[Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
tinidisco
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2016.11.15. 12:35
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#101

Hozzászólás Szerző: tinidisco »

Bocsi, most olvastam a bejegyzesed. Igen, a telekomossal volt mindig a baj. Mindig akkor vettük észre, hogy valami baj van, amikor jött az sms a szolgáltatótól, hogy volt egy nem fogadott hívás. Ha ezután azonnal megcsörgettem a Vodafone-s számot, akkor egyből jelezte a hívást, sőt, megjavult a telekomos SIM is, mert utána már elérhető lett. A ki- be kapcsolás nálunk is megoldotta a problémát egy darabig. A Poco M3 a SIM csere óta csak egyszer produkálta ezt hibát. Azért jó lenne a végére járni, hogy mitől függ ez a probléma. Talán nem csípi a dual SIM-et ez a telefon. Minden esetre bosszantó.

Mondjuk a térerőt rendesen jelezte, de nem volt mindig fullos.
A redmi note 6 pro telefonom soha nem reagált így.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 6 Pro eszközömről




Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#102

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Redmi 6 és 9 nem érintett ilyen szempontból. Akkor úgy néz ki valami szoftveres gubanc van, hiszen több készülék is érintett. Az érdekes, hogy mindig ugyanaz a SIM az érintett, mindegy melyik foglalatban van. Pár napja frissült MIUI12-re, remélem volt olyan mélyreható a frissítés, hogy ezt a hibát megoldja. Nem én használom a telefont, de gyakran hívjuk egymást, így ha nem lenne elérhető, vagy nem tudna hívni, akkor szólna az illető, mint ahogy szokott is. Attól is független, hogy aktív a VoLTE szolgáltatás a Telenoros kártyán. Mikor még nem volt aktiválva, ez a hiba már akkor is megvolt. Viszont van még egy hiba, amit a 12 sem oldott meg. Időnként azt csinálja, hogy oylan, mintha a kijelző össze-vissza lenne tapogatva, de rohadt gyorsan. Magyarán valamit meg akarok nyitni, egy pillanatra megnyílik, majd be is záródik. Vagy éppenséggel hozzá sem érek és megnyílnak ablakok, lépked össze-vissza. Hiába tapickolom a kijelzőt, reagál rá ugyan, de lép is tovább. Arra jöttem rá, ha a bekapcsoló gombot röviden megnyomom, akkor uyge elsötétül a képernyő. Mikor újra feloldjuk, akkor már normálisan használható. Ilyen ugrálós kedvében volt amikor telefonszámot is felhívott. :) Na, ez nem változott a MIUI12-vel.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
kisguly
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.12.28. 18:49
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#103

Hozzászólás Szerző: kisguly »

Szép estét Mindenkinek!
Adott a Redmi 8 MIUI 12-vel.
Tettem bele Telenor és Digi kártyát. A Digiről menne az internet.
Egyszerűen nem tudom megoldani az internet elérést.
Az APN beállítva. A fiókban is átírtam már azt a telefonszámot, az sikerült.
A mobiladat természetesen bekapcsolva.
Telenos az 1-es, a Digi a 2-es.
Mit kellene még csinálnom? Másik készülékben működik.
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#104

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

SIM kártyák és mobilhálózatok beállításnál az Adat kártya beállításban a Digis kártya van kiválasztva?
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
kisguly
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.12.28. 18:49
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#105

Hozzászólás Szerző: kisguly »

Igen.
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#106

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Még azt próbáld meg, hogy ha például 4G-n van a Digis kártya, akkor állítsd át 2G-re, majd vissza 4G-re. Azért írom ezt, mert nekem a Redmi 6 szokott néha olyat csinálni, hogy mikor lelép a wifiről, mobiladat forgalom nincs. Arra jöttem rá, ha hálózattípust váltok majd vissza, akkor megindul az adatforgalom. Egy próbát megér. Bár nekem a telefon újraindításával is megindul az adatforgalom, de ez a hálózatváltás gyorsabb mint a telefon újraindulása.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
kisguly
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.12.28. 18:49
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#107

Hozzászólás Szerző: kisguly »

Köszi. Ezt is kipróbálom. A Note 4-en működik.
Most úgy néz ki sikerült.
Landsmann
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2019.02.24. 19:52
5
Telefonom: Xiaomi Redmi 6
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Gender:
Kapcsolat:

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#108

Hozzászólás Szerző: Landsmann »

Akkor ez is egy olyan hiba, ami nem csak egy bizony típust érint, hanem egy egész szériát. Redmi 9-en még nem vettem észre.
Xiaomi Redmi 6
Xiaomi Redmi 9
Xiaomi Redmi Note 10 5G
kisguly
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2016.12.28. 18:49
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#109

Hozzászólás Szerző: kisguly »

Szép estét!
Megint egy kis érdekesség. Szintén telenor és digi. Telenor a telefon, digi az internet. Nem lehetett hívni a telenort. Azt mondta nem elérhető. A megoldás az lett, hogy a kettős 4G_t ki kellett kapcsolni.
És a mostani problémám pedig az, hogy a fülhallgatón alig hallani a hívás csengőhangját. Ha híváskor a fülhallgató hangerő gombját megnyomom, mindegy melyiket, elnémítja még a telefont is. Beszélgetés és zene, rádió hallgatás során a hangerő gombok rendesen működnek. A fülhallgató egyébként Mi In-Ear Pro HD. Beállítási probléma vagy pedig ez ilyen. Valaki tapasztalt már ilyen problémát?
Avatar
Kisszabo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016.05.25. 20:41
7
Telefonom: Egyéb
 megköszönte: 1 alkalommal

Re: [Redmi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#110

Hozzászólás Szerző: Kisszabo »

Sziasztok!
van egy nyűgöm, ami nagyon bosszant, de nem találom melyik beállítás okozza..

Szóval megnyitok mondjuk két alkalmazást, legyen egy böngésző,meg egy GPS-es kerékpáros útvonalrögzítő. (de bármelyik két vagy több app lehetne - mindegyikkel ezt csinálja) Szóval meg van nyitva mondjuk a böngésző, kilépek kezdőképernyőre, majd a "négyzet" jellel megnézem a nyitott programokat, és mondjuk visszalépek a böngészőbe. Ez tökéletesen működik! (még jó :) ) Ámde, ha futó programot váltok, vagy a főképernyő után, egy másik futó programra megyek akkor az egészet újratölti... és ha mondjuk váltogatok a 2 program között, akkor folyton mindegyiket újratölti, mintha kilőttem volna őket a memóriából. És pl a bringás nyomvonalrögzítőnél vagy pl a geoládás kereső programoknál ez nagyon sok idő.... ráadásul ezeknél kell a legsűrűbben váltogatni pl kamera és a program között. Ilyenkor 1 perc alatt kb 6x várom végig, hogy betöltsön a program... Én minden beállítást végignéztem ezzel kapcsolatban, de kérlek mondjátok ha van ötletetek, mert ez idegtépő így! Köszönöm szépen!
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 8/8A”