[Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

tibi020
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.01.19. 16:03
10
Telefonom: Xiaomi Mi8

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#211

Hozzászólás Szerző: tibi020 »

Sziasztok!

Kb. 3 hete van meg a telefonom.
Zárt bootloader, ARB 1.
Az elején global stabil volt rajta majd feltettem egy global developot ami talán 3x frissült idáig.
Tegnap olvastam, hogy kijött a telóra az új global stabil android9. alapon.
Kérdésem az lenne vissza fele lehet e frissíteni,tehát developról stabilra?
Ha igen hogy kell csinálni?

előre is köszönöm a segítséget!
Tibi


Avatar
gsx002
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013.12.16. 15:08
10
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Kisvárda

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#212

Hozzászólás Szerző: gsx002 »

0Elek2!
A tiedhez hasonló kütyüt én is beszereztem mi3-as korszakomban kábelek töltők tesztelésére szerintem jó kis cuccok.Jó volt látni amikor is ugyan azzal az 1amperos táppal ugyan olyan lemerült telót az egyik kábel fél a másik egy amperon is felül töltött.
XIAOMI Mi8 6/64 MI 3W WCDMA 64Gb MIWIFI router3
Csibe78
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2015.12.06. 14:12
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Kecskemét, Szeged
Gender:

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#213

Hozzászólás Szerző: Csibe78 »

tibi020 írta: 2018.12.05. 17:56 Sziasztok!

Kb. 3 hete van meg a telefonom.
Zárt bootloader, ARB 1.
Az elején global stabil volt rajta majd feltettem egy global developot ami talán 3x frissült idáig.
Tegnap olvastam, hogy kijött a telóra az új global stabil android9. alapon.
Kérdésem az lenne vissza fele lehet e frissíteni,tehát developról stabilra?
Ha igen hogy kell csinálni?

előre is köszönöm a segítséget!
Tibi
Én most frissitettem global 10.0.3-ról http://en.miui.com/thread-2238273-1-1.htmlhttp://en.miui.com/thread-2238273-1-1.html ez alapján tehát pcsuite alapján a legujjabb global fejlesztőire...most nézem a fejlesztői már android 9.0 a global pedig 8.1...szerintem nem lehet a védelem miatt. De majd nálam okosabbak megmondják.
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#214

Hozzászólás Szerző: gimo »

Szia!

Ez a Global Stabil frissítés érdekes... Először csak azok tudtak frissíteni, akiknek még csak 10.0.2.0 volt, mivel a 10.0.3.0 verzió "revoke" lett a Xiaomi részéről.
Ekkor sokan a 10.0.3-ról downgradeltek 10.0.2-re, hogy tudják telepíteni az Android 9 alapú 10.1.1.-et.
Aztán változtatott a Xiaomi a "verification"-t a zip fájlon és azt letöltve, a 10.0.3 is frissíthető lett a gyári updater alkalmazás használatával, TWRP nélkül.
Pár nap elteltével bizonyos régiókban elérhető lett a 10.0.3 OTA-n keresztül is, de ismét "suspended", tehát nem tölthető.
Felhasználói visszajelzések alapján semmi változás nincs, annyi hogy nem Anroid O, hanem már P, de bugfix-ek, kamera javítás nincs benne.

A konkrét kérdésedre reagálva: Milyen develop van most a telefonodon?
Hivatalos oldalról még nem jutsz Global Stable-hez, mivel a Xiaomi oldaláról nem letölthető... (http://bigota.d.miui.com/V10.1.1.0.PEAM ... fd_9.0.zip
)
Emiatt lehet problémás szerintem, hogy amikor decrypt-álja a Developer ROM-od Updater alkalmazása, akkor nem fogja elfogadni, és sanszosan "can't verify update" hibát ad...

Amint hivatalos formában letölthető lesz a 10.1.1-es Anroid P, akkor elvben úgyanúgy tudsz váltani majd, mint ahogy stabilról váltottál fejlesztőire, de ehhez most nyitott bootloader kellene, hogy ne kapj bootloop-ot.

Ps.: Én a helyedben maradnék egyébként Beta ROM-on, ha csak nem elengedhetetlen Google Pay. Jobb a kamera és kevesebb hibát tartalmaz.
Csibe78
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2015.12.06. 14:12
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Kecskemét, Szeged
Gender:

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#215

Hozzászólás Szerző: Csibe78 »

Nálam az volt, hogy global 10.0.3-al jött a teló és később fel akartam frissiteni 10.1.1-re de csak downgraddel lehetett volna..mikor feltettem a 10.0.2-t és ráfrissitettem ujra a 10.0.3-at ajánlotta fel nem a 10.1.1-t. Most felraktam a global fejlesztőit de szeretném visszazárni a telot mert a twrp-vel megakadtam, és pár fontos progit igy a google nem enged telepiteni. Gondolom azzal nem lehet gond ha fel flashelem ugyanezt a romot xiaomiflash-el és közben kipipálom a clear and lock részt.
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#216

Hozzászólás Szerző: gimo »

Szia!

10.0.2 után sem OTA frissítve lehetett volna fellépni Android P-ra, ott is updater alkalmazás és megfelelő zip...

Amit leírtál: ilyet sajnos még nem csináltam, így hülyeséget nem merek írni...

Hogy érted, hogy megakadtál a TWRP-ben, illetve miért nem tudsz Google-t telepíteni?

Tapatalkkal küldve az én MI 8 eszközömről

Csibe78
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2015.12.06. 14:12
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Kecskemét, Szeged
Gender:

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#217

Hozzászólás Szerző: Csibe78 »

Csak annyi hogy a twrp-t szerettem volna felrakni utánna eu romot mert miui nincs még mi8-ra. Miuitool-lal telepitettem a twrp-t ki is irta minden ok, de a bejentkező kék szinű twrp képről nem lépet tovább 10 perc után sem, utána ujrainditottam, és már a gyári recovery jott be, valamiért nem ment fel...én meg nem akartam rizikozni inkább felraktam a stabil devet. Csak mivel nyitott a bootloader de twrp hiánya miatt nem tudom a felrakni az eus romot (ami valahogy megtéveszti a googlet és fel lehet tolni a progikat) ..igy tök fölös nyitva lennie egyelőre. Googlelel nincs gondom csak annyi hogy az okosorám samsung s plugin szinkronizáló progiját nem engedi feltelepiteni azt irja nem kompatibilis a nyitott bootloader miatt.
Avatar
rajen
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 28442
Csatlakozott: 2013.12.11. 23:22
10
Telefonom: Xiaomi 13
Tartózkodási hely: Győr
 megköszönte: 18 alkalommal
 megköszönték: 46 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#218

Hozzászólás Szerző: rajen »

Hát akkor zárd vissza fastboot rommal. Ha az a fontos. A TWRP telepítése előtt bekapcsoltad az OEM Unlocking és az USB Debugging opciót?
MIUI Magyarország Igazgató Úr =)) SZABÁLYZAT
PÜ-t csak akkor ha nagyon nagy a baj! Minden mást a fórumba! THX
Hívj meg egy kávéra, hogy jobban menjen a meló!
XDEV - Fejlessz, tedd közzé, tarts kapcsolatot
Gamelot - Játsz, ha unatkozol
Csibe78
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2015.12.06. 14:12
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Kecskemét, Szeged
Gender:

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#219

Hozzászólás Szerző: Csibe78 »

USB debugging igen, az oem unlocking nálam inverz, az van alá irva hogy a rendszerbetöltő már fel van oldva. Azzal nem tudtam mit kezdeni.
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: [Mi 8] Kérdések, válaszok, megoldások

#220

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

Én átálltam tegnap a global Betara P alapon a Global stabilról. Jó lett, lett sok hely a telefonon :-D
Eddig nem találtam hibát benne. (bízom benne nem is fogok)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi8 / SE / EE / Lite / Pro”