Kérdések, válaszok, megoldások

Redmi Note 7 / Pro telefonnal kapcsolatos témák
geris197
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.04.05. 14:22
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#201

Hozzászólás Szerző: geris197 »

Ha a telefon fejlesztői beállításaiban megcsinálom amit a Mi Unlock állapot menüpont alatt kér, akkor azzal eleget tettem annak, hogy fel tudjam majd oldani a bootloadert? Vagyis kapnom kellene valami kódot majd egyszer, pár hét után ahogy itt írta valaki? Vagy? Hogy megy ez? Van ennek az egész mókolásnak valami leírt, pontos folyamata, aki nem igazán ért hozzá az is meg tudja csinálni. Régebben rootoltam én samsung, huawei telefonokat, raktam twrp recoveryt, custom romokat,... De úgy nézem itt más a folyamat. Ez a MIUIHU rom, ez Magyar fejlesztésű, de az alapja az ugyan az mint a global vagy kínai?
Bocs a sok kérdésért, meg az érthetetlenkedésért, de százszor kérdezek meg informálódom mint egyszer téglásítsak.


Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#202

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Amit a telefonról mondasz igen, össze kell kapcsolni a fiókkal a nyitás érdekében...
Igen, nem kapsz kódot a nyitáskor, hanem ha végigfuttatattad a nyitó programot, kiírja, hogy mennyit kell várnod. Ha kivártad akkor ismét végig futtatod a nyitó programot, ami sikeresen zárul és gyalulja a telódat gyárira.
Utána lehet mókolni...

Mivel ezt a telfont is kínában gyártják, mint a rágott almát is, nem kell meglepődni azon, hogy a kínai rom az alap!... A hu, az eu és még a global is azon alapul kiegészítve, vagy kiherélve azt...

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről


Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#203

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

... És visszatért a régebben +szokott kijelzőidő is!...
Valami számlálási gondja lehetett a korábban jelzett csekélyebb kijelzőidő során, mivel néha a híres Petőfi vers sorai jutottak eszembe... Állni látszék az idő, bár a szekér haladt... KépKép

Most ismét jó, azaz statisztikailag rendkívül közel van a korábban más Redmi Note telefonoknál megszokotthoz... KépKép

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről




KépKépKép
geris197
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.04.05. 14:22
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#204

Hozzászólás Szerző: geris197 »

Sziasztok, ismét én!
Minnél többet olvasok a témáról, annál jobban összezavarodom. Azzal kezdődött, hogy akartam-akarom a sötét módot, amit csak akkor tudok előcsalni a redmi note 7 - ből ha fejlesztői romot teszek rá, mivel a stabilban nincs ilyen lehetőség, vagyis még egy jó ideig, ezt mondta Szekelyelek. Itt a miui. hu oldalon a tudásbázisban próbáltam okosodni. Először arra jutottam, ha romolni akarok akkor bootloadert kell nyitnom. Megcsináltam a procedúrát 2 nappal ezelőtt...
Erre ma ismét böngészem a tudásbázist és a legutolsó pontban a redmi sorozat MyRecovery Updater alatt olvasom, hogy TWRP, másik rom felrakáshoz nem is kell bootloadert nyitni?? 😮🙄Jól olvastam, vagy akkor most mi van? Totál nem értem 🤐
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#205

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Igen, jól látod...!

Korábban jártam úgy, hogy global stabil romra fel ment a global fejlesztői (lehet, hogy mindkettő inkább kínai volt... mindegy)
Néhányan most is ezt állítják.

Redmi Note 4 óta nekem nem sikerült csak Bootloader nyitást követően.

De előtted a lehetőség, hogy kipróbáld és beszámolj róla. A facebookon is téma volt ez... és bizony többen is megerősítették az általam leírtakat, míg a másik tábort is.

Nosza rajta...

UI. Az Eu rommal ne is próbálkozz, azért nem minden alapvetés kérdőjelezhető meg... B-)
geris197
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.04.05. 14:22
5
Telefonom: Nincs
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#206

Hozzászólás Szerző: geris197 »

Úgy nézem nem fogom kipróbálni ezt az egész rom, twrp telepítés mizériát. Nagyon hajt a tudat, hogy kell nekem a sötét mód, de annyi a bizonytalanság bennem, meg a leírásokban amik linkekre mutatnak, nálam 90 %-ban errort dob. Tehát nem is tudom honnan letölteni a cuccokat. Azt sem tudom melyik twrp, rom kellene nekem ami jó... Meg a magyarázó képek 90% nem jelenik meg nálam. Szóval úgy érzem hagyom. Majd egyszer megjelenik az a fránya sötét mód 🙄😎

A saját recovery - ben akarok csinálni egy wipe cashe - t, csak nálam olyan nincs😮 Hogy hogy? Mintha azt olvastam volna, hogy annak lennie kellene az alap recovery - ben.
Gloob
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.09.14. 19:45
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Valahol az univerzumban
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#207

Hozzászólás Szerző: Gloob »

A "gyári" recovery-ben olyan nincs. Az is csak a custom recovery-ben van.
Avatar
szekelyelek
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 1444
Csatlakozott: 2015.10.15. 20:41
8
Telefonom: Poco F5
Tartózkodási hely: Monorierdő
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 2 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#208

Hozzászólás Szerző: szekelyelek »

Kb 8-10 éve vagyok "megszállottja" a kínai mobiloknak különböző romok telepítése révén... Több telót "letégláztam" már, azonban mindet sikerült visszahozni a működés világába (2-t külső segítséggel)...
Az SD processzoros XIAOMI a szinte elpusztíthatatlan kategóriába tartozik nálam... Így jelenleg is kínai, vagy EU fejlesztői romot használok... Korábban sokszor MIUIHU-t...
Minden romban fordulnak elő hibák, a stabilban is, vagy hiányoznak belőle funkciók...
A bizonytalanság és félelem jó, hogy ne becsüld alá a kihívás nehézségét, de úgy gondolom, hogy BL nyitható, zárható; custom rom és gyári is csereberélhető bizonyos keretek között... Én csinálom, meg vagyok elégedve az eredménnyel... Aki pedig szeretne hasonló helyzetbe kerülni, az tanulja meg, hogyan kell... Ha egy hiba, vagy hibásan leírt folyamat eltántorít, akkor még nem vagy kész a feladatra...

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 7 eszközömről

Fulee
MIUI őrült
MIUI őrült
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2016.04.21. 19:22
7
Telefonom: Redmi Note 10 Pro
 megköszönte: 11 alkalommal
 megköszönték: 11 alkalommal

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#209

Hozzászólás Szerző: Fulee »

Amit hozzá tudok tenni az az , hogy Mi MIX 2 esetében gyári stabilról át lehet térni fejlesztőire a gyári frissítési app segítségével BL nyitás nélkül
Visszafelé nem próbáltam még
Ha egy ember nem tud valamit,s nem tudja,hogy nem tudja-kerüld el őt!
Ha egy ember nem tud valamit,s tudja,hogy nem tudja-ébreszd fel őt!
Ha egy ember tud valamit,s tudja,hogy tudja-akkor kövesd őt!

MI3,MI4,MI MIX2,MI 9Lite,RN 10Pro,MI SC 360° 1080p
Gloob
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.09.14. 19:45
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Valahol az univerzumban
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#210

Hozzászólás Szerző: Gloob »

Van egykét dolog, amiben nem szimpi jelenleg a miuihu rom a Note 7 - en. Kipróbálnám a xiaomi EU-t. Aki használja attól kérdezném:milyen? (Székelyelek talán?)
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 7 / Pro”