Xiaomi Network Speaker

grow
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.12.19. 21:04
6
Telefonom: Egyéb

Xiaomi Network Speaker

#1

Hozzászólás Szerző: grow »

A készülékkel kapcsolatos információk, frissítések.


Steyr
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.09.20. 13:57
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3
Gender:

Re: Xiaomi Network Speaker

#2

Hozzászólás Szerző: Steyr »

Helló Mindenki!

Íme egy kis segítség ha valaki szeretne magyar rádiókat beállítani a hangszóróhoz:
A telefon wifi beállításainál, annak az SSID-nak, amelyikre a hangszóró csatlakozik, az IP-beállításait "Statikus"-ra kell állítani, majd a DNS1-hez a 82.146.38.202-t megadni. Ez után a speaker saját app-jában a Settings/Network diagnosis/Config speaker DNS menüpont alatt ugyan ezt a címet kell megadni. Ha ez megvan akkor speaker app jobb felső sarkában "+" jel, Subscribe to station, Ximalaya FM, Live stations, Internet. Itt kitartó lapozgatás után megtalálhatóak a rádióadók. Amint megvannak a keresett adók, feliratokozás után vissza lehet állítani a wifi IP-beállításait DHCP-re, az adók megmaradnak.
Nem tudom pontosan milyen adókat lehet így elérni, én csak a Rádió1-et kerestem, azt meg is találtam.

Jó rádiózgatást! :)
atiro
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.04.15. 20:06
5
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Network Speaker

#3

Hozzászólás Szerző: atiro »

Sziasztok! Egy Network Speaker-rel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Pár hete vettem meg, miután megérkezett, a Mi Speaker-rel pár perc alatt beüzemeltem és kiválóan működött. Néhány napja viszont az applikáció kapott egy firmware frissítést, amit letöltöttem, viszont azóta a speaker nem tud az itthoni wifire csatlakozni. Bekapcsolom, rövid ideig fehéren, folyamatosan világít, utána pirosan villog. A Mi Speaker nem talál semmilyen hangszórót ("can't find speaker"). Wifit, telefont, speakert újraindítottam, appot újratelepítettem, eredmény nélkül, továbbra sem csatlakozik. Bármilyen ötletet, segítségét szívesen fogadok. Előre is köszi.
Steyr
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.09.20. 13:57
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3
Gender:

Re: Xiaomi Network Speaker

#4

Hozzászólás Szerző: Steyr »

Tuti a módszer, kétszer próbáltam!!!!!!
Kikapcsolás - PLAY+CH gombok egyszerre megnyomni 5 másodpercig - Bekapcsolás. Teljes gyári visszaállítást csinál.
atiro
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.04.15. 20:06
5
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Network Speaker

#5

Hozzászólás Szerző: atiro »

Köszönöm szépen. Kipróbáltam, valóban csinált is valamit, de sajnos ugyanúgy pirosan villog tovább és nem csatlakozik :( Ráadásul bt-n keresztül sem játszik le semmit...
Steyr
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.09.20. 13:57
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3
Gender:

Re: Xiaomi Network Speaker

#6

Hozzászólás Szerző: Steyr »

Ugyan ezen frissítés miatt nekem is lebetegedett a hangszóróm és facebook-on találtam egy sorstársat és ő találta a módszert. Neki is bevált és nekem is, majd később szintén megpróbálkoztam a frissítéssel de újra gyári visszaállításra kényszerültem, sikerrel.
Csak azt tudom javasolni, hogy próbálkozni kell.
atiro
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018.04.15. 20:06
5
Telefonom: Egyéb

Re: Xiaomi Network Speaker

#7

Hozzászólás Szerző: atiro »

Köszönöm szépen a segítséget, teljesen igazad volt. Működik, sikerült! De ha nem írod, hogy még próbálkozni kell, akkor abbahagyom az ötödik próba után, de így folytattam :)

Köszi még egyszer!

Egyébként végül feltetted a frissítést? Ha igen, érdemes?
Steyr
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014.09.20. 13:57
9
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3
Gender:

Re: Xiaomi Network Speaker

#8

Hozzászólás Szerző: Steyr »

A második sikertelen próbálkozás után feladtam. Mielőtt bármit telepítenék rá a jövőben, utána nézek, hogy biztonságos-e. :-)
Örülök, hogy segíthettem ;-) hasonlót érezhettem mikor nekem írták le a megoldást :-)
Szóval igazán nincs mit!!!! :-)
nekkka
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.12.10. 13:25
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Xiaomi Network Speaker

#9

Hozzászólás Szerző: nekkka »

Sziasztok. Új vagyok itt és a segítségeteket kérném. Az mi speaker nevű appot nem találom esetleg a beállítás menetét leírná nekem valaki? Bluetooth-on a hangja nagyon jó de ez a wifis beállítás dolgot nem igazán értem. Előre is köszönöm
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28424
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 44 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Xiaomi Network Speaker

#10

Hozzászólás Szerző: rajen »

A doboz hátulján a QR kód?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Válasz küldése

Vissza: “MiHome”