[APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2601

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Az elköltött pénz soha nem jön vissza, csaxólok... az alkalmazás kipróbálása pedig ingyenes (ami ingyenes 😁) ...
ha esetleg nemsikerül, akkor lehet hisztizni...😎


kakukkmarci2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.01.31. 12:06
6
Telefonom: Egyéb
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2602

Hozzászólás Szerző: kakukkmarci2 »

agocspeti írta: 2024.01.20. 02:48 Sziasztok!

Fél órája olvasgatva a fórumot, jól értelmezem, hogy ez a Vevs nevű Xiaomi Home klón app megoldást jelenthet a problémámra?
Van egy CW400 kamerám, ami global verzió, itthon vettem, működik, szeretem.
De rendelnék egy CW700S-t is, amit AliExpress-ről, mivel nincs global verzió belőle...
Illetve mi a különbség a free és a nem free verzió között?

Üdv és köszi
Nekem épp' egy banggood- ról rendelt kínai verziós CW400-am volt, amit tovább kellett adnom.
A Vevs MiHome appot használom, mert van sok különböző régiós cuccom, de sajnos ez a kamera nem működött.
Kínaira állítva az appot, hibátlanul ment minden, de a többi cucc értelemszerűen nem. Így visszaállva a megszokott DE régióra, a kamerát tudtam csatlakoztatni, mozgatni, talán még a hang is átjött, de a kép nem ment. Én emiatt biztosan nem vállanám be, pedig az itthon kapható egyedüli hasonló paraméterű Imilab EC5-nél sokkal jobb volt...
agocspeti
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2024.01.20. 02:28
Telefonom: Nincs
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2603

Hozzászólás Szerző: agocspeti »

Köszi a hasznos választ.
Nekem bejött a CW400.
Viszont azóta kijött a dupla optikával szerelt CW700S, na abból viszont nincs global version, csak kínai. :-(
Zityi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2023.01.16. 06:08
1
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 17 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2604

Hozzászólás Szerző: Zityi »

Sziasztok!
A Mi Home következő kiadása teljesen átdolgozott magyar felülettel fog érkezni!
Erre azért volt szükség, mivel a Mi Store/Google Play kiadások között jelentős eltérés van a szövegkészletek hivatkoztatásában.
Több ezer sort ráztam gatyába és írtam át, nagy figyelmet fordítva mindenhol a legpontosabb megfogalmazásra.
Az automatizálási jelenetek teljes egészét lefordítottam, ami egész pontosan 796 db fájlt érintett.
Ezen kívül rengeteg hibaüzenetet integráltam saját magam az alkalmazásba, amelyek már úgyszintén magyarul jelennek meg.
Itt kérnék tőletek egy kis segítséget...
Ahhoz, hogy minél több értesítési üzenet honosítást tudjak integrálni az alkalmazásba, szükségem lenne arra, hogy jelezzétek azokat az értesítéseket, amelyek az alkalmazáson belül (még) angolul jelennek meg.
Ezek az értesítések az alábbi képen látható ikonra kattintva érhetők el (sárga karikával jelölve).

Kép

Nincs más dolgotok, mint pontosan leírni az ott megjelenő üzenet szövegét (vagy jó a képernyőkép is), amit aztán én elhelyezek a common.json fájlban, így az már legközelebb magyarul fog megjelenni.
Köszi előre is...
agocspeti
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2024.01.20. 02:28
Telefonom: Nincs
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2605

Hozzászólás Szerző: agocspeti »

kakukkmarci2 írta: 2024.01.20. 22:00
agocspeti írta: 2024.01.20. 02:48 Sziasztok!

Fél órája olvasgatva a fórumot, jól értelmezem, hogy ez a Vevs nevű Xiaomi Home klón app megoldást jelenthet a problémámra?
Van egy CW400 kamerám, ami global verzió, itthon vettem, működik, szeretem.
De rendelnék egy CW700S-t is, amit AliExpress-ről, mivel nincs global verzió belőle...
Illetve mi a különbség a free és a nem free verzió között?

Üdv és köszi
Nekem épp' egy banggood- ról rendelt kínai verziós CW400-am volt, amit tovább kellett adnom.
A Vevs MiHome appot használom, mert van sok különböző régiós cuccom, de sajnos ez a kamera nem működött.
Kínaira állítva az appot, hibátlanul ment minden, de a többi cucc értelemszerűen nem. Így visszaállva a megszokott DE régióra, a kamerát tudtam csatlakoztatni, mozgatni, talán még a hang is átjött, de a kép nem ment. Én emiatt biztosan nem vállanám be, pedig az itthon kapható egyedüli hasonló paraméterű Imilab EC5-nél sokkal jobb volt...
Vevs honlapjáról:
"This mod removes regional blocking at the application level (~ 95% of devices). Blocking at the firmware level of the devices themselves remains, this mainly applies to cameras and intercoms (~ 5% of devices). "

"Az első dolog, amire figyelni kell vásárláskor, az a készülék régiója. Ha a kínai változatot veszed (hieroglifák a dobozon, lapos tápcsatlakozó), készülj fel arra, hogy csak a kínai régióban fog működni. A többi régióhoz való csatlakozás (a legtöbb kamerán) firmware-szinten le van tiltva, és nem tud kínai verziót hozzáadni az oroszországi régióhoz (vagy bármely máshoz), még a módosított MiHome Vevs alkalmazás használatával sem ."

Emlékeztem, hogy olvastam valahol, de csak most találtam meg.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára agocspeti 2024.01.23. 10:10-kor.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28446
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2606

Hozzászólás Szerző: rajen »

Az új előfizetéses Mi Home VEVS letölthető magyar nyelven!
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
kakukkmarci2
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.01.31. 12:06
6
Telefonom: Egyéb
 megköszönte: 3 alkalommal

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2607

Hozzászólás Szerző: kakukkmarci2 »

Értem! Tehát ezt így le is írták. Ez magyarázatot ad.
Viszont sajnos nekem más is van, ami bővíti az említett firmware alapú korlátozást. Gondolom...
Ez a robotporszívóm, egy 2019 XIAOMI Mijia 1S. Ez a Vevs appal megy, de iOs-en sajnos nem jelenik meg.
Vagy ott vajon más az ok?
Béla66
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.09.18. 09:10
3
Telefonom: Poco F3
 megköszönte: 6 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2608

Hozzászólás Szerző: Béla66 »

Lehet tudni, hogy kb mikor lesz elérhető az említett verziód?
Zityi
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2023.01.16. 06:08
1
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 17 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2609

Hozzászólás Szerző: Zityi »

A teljesen átdolgozott magyar Mi Home verzió, már a tegnapi napon kikerült ide a fórum 1. posztjába.
Viszont, ezzel kapcsolatban kellene egy kis segítség...
Ahhoz, hogy minél több értesítési üzenet honosítást tudjak integrálni az alkalmazásba, szükségem lenne arra, hogy jelezzétek azokat az értesítéseket, amelyek az alkalmazáson belül (még) angolul jelennek meg.
Ezek az értesítések az alábbi képen látható ikonra kattintva érhetők el (sárga karikával jelölve).

Kép

Nincs más dolgotok, mint pontosan leírni az ott megjelenő üzenet szövegét (vagy jó a képernyőkép is), amit aztán én elhelyezek a common.json fájlban, így az már legközelebb magyarul fog megjelenni.
Köszi előre is...
Béla66
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2020.09.18. 09:10
3
Telefonom: Poco F3
 megköszönte: 6 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:

Re: [APP] Magyar Xiaomi / Mi Home

#2610

Hozzászólás Szerző: Béla66 »

A fentebb említett verziót még tesztelem. Ami hiba akadt az a hozzáadott eszköz bundle fájlban javítható volt.
Közben a sötét felület is előkerült.
Egy pici problémám megint akadt. Ezzel a verzióval megint nem tökéletes a MI Control Hub jobb felső sarokban a kapcsoló ikon. Egyszer már egy verzió frissítéssel orvosolva lett. Itt most megint nem működik.
Rákattintva azt írja: Nem sikerült csatlakozni a hálózathoz, próbálkozzon újra.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Smart Home”