokkal nehezebb helyrehozni, mint a snapdragonosokat.

Számodra sajnos, a merlinhez nem készült kínai fejlesztői ROM ezért a legnépszerűbb és kitisztított custom ROM, a xiaomi.eu ROM sem készülhetett el hozzá.
Szia! Nekem is EU rom-os 4/128-as Redmi note9-em van, arra lennék kíváncsi hogy tudom e bl nyitás nélkül frissíteni, mert találtam frissebb EU-s rom-ot itt: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/ ... 0.QJOEUXM/

Device: Redmi Note 9 EEA
Codename: merlin
Version: V12.0.10.0.QJOEUXM
Branch: Stable
Type: Recovery
Size: 2.1 GB
Release Date: 2021-05-11
Package Name: miui_MERLINEEAGlobal_V12.0.10.0.QJOEUXM_17329ead77_10.0.zip
MD5: 17329ead777915d6fd51d36e8563cd97

Full rom-ot és incrementalt lehet letölteni, nyilván biztonságosabb ha a full-lal próbálkozok.
A jelenleg rajta levő rom androidos biztonsági szintje: 2021-02-01
Verziója: 12.0.9.0(QJOEUXM)
Az OTA app nem ajánl frissebb verziót, mikor beüzemeltem akkor erre a februári biztonsági szintű rom-ra tudtam frissíteni OTA, frissebbet nem jelez.
Valahogy fel tudom e tenni a fentebb linkelt frissebb májusi biztonsági szintű rom-ot ? Hova kell másoljam a belső tárhelyen ?

Én sem szeretem az MTK-s telókat, de sajnos nem néztem utána mielőtt kikönyörögtem nagybátyámtól hogy vegye meg, mert feltételeztem hogy a redmi note széria minden tagja snapdragonos. Redmi 8 3/32-ről váltottam ami borzasztó lassú volt és kevés volt a belső tárhely, állandóan panaszkodott hogy nincs hely frissíteni az alkalmazásokat. Szerinted mit kezdjek a telóval ? Tényleg annyira téglásodásra hajlamos ahogy itt a topikban írják ? Próbáljak tőle szabadulni és nézzek snapdragonost ? A Redmi 9T jó lenne az snapis, csak attól félek a Note9-et nem lehet jó áron eladni.

Na közben megtaláltam hogy lehet rávenni helyi frissítőcsomag betallozására: https://www.youtube.com/watch?v=3RvXZqCvx7Y a videóban leírtakat alkalmazva megjelenik a frissítőcsomag kiválasztása menüpont, és ki is tudom választani a belső tárhelyre másolt májusi rom-ot. Csak kérdés rá merjem e ereszteni vagy tégla lesz ? Vajon OTA miért nem találja a májusi frissítést ?? Megbízható oldal a xiaomifirmwareupdater.com ? Azt írja hogy módosítatlan gyári rom. Még azért keresgélek hátha hivatalos linken is fellelhető a májusi eea rom. Mindenesetre furcsa hogy OTA nem találja!
Redmi 8/Redmi 1S
attilav
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2014.12.21. 15:32
9
Telefonom: Redmi 8
Gender:

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#74

Hozzászólás Szerző: attilav »

Nos, nem bírtam magammal, felraktam a frissítést, márciusi biztonsági csomag lett és a miui verzió 12.0.10-re változott.
A frissítés kb fél óráig tartott, újraindítás után gyorsan pörögtek a százalékok majd újabb restart és sokat időzött a miui feliratnál, végül rendben bebootolt, ezt már a telóról írom.
Redmi 8/Redmi 1S
kiki100
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.02.02. 07:09
9
Telefonom: Redmi Note 12 5G

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#75

Hozzászólás Szerző: kiki100 »

Legújabb frissítés óta fele annyi az üzemidő, mint az előző verziónál. :(
Gyári volt. Minimál engedélyek vannak megadva.
Ha MIUI optimalizációt kikapcsolom, egyből nagyon hosszú lesz a működési idő. Viszont több probléma is jelentkezik:
- Mega, Drive letöltés megy, feltöltés nem.
- Email csatolmányt vagy letölti vagy nem.
- Emailhez csatolmány hozzáadása hektikus lesz.
Szomorú.
Zsole76
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.09. 08:34
2
Telefonom: Redmi Note 9
Gender:

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#76

Hozzászólás Szerző: Zsole76 »

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mi okozhatja ikonok eltűmését a telefonon? Főleg olyanokra gondolok, amiket sokat használunk, mint pl. a csevegőalkalmazások lehet ha több alkalmazást is kellene sűrűbben indítani, akkor azoknál is előjönne. Maga a program és a felirat a helyén, csak az ikon tűnik el. Volt már Xiaomi márkaszervízben is, de semmit nem találtak rajta. Mivel eddig Note 6-om volt, azon semmi nyűg, bug nem volt. De ez augusztus óta van meg, eddig 5x volt gyári visszaállítás és a szerviz, de mindig ugyanaz.
Kép

Kép
kiki100
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.02.02. 07:09
9
Telefonom: Redmi Note 12 5G

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#77

Hozzászólás Szerző: kiki100 »

Szerintem ROM probléma. Nálam is szokott ilyen jelentkezni az új ROM óta. Általában azoknál az alkalmazásoknál amiket használok. Nálam, ha rákattintok, akkor visszaszokott jönni vagy kikapcs/bekapcs után.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Milestone2 2021.12.09. 13:06-kor.
Ok: Ne idézd a közvetlen előtted megszólalót. Felesleges és fórumszabály ellenes
Linnn
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2022.01.03. 12:21
2
Telefonom: Redmi Note 9
Gender:

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#78

Hozzászólás Szerző: Linnn »

Sziasztok!

Van egy Redmi Note 9 telefonom, MIUI 12.5.1 frissítéssel.
Kb. három hete hiába próbálok rajta csengőhangot beállítani, mindig a gyári, saját alapértelmezett hangot teszi be. Csináltam egy gyári visszaállítást, de azzal sem lett jobb. Megpróbáltam a Témák app-ban beállítani a csengőhangot, ott az sikerült, de a telefon hangbeállításánál továbbra sem. Nagyobb gondom, hogy hiába állítom be mind app-kezelőben, mind az appban, sem az SMS, sem a Gmail értesítések nem szólalnak meg, a Viber értesítési hangot pedig hiába állítom be több helyen is (magában a Viber alkalmazásban és az Beállítások menüpontban az Értesítések alatt), újra és újra visszaállítja az eredeti üzenethangot.

Az értesítési sávok sem jelennek meg zárt képernyőn, csak ha megnyitom a képernyőt, pedig be van állítva, hogy az értesítések ébresszék is fel a képernyőt. A képernyő ébred, de értesítés sehol.

Van valakinek valami ötlete?

Köszönöm előre is válaszotok!

Linda
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#79

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Csengőhangra esetleg ezt

https://helloxiaomi.hu/nem-tudsz-bealli ... -megoldas/

Sajnos a többire lehet a Beállítások menüben kell keresgélni , lehet egy beállítás rossz csak
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Linnn
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2022.01.03. 12:21
2
Telefonom: Redmi Note 9
Gender:

Re: [Redmi Note 9] kérdések, válaszok, megoldások

#80

Hozzászólás Szerző: Linnn »

Ahhh, Fulee, nagyon-nagyon köszönöm! :) Most egyesével állítgatom be, de így úgy tűnik, hogy sikerül.
Nem értem, hogy miért változott ez meg, eddig nem volt semmi gond vele.
Azért még nem örömködöm annyira, mert két email-t jelzett hanggal, a harmadikat már nem :D
De azért már ez is valami. :)
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 9 / Pro / Max / S / T”