Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentesen

Xiaomi és MIUI hírek minden mennyiségben
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#21

Hozzászólás Szerző: rajen »

Settings - About phone
Oldalon nyomkodd a MIUI verzió sort, amíg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy. De ez így semmit sem fog érni, csak gyári rommal lehet bootloadert nyitni. Telefonod fórumában kapsz segítséget hozzá.


MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
dormeo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.12.07. 08:36
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#22

Hozzászólás Szerző: dormeo »

valóban így történt, nem változtatott semmit - azért köszi!
danarancs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.04.17. 18:49
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#23

Hozzászólás Szerző: danarancs »

Nekem is hasonló a problémám, fejlesztői mód megvan, de az egyéb oldalakon leírt Flash sehogyan sem akar összejönni. Egyszerűen nem találok olyan ROM-ot, ami hajlandó lenne felmenni a telefonra. Sem a telefonon belül indított update, sem a gépről, a XiaoMiFlash.exe nem hajlandó felnyomni rá semmilyen image fájlt. Hiába csomagolom ki és cserélem ki a flash_all.bat meg rawprogram0.xml fájlokat, akkor sem találja megfelelőnek. Valakinek valami javaslat?
dormeo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.12.07. 08:36
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#24

Hozzászólás Szerző: dormeo »

ajánlom figyelmedbe, hogy én mint teljesen kezdő hogyan cseréltem le a tákolt tinydeal-es romomat:
http://miui.hu/forum/viewtopic.php?f=11 ... 380#p94543 < itt kezdődik
danarancs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.04.17. 18:49
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#25

Hozzászólás Szerző: danarancs »

Köszönöm, de sajnos semmi hasznosat/újat nem találtam a hivatkozott poszt utáni kommentekben. Jelenleg a Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" fórumot olvasom, ahol a 138. oldalon tartok a 395-ből, de még reménykedem. :D

Kicsit azért kifejtem a dolgot (hátha valaki már futott bele ilyenbe): Szóval adott egy áprilisban vásárolt Redmi Note 3 Pro (Kenzo), Snapdragon 650 (Qualcomm MSM8956) procival. MIUI Global 7.1 Stable 7.1.9.0.0 (LHOCNCL) ROM van rajta, amire még soha semmilyen frissítés nem érkezett és hiába nyomok rá az Update/Frissítés appban, nem talál semmi elérhető OTA csomagot, de ha felmásolok rá egy ROM-ot és megpróbálom azt betallózni, egy rövid ellenőrzés után arra is azt írja, hogy sajna nem nyert. MiPCSuite is tud kapcsolódni a telefonhoz, de az Update neki sem megy. Meg persze ha MiFlash progi próbálja lenyomni a torkán FastBoot módban, arra is hibát kapok, hiszen nincs nyitva a BootLoader. Szerencsére az engedély már megvan, de ezzel a ROM-mal nem hajlandó nyitogatni, pedig fent vannak a driverek, van kapcsolat, mégis "Couldn't verify device" hibát kapok. Próbáltam ezért rányomni a leírások szerint a MiFlash progival mindenféle China/Global Stable és Developer ROM-okat (Fastboot és normált is), de egyik sem akart rámászni. Látja ugyan a telefont, de amikor elindulna a folyamat és beolvasná a hello csomagot, a választ nem kapja meg és végül egy "Az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra." üzenettel leáll. Persze kicseréltem már a flash_all.bat és rawprogram0.xml fájlokat is, de ugyanazt válaszolja.

Szóval vagy a letöltött image vagy MiFlash nem jó vagy mittomén, de valami biztosan. Vagy csak annyira zárva van a telefonom, hogy nem akar beengedni magára sehol semmit (FastBoot, Download, ADB, hangerő fel/le/egyszerre módokkal indítva meg sehogyse). :((

Ezek után valakinek valami ötlet? :-s :)
dormeo
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.12.07. 08:36
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 3

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#26

Hozzászólás Szerző: dormeo »

mivel full laikus vagyok ezért csak tippelek;
- nem jó a kábeled
- nem jó a miflash verzió (nekem ez volt a gond)
- nem jó USB porton keresztül kötötted össze a géppel
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#27

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Én ez alapján anno, simán megtudtam csinálni mindent:
https://m.logout.hu/cikk/xiaomi_redmi_n ... yelem.html
Igaz, akkor még könnyen el lehetett érni az EDL/download módot.
A többi kérdést inkább ide:
http://miui.hu/forum/viewtopic.php?f=10 ... start=3940
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
danarancs
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2016.04.17. 18:49
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#28

Hozzászólás Szerző: danarancs »

Köszönöm, a mélyvíz leírást ismerem, valóban elég részletes, bár néhol találtam még pár további apróságot, de nem segített. EDL/download móddal nincs gond, abba simán át tudom lökni a telefont, de nem hatja meg a dolog. Próbáltam több különböző gépen, USB porton és kábelen keresztül is, de nincs különbség. Bár igaz, hogy amelyiken sikerült a drivereket rendesen telepíteni, az mind 64 bites Windows 10 volt, amikről konkrétan nem tesznek említést a leírások, csak hogy Win 7 feletti. Próbáltam egy Win 7-es géppel is, de sajna az nem csatlakozik netre és offline nem is sikerült rendesen a drivereket felnyomni rá. Ezért csak FastBoot módban látta a telefont, de úgy meg ugyanazt írta ki, hogy a zárt BootLoader miatt nem tud rá feltenni ROM-ot. EDL/download módban nem tudott a MiFlash a telefonhoz csatlakozni (pedig az eszközkezelőben szépen megjelent). :(

Juhúúúú!!! Sikerült! \:D/ Másik gép, másig ROM és másik MiFlash verzióval. Szóval sajnos nem tudom mi volt a ludas, mert több dolog is változott egyszerre. Ráadásul közben vettem csak észre, hogy véletlenül a "clean all" helyett ott maradt a "save user data" opcióban, de biztos nem ez volt a megoldás. :-? A lényeg viszont, hogy most végre felszalad egy 8-as China Stable Fastboot Version!!! ^:)^
Remélem erről már sikerülni fog a Developerre frissítés és onnan a Bootloader nyitás majd a Xiaomi.eu ROM felrakás és minden egyéb. Drukkoljatok! :D

Update: Nem is kellett már újabb Developerre frissítés, ment a China Stable ROM alól is az Unlock!!! :ymparty: 8-} :x :p
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danarancs 2017.01.11. 20:49-kor.
Avatar
mumin007
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 6282
Csatlakozott: 2014.10.02. 10:08
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
 megköszönte: 1 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: Bootloader nyitása - "Couldn't Verify Device" hibamentes

#29

Hozzászólás Szerző: mumin007 »

Ügyes vagy! Drukkolunk. :)
Poco X3 NFC (surya) - MIUI by xiaomi.eu 14.0.1.0 Stabil - A12
Válasz küldése

Vissza: “MIUI Hírek”