Kérdések, válaszok, megoldások

zsoltip
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015.02.18. 11:25
9
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#121

Hozzászólás Szerző: zsoltip »

Köszönöm a válaszokat.
Maradok Global-on.

3 kérdés:
1.) Kódok beírása után, ne kelljen OK-t/Jóváhagyó pipát nyomni
Ezt hogyan tudom beállítani?
2.) A sötét módot bekapcsoltam. Full másként jelenik meg, mint pl. a Huawei P20 volt. Mintha a sötéttel, a Messenger színeit is torzítaná.
Más is tapasztalt hasonlót?
3.) Swiftkey. Ugyanazon témát lőttem be, mint eddig minden készülékemen.
A karakterek közötti elválasztók viszont most nem jelennek meg mindenhol. A betűk közt nem, az egyéb karaktereknél, körben, igen.
Mi a túró lehet ezzel?
Összefügg a 2.) kérdéssel vajon?


zsoltip
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015.02.18. 11:25
9
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#122

Hozzászólás Szerző: zsoltip »

És még néhány kérdés.... Bocsi :)

1.) True Phone app hangfelvétele nem működik, nem hallom a túlsó felen lévőt a felvételben.

2.) Az egyik SIM-en beszélve, közben miként tudnék adatforgalmat, betét használni?
Erre volt egy opció EMUI alatt, de itt nem lelem sehol. Vagy ugyanazon SIM-en. mintha azon sem menne ilyenkor...
Megoldás:
https://www.kinadroid.hu/2019/07/05/vol ... ekeken-1/


3.) Záró képernyőn jobbra kamera, balra egy pötty van. Utóbbi esetén a zseblámpa és a távirányító érhető el. Hogyan tudom az itt elérhető dolgokat módosítani, bővíteni?

4.) Pocket/zseb mód, hogy pl. ne világítson az always on display mindig, ha pl. asztalra fordítom, vagy épp valóban zsebre teszem a készüléket, be tudom állítani, vagy tudom telepíteni?

5.) Google Translator. Régóta használom a tap to translate funkciót. Most viszont az óra melől nem tudom eltávolítani az app folyton ott lévő ikonját.

6.) Google Smart Lock csak ki és be kapcsolható. A megbízható helyeket, eszközöket pl. nincs lehetőség beállítani.
Ez korrigálható?

7.) Kódok beírása után, ne kelljen OK-t/Jóváhagyó pipát nyomni.
Ezt hogyan tudom beállítani?

8.) AOD időzítője nem kapcsolja ki a megadott időben. Ezzel mi a szitu nálatok?

9.) Az időjárás widget nem frissít tartózkodási hely, város váltás esetén. Ezzel tudunk mit kezdeni?

10.) Lezárt képernyő mellett nem tudom működtetni a Google Segédet, tehát úgy, hogy ne kelljen hozzáérjek, hanem hangra.

11.) Messenger buborék fura négyzet alakú :D
De ez nem is probléma. Az igen, hogy hiába kattintok rá, nem tudom normálisan használni a megnyíló buborék-felugró ablakból, mert a billentyűzet által takarásba kerül..




Köszönettel,
zsoltip
szergej75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.21. 16:34
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3s

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#123

Hozzászólás Szerző: szergej75 »

Sziasztok! Mi Note 10 Lite telefonomon az értesítésekkel akadt problémám. A Messengernél, a gyári Messages-nél és a Vibernél is az első értesítés megjelenik a képernyőzáron, az értesítési sávban és az AOD-n is, majd ha nem nézem meg és érkezik egy második is, az eltűnteti az elsőt. Majd a harmadik ismét megjelenik, amit a következő szintén eltűntet.
Gyári visszaállítás után jól működik, de amint a Play áruházból, (nem biztonsági mentésből) újratelepítem az alkalmazásokat és mindent beállítok, ismét elromlik.
Van ötlet, hogy mi okozhatja és hogy lehetne orvosolni?
Előre is köszi!
zsoltip
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2015.02.18. 11:25
9
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#124

Hozzászólás Szerző: zsoltip »

zsoltip írta: 2021.03.25. 20:36 És még néhány kérdés.... Bocsi :)

1.) True Phone app hangfelvétele nem működik, nem hallom a túlsó felen lévőt a felvételben BT-n keresztül.

2.) Az egyik SIM-en beszélve, közben miként tudnék adatforgalmat, betét használni?
Erre volt egy opció EMUI alatt, de itt nem lelem sehol. Vagy ugyanazon SIM-en. mintha azon sem menne ilyenkor...
Megoldás:
https://www.kinadroid.hu/2019/07/05/vol ... ekeken-1/


3.) Záró képernyőn jobbra kamera, balra egy pötty van. Utóbbi esetén a zseblámpa és a távirányító érhető el. Hogyan tudom az itt elérhető dolgokat módosítani, bővíteni?

4.) Pocket/zseb mód, hogy pl. ne világítson az always on display mindig, ha pl. asztalra fordítom, vagy épp valóban zsebre teszem a készüléket, be tudom állítani, vagy tudom telepíteni?

5.) Google Translator. Régóta használom a tap to translate funkciót. Most viszont az óra melől nem tudom eltávolítani az app folyton ott lévő ikonját.

6.) Google Smart Lock csak ki és be kapcsolható. A megbízható helyeket, eszközöket pl. nincs lehetőség beállítani.
Ez korrigálható?

7.) Kódok beírása után, ne kelljen OK-t/Jóváhagyó pipát nyomni.
Ezt hogyan tudom beállítani?

8.) AOD időzítője nem kapcsolja ki a megadott időben. Ezzel mi a szitu nálatok?

9.) Az időjárás widget nem frissít tartózkodási hely, város váltás esetén. Ezzel tudunk mit kezdeni?

10.) Lezárt képernyő mellett nem tudom működtetni a Google Segédet, tehát úgy, hogy ne kelljen hozzáérjek, hanem hangra.

11.) Messenger buborék fura négyzet alakú :D
De ez nem is probléma. Az igen, hogy hiába kattintok rá, nem tudom normálisan használni a megnyíló buborék-felugró ablakból, mert a billentyűzet által takarásba kerül..




Köszönettel,
zsoltip
Senki semmi? :)
Sipi
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2015.02.10. 19:31
9
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#125

Hozzászólás Szerző: Sipi »

Sziasztok!

Készülékemen a MIUI Global 12.5.1 Stabil verzió van. A készülék össze van párosítva egy Amazfit Verge órával. Következő problémák jönnek elő, de már korábbi verziónál is voltak, szóval nem csak az új verzióra értendők.
- a 2. SIM-en keresztüli beérkező hívást jelzi az órám, a telefon is kicsörög, de a kijelző nem jelzi ki. Még az értesítési sávban sem. Ha esetleg kitartó a hívó fél, akkor megjelenik vagy a kijelzőn, vagy az értesítési sávban a hívás és akkor tudom fogadni... De sok esetben csak visszahívni tudom a hívókat.
- letöltések. letöltöttem valami, megnéztem többször is (tehár nem új letöltés), de random módon megjelenik, hogy Új fájl tallálható a készülékemen. Ez miért van?
- alkalmazások értesítése: van, amikor azonnal megjeleníti a telefon és az óra, van, amikor órák múlva sem. Akkumulátorkímélő nincs bekapcsolva, az alkalmazáson belüli akkumulátor kímélő hol be van kapcsolva, hol nem. Korlátlan mobilnet is járul mellé, szóval az sem lehet, hogy nincs internet. De azoknál sem jön értesítés, ahol nincs bekapcsolva.
- közelségérzékelő: telefonálás közben sok esetben feloldódik a képernyőzár (még amikor az oldalsó gombbal lezárom a kijelzőt, akkor is!) és a fülem vagy az arcom sok érdekes dolgot művel a kijelzőn. A legkínosabb az, amikor a segélyhívót hívta el és magyaráskodhattam a 112 másik oldalán lévő ügyintézőnek, hogy nem betyárkodom és nem akartam őket felhívni. Meg tudom azt tenni, hogy a menü gombbal lekicsinítem a hívást, de akkor a hívás bontása macerás, mert a képernyőzárt is fel kell oldani, majd az ikont megkeresni, menű, stb...
- e-mail: a Verge duplán jelzi, hgoy érkezett levelem. Nem tudok rájönni, hgoym iért. És ráadásul ha nem nézem meg, akkor néha perceken belül újból értesít és többször. Ugyanesz a helyzet a mádosik Facebook fiókomnál. Itt még akkor is értesít, ha a telefon értesítősávjában már eltüntettem az értesítést.
- a telefont néma üzemmódba kapcsolom, de az értesítéseket külön kell lehalkítanom. Holott a néma üzemmódnak nem az a lényege, hogy mindent elnémít a telefonon? Sokat nem érek vele, ha csak a csengetést hakítja le az értesítés meg becsipog....

Egyelőre ennyi. Remélem fog tudni valaki segíteni ezekben.

Köszönöm előre is.
MrAnderson80
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.08.30. 17:15
2
Telefonom: Nincs

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#126

Hozzászólás Szerző: MrAnderson80 »

Érdeklődni szeretnék, hogy az itt lévők között a Xiaomi Redmi Note 10 Pro készüléket illetően van-e tapasztalat, hogy megy-e a VoWiFi a DiGi Magyar hálózatával?
A DiGi-nek van egy listája amint sajna nincs Xiaomi készülék ezért is gondoltam itt felteszem a kérdésem.

Segítségüket előre is köszönöm.
MrAnderson80
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.08.30. 17:15
2
Telefonom: Nincs

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#127

Hozzászólás Szerző: MrAnderson80 »

MrAnderson80 írta: 2021.08.30. 17:35 Érdeklődni szeretnék, hogy az itt lévők között a Xiaomi Redmi Note 10 Pro készüléket illetően van-e tapasztalat, hogy megy-e a VoWiFi a DiGi Magyar hálózatával?
A DiGi-nek van egy listája amint sajna nincs Xiaomi készülék ezért is gondoltam itt felteszem a kérdésem.

Segítségüket előre is köszönöm.
Ezek szerint nincs tapasztalat az itt lévők között. Még ezt a listát találtam a neten:

hanure
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.09.13. 14:13
2
Telefonom: Xiaomi Mi Note 10
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#128

Hozzászólás Szerző: hanure »

Sziasztok!

Segítsetek, teljesen tanácstalan vagyok.
A Redmi note 10en nem tudok semmilyen fájlt csatolni sem gmail, sem citromail fiókban.
A Facebookon sem engedi, hogy bármilyen hozzászólásban képet csatoljak.
A másik, kis szutyok telóval semmi gond nincs, csak ez szórakozik.
Valami beállítás gond lehet, de nem tudok rájönni.
Egyáltalán nem csinál semmit, ha valamit mégis, azt írja ki, hogy a fájl nem csatolható.
Ha PDF, ha jpg, ha word, teljesen mindegy, nem és nem csatolja....
Már teljesen ki vagyok akadva, hogy miért nem jó.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#129

Hozzászólás Szerző: rajen »

Ez a Xiaomi Mi Note 10 család topicja, a Redminek van külön, oda írj.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
magus021
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.10.22. 17:51
2
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#130

Hozzászólás Szerző: magus021 »

zsoltip írta: 2021.03.25. 20:36 És még néhány kérdés.... Bocsi :)

1.) True Phone app hangfelvétele nem működik, nem hallom a túlsó felen lévőt a felvételben.

2.) Az egyik SIM-en beszélve, közben miként tudnék adatforgalmat, betét használni?
Erre volt egy opció EMUI alatt, de itt nem lelem sehol. Vagy ugyanazon SIM-en. mintha azon sem menne ilyenkor...
Megoldás:
https://www.kinadroid.hu/2019/07/05/vol ... ekeken-1/


3.) Záró képernyőn jobbra kamera, balra egy pötty van. Utóbbi esetén a zseblámpa és a távirányító érhető el. Hogyan tudom az itt elérhető dolgokat módosítani, bővíteni?

4.) Pocket/zseb mód, hogy pl. ne világítson az always on display mindig, ha pl. asztalra fordítom, vagy épp valóban zsebre teszem a készüléket, be tudom állítani, vagy tudom telepíteni?

5.) Google Translator. Régóta használom a tap to translate funkciót. Most viszont az óra melől nem tudom eltávolítani az app folyton ott lévő ikonját.

6.) Google Smart Lock csak ki és be kapcsolható. A megbízható helyeket, eszközöket pl. nincs lehetőség beállítani.
Ez korrigálható?

7.) Kódok beírása után, ne kelljen OK-t/Jóváhagyó pipát nyomni.
Ezt hogyan tudom beállítani?

8.) AOD időzítője nem kapcsolja ki a megadott időben. Ezzel mi a szitu nálatok?

9.) Az időjárás widget nem frissít tartózkodási hely, város váltás esetén. Ezzel tudunk mit kezdeni?

10.) Lezárt képernyő mellett nem tudom működtetni a Google Segédet, tehát úgy, hogy ne kelljen hozzáérjek, hanem hangra.

11.) Messenger buborék fura négyzet alakú :D
De ez nem is probléma. Az igen, hogy hiába kattintok rá, nem tudom normálisan használni a megnyíló buborék-felugró ablakból, mert a billentyűzet által takarásba kerül..




Köszönettel,
zsoltip
Szia!
Nagyon idegesítő ez az új Messenger négyzet alakú buborékja, illetve hogy rosszabb a kezelése mint eddig volt.
Valakinek megoldás?
Csatlakozom az előttem kommentelőhöz.

Üdv: magus021
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Note 10 / Pro / Lite”