IMEI és WiFi MAC cím javítása

Válasz küldése
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28445
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

IMEI és WiFi MAC cím javítása

#1

Hozzászólás Szerző: rajen »

Szasztok!

Már sokan belefutottatok a téglázásba és SP törlés után bizony törlődik az IMEI és a Wifi MAC címe. Hát akkor rakjuk vissza!

Az eredeti leírásban a WiFi nincs benne, de együtt kell megcsinálni, kiegészítettem vele.

1. Kapcsolódj egy WiFi hálóra és a Settings-About phone-Status oldalon jegyezd fel a WiFi MAC címét.(10:1a:b3:2b...) Kapcsold ki a telefont: Hangerő Fel + Hangerő Le + Bekapcsológomb

2. Töltsd le az SN Writer telepítő programot a PC-re, indítsd el és kövesd a telepítési utasításokat. Ha a Windows problémázna a driver aláíratlansága miatt, ne foglalkozz vele, telepítsd fel! A driver telepítése után az SN Writer program elindul automatikusan.
Kép

3. Kattints a System Config gombra és pipáld be felül az IMEI és Wifi Address opciókat, majd lent a Dual IMEI opciót és alatta a DualIMEI Same előtt is, ha egyforma a 2 IMEI számod. Klikkelj a Save gombra.
Kép

Kép

4. Klikkelj a Start gombra és a felugró ablakban töltsd ki a megfelelő adatokkal a mezőket, IMEI és WiFi MAC címet és kattints az OK gombra.
Kép

Kép

5. A program várakozó módban van, na most dugd rá a telefonod az USB csatlakozóra KIKAPCSOLT állapotban! Ha minden jó ment, akkor az alábbi kép fogad
Kép

KÉSZ!


MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
steven81ir
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2015.05.30. 07:25
8
Telefonom: Xiaomi Mi 10T Pro
Tartózkodási hely: Eszak-Irorszag-Dungannon
Gender:

Re: IMEI és WiFi MAC cím javítása

#2

Hozzászólás Szerző: steven81ir »

Az IMEI helyreallitas tokeletesen mukodott nekem ezzel a megoldassal de viszont a WIFI MAC ADRESS ERROR nem akar mukodni ezzel az SN WRITER progival. Keresgeltem az angol forumon es talaltam egy felhasznalot aki ugyan azzal a problemaval kuszkodott mint en. Kiprobaltam az o verziojat es mukodott. Elsore.
Ha valakinek problemaja van az SN WRITER progival itt egy egyszer masodlagos megoldas.
Angol nyelvu de ha segitseg kell irok magyar leirast.

http://en.miui.com/thread-218537-1-1.html
Tsubee
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.06. 11:37
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: IMEI és WiFi MAC cím javítása

#3

Hozzászólás Szerző: Tsubee »

Esetleg snapdragonos verzióra hasonló megoldás?
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: IMEI és WiFi MAC cím javítása

#4

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Sziasztok!

Egy korábban tökéletesnek tűnő Kenzo készüléket sikerült a napokban teljesen hazavágnom!!!... :((

A globál fejlesztői 6.9.6 rom-ról akartam a globál stabil romot visszatenni rá, mert több esetben elérhetetlen volt a készülék más számára, mikor a kijelzőjén nem is azt jelezte...

Szóval, a korábban már több száz alkalommal végrehajtott (pl. fastboot) telepítés után a SIM kártyákat nem érzékelte, WiFi a megfelelő beállítás ellenére mindíg inaktívvá vált!!! Az IMEI érvénytelen volt!... Ugyanakkor, ha kivettem a SIM kártyákat az IMEI ismét érvényes, száma olvashatóvá vált a *#06# kombinációra!!!...???

Ezek után több féle módszerrel is próbálkoztam az IMEI-k visszaállítására, de egyik módszert sem tudtam bizonyos feltételek (fejlesztői rom, nyitott BL, root-olt telefon, stb) miatt teljesen végigcsinálni...

Egyes pillanatokban a telefon bootolása csak a "mi" jelig jutott, majd újra indult... és ismét... Egyes esetekben be sem kapcsolt...

Sokadik próbálkozásra sikerült a globál fejlesztői romot felraknom, mellyel a korábbi "hibák" dacára TÖKÉLETESEN működött (működik).

Ugyanakkor nem írnék erre a fórumra, ha megelégednék ezzel a helyzettel, ugyanis a stabil globál rom fastboot lecserélése ezek után ismét sikertelen volt! (Talán nem volt elég hely a lemezen hibaüzenettel állt le...)
A magyar fórumon található tool segítségével TWRP recoveryt is tudtam telepíteni az ismét visszarakot, nyitott BL-es fejlesztői romhoz, de ekkor mutatkozott meg még a korábbi balszerencse eredménye, nem lát semmilyen fájlt (csak üres meghajtókat!!!) a TWRP, így sem biztonsági mentést, sem csatolást, sem SU telepítést nem tudok végrehajtani. Hozzáteszem, hogy a telefon látszólag hibátlanul működik ezeket leszámítva, azonban szeretnék stabil romot rajta tudni.

A "Hajrá" bátorításon, vagy a "fogadjam el" kifejezésen túl valaki érdemben tudna segíteni, találkozott már hasonló helyzettel, nagyon hálás lennék az építő jellegű támogatásért!

Köszönöm szépen!


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: IMEI és WiFi MAC cím javítása

#5

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Sziasztok!

Mivel olyan ember mint ÉN nincs még egy, azonban az enyémhez hasonló helyzetbe bárki kerülhet ROM-olás közben szeretnék a korábban felvetett problémámra a diagnózist és a gyógymódot megosztani veletek... Már akit érdekel.

Szóval a hibát a Global DEV ---> Global STABLE romok váltása során azért szenvedtem el, mert az MM (6) és a LP(5) Android verziók eszközön elfoglalt különböző partíció méretei különbözőek. Ezt követően az IMEI törlődött a stabil romból (amely 5.0 Android) és csak a fejlesztői romokat (6.0 Android) tudtam használni, akár globál, akár Eu-s verziókból.

Tekintve, hogy mindenkit a kíváncsiság hoz ezekre az oldalakra, így én sem nyugodtam meg a helyzettel, habár tökéletesen működött, magyarul, magyar lokációval, stb, azonban a rendszer induló és engedélyező lehetőségei közül valószínűleg olyanokat is leállítottam, ami később a naptár alkalmazás percenkénti leállás jelzését eredményezte.

A megoldást csupán néhány napja tették közzé az angol fórumon ( http://en.miui.com/thread-375213-1-1.html).

Ez alapján szépen meg lehet oldani a problémát, azonban ÉN a leírtak ellenére nem nyitottam ki a korábbi talán 30 nyitás után a Bootloadert, és így vágtam bele. Meg is akadtam az első blokk után.
A megoldást váratlanul egy fastboot global rom feltelepítése jelentette, melyet el sem indítva (mert egyébként az IMEI olvasás sikertelenségét, valamint a mi fiókba történő bejelentkezés és készülék zárolás zaklatott) sikerült a BL nyitás. Ezt követően a multitool alkalmazással (2-es pont) feltelepítettem a gépemen lévő ZCX TWRP-t, az SU-t, majd a leírás alapján a CM13-at... és ismét a "helyes" útra sikerült kanyarodnom.

A CM-es rendszerben történő IMEI megadás ugyan helyes számot eredményezett, azonban még mindig nem lehetett telefonnak nevezni a készüléket. Jelenleg a Fastboot global dev 6.9.29 fut rajta 2 db IMEI számmal... néhány napig most bizonyára stabilan, míg ismét hozzá nem piszkálok.

Köszönöm minden esetre Moki korábbi segítő szándékát, azonban más útvonalon tudtam csak eredményre jutni.

A tanulság, melyre 14 éves korom óta parancsnokaim is neveltek pedig az, hogy "Mindig csak előre!"...
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 3”