Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#171

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Alapban sok értelme nincs a riasztónak, mert halk és a nem kültéren van a hangszóró. Így ha betörnek, akkor még a szomszéd se fogja hallani. A késleltetést max HomeAssistant alatt lehet megoldani.


Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#172

Hozzászólás Szerző: rajen »

A riasztó max arra jó, hogy amíg alszol, addig vigyáz a lakásra, ha elmész, sok értelme sincs.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
LOJ
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.01.12. 18:23
4
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4X
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#173

Hozzászólás Szerző: LOJ »

Sziasztok. Köszi a válaszokat. Akkor ez csak engem zavar, mindenki ráhagyta ennek a kijavítását? Bocs, ha unalmas a téma, de tovább folytatom, mert még mindig úgy érzem, én vagyok a béna.
A gyári riasztó program felejtős, csak a védelem bekapcsolását tudom késleltetni, magát a riasztást nem. Sebaj, tudok automatizálást csinálni...
Kb minden nap ugyan abban a percben indulunk el itthonról, állíthatnék időzítésre is bekapcsolást, de én a nyomógombbal kapcsolom be, hagyok 5mp-et, míg becsukom az ajtót. Telik a nap, ha mozgás van, vagy ajtónyitás, jön egy üzenet a telómra. OK. Hazaérek, kiszámíthatatlan mikor, tehát időzítőt nem tudok beállítani. Kinyitom az ajtót, azonnal riaszt (nincs hang bekapcsolva, mert az szánalmasan vicces, ha betörő lennék, nevetve pakolnám ki a házat), telefonokra küldi az értesítést, párom meg infarktust kap, hogy betörtek.
Nyomógombot beállítottam, hogy a védelmet kapcsolja ki, de akkorra már mindegy... egy kiskertes faházba jól jön a cucc, ha hetente egyszer megyek, de mindennapi használatra nem komfortos. Otthoni felhasználásra mire jó ez a kezdő szett? (Mégegyszer bocs, ha ez már lerágott csont)
Sprite75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.12.31. 12:57
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#174

Hozzászólás Szerző: Sprite75 »

Sziasztok
BUÉK mindenkinek.

Szeretnék vásárolni egy xiaomi Gatewayt, vagy lehet hogy komplett Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU -t.
Jelenleg van egy Mi Air purifier pro légtisztítónk amit magyar forrásbol szereztem be.
Van viszont néhány Sonoff termékem is amiket meg szeretnék hagyni (esetleg később bővíteni)

Találtam leirást azzal kapcsolatban hogy a Mi home-hoz hozzá lehetne adni a Sonoff által használt eWelink account-ot, de ott is irjak azt is hogy ez nem igazán müködik.
https://support.itead.cc/support/discus ... rl_locale=

A kérdésem az lenne hogy mivel még vásárlás előtt állok melyik Gateway-t érdemes választani? EU vagy inkább kínai?
Végül is későbbiekben mozgásérzékelővel vagy időzítővel kombinált világítás kapcsolásokat szertnék haszálni. Viszont láttam pl azt a Aqura cube cuccot ami szintén érdekes lehet késóbb.
Szóval EU vagy inkább kínai gateway-t érdemes választani ha ilyeneket szertnék?
Ez a Sonoff jó lenne pl ha működne Mi home-ból is.
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#175

Hozzászólás Szerző: Molesz »

LOJ írta: 2020.12.31. 11:14 Sziasztok. Köszi a válaszokat. Akkor ez csak engem zavar, mindenki ráhagyta ennek a kijavítását? Bocs, ha unalmas a téma, de tovább folytatom, mert még mindig úgy érzem, én vagyok a béna.
A gyári riasztó program felejtős, csak a védelem bekapcsolását tudom késleltetni, magát a riasztást nem. Sebaj, tudok automatizálást csinálni...
Kb minden nap ugyan abban a percben indulunk el itthonról, állíthatnék időzítésre is bekapcsolást, de én a nyomógombbal kapcsolom be, hagyok 5mp-et, míg becsukom az ajtót. Telik a nap, ha mozgás van, vagy ajtónyitás, jön egy üzenet a telómra. OK. Hazaérek, kiszámíthatatlan mikor, tehát időzítőt nem tudok beállítani. Kinyitom az ajtót, azonnal riaszt (nincs hang bekapcsolva, mert az szánalmasan vicces, ha betörő lennék, nevetve pakolnám ki a házat), telefonokra küldi az értesítést, párom meg infarktust kap, hogy betörtek.
Nyomógombot beállítottam, hogy a védelmet kapcsolja ki, de akkorra már mindegy... egy kiskertes faházba jól jön a cucc, ha hetente egyszer megyek, de mindennapi használatra nem komfortos. Otthoni felhasználásra mire jó ez a kezdő szett? (Mégegyszer bocs, ha ez már lerágott csont)
Nekem itthoni használatra így néz ki:
A központi egység a nappaliban van, főleg arra jó nekem jelenleg, hogy este ha arra megyek, akkor bekapcsol a világítás. Ehhez persze kell a mozgásérzékelő.
A másik mozgásérzékelő a postaládában van, így tudom mikor jön levél.
Az bejárati ajtóra és a kazán lejárati ajtóra tettem nyitás érzékelőt.
Plusz egy kamera ami a kaput nézi.
Tökéletes rendszer, igaz az értesítések úgy jönnek a telefonra, hogy tegnap félig kipakolták az udvart, mire pl a kamera jelzett...
Sprite75
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.12.31. 12:57
3
Telefonom: Nincs

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#176

Hozzászólás Szerző: Sprite75 »

Molesz írta: 2021.01.01. 13:04
Tökéletes rendszer, igaz az értesítések úgy jönnek a telefonra, hogy tegnap félig kipakolták az udvart, mire pl a kamera jelzett...
Ez most komoly?
Ez hogy lehet tökéletes ha igy jönnek az értesítések? :)
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#177

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Tökéletes rendszert, tökéletlen szoftver. Ennyi.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#178

Hozzászólás Szerző: rajen »

Egyszer olyat kellene kipróbálni, hogy fut a Mi Home és akkor triggerelni a cuccokat, hogy akkor jön e értesítés. Mert akkor valszeg a hálózaton akad el, de elméleteink szerint az Android és app kapcsolata nem a legfényesebb, így késnek az üzik.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Molesz
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2020.11.26. 13:29
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#179

Hozzászólás Szerző: Molesz »

Volt olyan, amikor ment a program és egyből értesített. Valamint olyan is, amikor elindítottam és utána érkezett meg az összes. Ez csak azért is fura, mert minden jól be van állítva, tehát nincs akksi optimalizálás... De igazából lassan mindegy is, mert megjön a kínai HUB és akkor talán a HomeAssistant megoldja ezeket a problémákat.
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Xiaomi Mi Smart Sensor Set EU

#180

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Lehet be kellett volna rakni az Automatikus inditásba is és le kellett volna lakatolni ,ha esetleg ezek nem lettek volna eddig megcsinálva .
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”