Redmi 2 pro 813 GPS hiba

Válasz küldése
eseszkaa
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.02.27. 21:50
10
Telefonom: Egyéb

Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#1

Hozzászólás Szerző: eseszkaa »

Sziasztok!

Eleg fura gonddal talalkoztam. A gps navigaciom nem akar mukodni. Google map-en es waze-en probaltam, neha csatlakozik a gps-hez, majd elveszti a jelet, majd megint, majd megint elveszti. Ezt siman betudnam hardver hibanak, DE. gps tester program csatlakozik a gps-hez es lockolja is. Ha hatterbe teszem egybol elvesziti a gps-t, de viszonylag hamar ujra tud csatlakozni, ha vissza lepek a progiba.
Ha google mapsen nem hasznalom a navigalast, tehet csak az elso menuben nezem a terkepet es ranyomok, hogy kovesse a helyemet, akkor pontosan muttja hol vagyok, gps lockon, nem veszti el. Ezt tegnap 10 km-en neztem es tokeletesen csatlakozott gps-hez. Beallitottam, hogy navigaljon valahova, es az elso fordulonal megakadt, jel sehol.

Most miui 8 7.5.25 van a telon, par napja raktam fel, de elotte masik rommal is teszteltem, Multi 6.7.14 amivel szinten elojott a problema. A gps beallitasokat is neztem, fel van allitva max pontossagra.

Talalkozott valaki ezzel a hibaval? Mi lehet a megoldas?
Kar lenne emiatt uj telot venni, mert egyebkent nagyon elegedett vagyok vele.
Koszonok minden epito jellegu hozzaszolast!


Xaxoon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.01.26. 22:48
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#2

Hozzászólás Szerző: Xaxoon »

Szia,

Sajnos a probléma nem egyedi. Korábban xiaomi.eu-s és miui.com-s developer romokat használtam. A GPS folyamatosan leakadt és nehezen talált jelet még adatkapcsolattal is...

Jelenleg multiromot használok és a GPS stabilan működik.

https://multirom.me/index.php?m=app&a=v ... 6&app=roms

Ebben a rom-ban nincs magyar nyelv, de engem ez egyáltalán nem zavar.

Waze-ben, Sygic-ben stabil a GPS. Igo primo is stabil.

A telefonban alapból jó a GPS, csak a megfelelő ROM-ot kell megtalálni hozzá. Van akinek pont emiatt a stabil rom jött be a developer helyett...
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28446
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 19 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#3

Hozzászólás Szerző: rajen »

Vagy letöltöd a GPS Fix vagy GPS Test appot a Playből és azzal beállítod, hogy működjön.
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#4

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Régebben kezdtem használni a GPS Status & Toolbox programot leginkább a fényképek helyének pontosítása miatt, persze azóta is van gubanc, pláne, ha nem indítom el fotózás előtt.
Autós navinál nem volt gondom, de újabban a Locus Map útvonal (nem) rögzítése miatt jobban átnéztem a beállításokat.
GPS Status - akkor is fenntartja a GPS kapcsolatot, ha a képernyő ki van kapcsolva.
Locus Map - fentihez hasonló beállítás
Az igazi megoldás az volt, amikor a Biztonság - Akkumulátor - Alkalmazás akkumulátor kimélő beállításoknál a GPS Status és a Locus Map programokat a "MIUI akkumulátorkimélő" helyett "Nincs korlátozás"-ra állítottam.
Innentől lezárt képernyővel is tökéletes az útvonal rögzítése.
eseszkaa
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.02.27. 21:50
10
Telefonom: Egyéb

Re: Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#5

Hozzászólás Szerző: eseszkaa »

Xaxoon » Tegnap, 09:37 írta:Szia,

Sajnos a probléma nem egyedi. Korábban xiaomi.eu-s és miui.com-s developer romokat használtam. A GPS folyamatosan leakadt és nehezen talált jelet még adatkapcsolattal is...

Jelenleg multiromot használok és a GPS stabilan működik.

https://multirom.me/index.php?m=app&a=v ... 6&app=roms

Ebben a rom-ban nincs magyar nyelv, de engem ez egyáltalán nem zavar.

Waze-ben, Sygic-ben stabil a GPS. Igo primo is stabil.

A telefonban alapból jó a GPS, csak a megfelelő ROM-ot kell megtalálni hozzá. Van akinek pont emiatt a stabil rom jött be a developer helyett...
Köszi, bár 4 óra alat jött le és végül nem másolható telefonra :D
ez ugyanaz?
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=183557

van play aruház? teljesen angol? mert voltak félig angol félig kínai verziók is.
Avatar
herdsman12
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2014.02.07. 01:01
10
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#6

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Próbáld innen, másolható, telepíthető.
A linkeden már nincs Redmi 2 ROM.
Xaxoon
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.01.26. 22:48
8
Telefonom: Redmi 2

Re: Redmi 2 pro 813 GPS hiba

#7

Hozzászólás Szerző: Xaxoon »

A multirom-ra való frissítés után GPS kapcsán még az alábbi dolgokat csináltam:

1. Frissítettem a Google Play Services-t. Ehhez van külön alkalmazás a Play Áruházban.

2. Kikapcsoltam a folyamatos WIFI szkennelést, ami a Google Services-t használja. (Settings -> WLAN -> Advanced Settings -> Scanning always availabe /OFF/).

3. Továbbá kikapcsoltam a Google Location History-k tárolását. (Settings -> Additional Settings -> Privacy -> Location -> Location Services -> Google Location History /OFF/)

4. Feltettem a GPS Locker nevű appot, és mindig ezt indítom el először még mielőtt GPS programot használnék. (Legutább a HERE WeGo app-ot használtam, és a GPS jel nem szakadt meg. Szerintem a többivel sem lesz gond...).
Válasz küldése

Vissza: “Redmi 2”