[Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

Avatar
Wittman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2015.11.03. 11:13
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#211

Hozzászólás Szerző: Wittman »

Szia!
Jó helyen kérdezed. A telefonhoz frissítésen keresztül elérhető gyári ROM(Miui 11.0.4 QFJEUXM) alapból tartalmaz magyar nyelvet, sőt a Mi 9T-ben még a Miui tárcsázó, üzenetek, névjegyek, stb van benne, a Pro-ban meg nem, sajnos. Teljesen jó a legutóbbi Miui 11-es ROM, ami Android 10-es alapokon nyugszik. Tehát nagyon nincs szükség főzött romra, de persze akadálya nincs, csak fel kell nyitni a bootloadert, twrp, stb.


Üdv
Wittman
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#212

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Nagyon szépen köszönöm a választ. Megmondom öszintén, hogy szeretek bele-piszkálni a telefon kinézet,ikonok,más értesítésí sáv....stb. Szóval most egy H....mate 20 prót használok de meguntam,hogy nagyon zárt! Régebben volt egy Redmi note 4 telóm, nagyon tetszett a Magyar rom amit itt tudtam letölteni és használni! Mi 9t -n is olyan egyszerű ki nyitni a bootloadert? Köszönöm.
Avatar
Wittman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2015.11.03. 11:13
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#213

Hozzászólás Szerző: Wittman »

Sajnos a Xiaomi is követi ezt a gyakorlatot és egyre zártabbá teszi a készülékeit. Note 4- még oké volt, de azóta változtak a dolgok. Tapasztalatlanoknak nem ajánlatos a ROM-ok csere-beréje, mert könnyen lehet téglát kreálni a telefonokból. MiuiHu már nem lesz erre a telefonra sem. Gondolom tapasztalattal rendelkezel, szóval unlock még mehet, twrp-vel meg csinálsz a gyári romról mentést, probléma nem érhet. Unlockot nehezebben adják meg, én már kétszer kértem, de már leszarom, mert amit akartam módosítani, azt így is meg tudtam csinálni. Kinézet, ikonok, téma, hangok cseréje elvégezhető unlock és rom csere nélkül is. Persze ha más helyről beszerzett alkalmazást akarsz telepíteni, akkor szükséged lehet rootra. Nagyon jó telefon a 9T!
Üdv
Wittman
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#214

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Köszönöm a választ!
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#215

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Az a bajom hogy egyik tipust sem tudtam eddig a kezembe venni,(9t,9t pro,9se,9) és nem igazán tudom hogy mi a különbség. Persze elolvastam egy csomó tesztet, de az nem a valóság. Sajnos már belefutottam ilyenbe, hogy a tesztek szerint nagyon jó, de aztán jött a csalódás. Szóval aki próbálta már, az írhatna egy valós bejegyzést. Ami nagyon tetszett az a 9t. Köszönöm.
Avatar
Wittman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2015.11.03. 11:13
8
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#216

Hozzászólás Szerző: Wittman »

Szia! Van bőven teszt a neten, helloxiaomi is csinált, ráadásul van összehasonlító videójuk is Mi 9-es családról. Én a Mi 9T Pro-t néztem ki annak idején, mert ez az első olyan telefonja a Xiaominak, amiben nincs szelfi kamera a képernyőben. Az ára viszont jóval 100.000Ft volt, nekem ez már túl magas egy telefonálni képes hordozható multimédiás számítógépért. A sima 9T is bőven hozza azt, ami nekem kell. A slusz poén, hogy valami fura xiaomi döntés miatt a simában megmaradtak a Miui alkalmazások, amiket 5 éve használok, a Pro-ban meg nincs, az okokat csak odaát tudják. Ár-érték arányban a 9T a bajnok nálam. Imádom! 2 napot simán bír az akku, állandó mobilnet vagy wifi és rengeteg telefonálás mellett.
Nagyon nem bántam meg!
Üdv
Wittman
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#217

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Lenne egy lehetőségem, az illető eladná (jó áron) a mi 9t 128gb független telefonját, csak a Németeknél vásárolta! Ebböl esetleg lehet valamilyen problémám, ha megveszem?
Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#218

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Szerintem nem , csak ha kint esetleg valami szolgáltatónál vette és hálózat függő illetve ha nem választja le rendesen a Mi fiókot
EUs telefon , gondolom global ROMmal
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#219

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Köszönöm a választ.
hondasoma75
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 371
Csatlakozott: 2017.10.15. 20:40
6
Telefonom: Xiaomi Mi 9T
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Medálok

Re: [Mi 9T] Kérdések, válaszok, megoldások

#220

Hozzászólás Szerző: hondasoma75 »

Végre sikerült, vettem egy mi 9t.-t. Igaz a Euronics üzletben, de legalább nem használt. A kérdés az hogy a régi telómra már annó (k.b 4 éve ) meg kaptam a bootloader nyitást. Elvileg akkor most erre már nem kell kérni? Vagy hogy van ez? Beléptem a Mi fiókokban, hol tudom ellenőrizni hogy mi a helyzet? Nagyon elszoktam ettől sajnos.😉. Köszönöm.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi 9 / SE / EE / T / Lite / Pro”