Kérdések, válaszok, megoldások

LJoco
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.01.08. 20:34
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#51

Hozzászólás Szerző: LJoco »

Barátozunk +fele (én és az új teló).
Mivel nem először fordul elő, beírom, hátha valaki tud okosat mondani, vagy hogy tudjunk róla, hogy ilyen (is) van:
Két SIM kártyám van (osztrák A1 és magyar UPC), valamelyik mindig roomingol. Mindkettőn korlátlan mobilnet és mivel már egy ideje ingyé van, az adat is engedélyezett roomingban (is). Gondolná az ecceri ember, hogy döntse el a teló, hogy melyik kiskörömnyi műanyag darab szimpatikusabb neki. (Preferált az UPC-s kártya a teló beállításaiban)
Még nem vagyok benne teljesen biztos, de gyanítom, hogy ha internetet használva jövök át a határon a melóhelyre, akkor itt már a délelőtt folyamán besír, hogy "Ön offlájn" és piszkálhatom, ahogy akarom, amíg újra nem indítom, nem tér meg az Úrhoz..., pedig a céges emailokat és riasztásokat veszi (nem használok Wifi-t a cégnél) amit így csak mobilneten tehet meg...
Lányos zavarában írkál mindenféle kommunikációs szabványokat a kijelző felső sorában (H+, G3, G4) mindkét SIM ikonja mellé random (miközben itt ülök és meg se moccanok) - de ez (még) egyelőre kevés a boldogsághoz.
Aztán Houston engedélyt ad és elstartolunk újra, és boldogság vagyon...
(Most aztán gondolkodhatok rajta, hogy mékis rosszabb, az MI4, ami kb. minden nap a határátkeléssel "szoros összefüggésben" (de általam fel nem ismert konkrét ok miatt) újraindult magától, vagy ez az új csoda, mert ez meg csak elbőgi magát, oszt csinájjak amit akarok vele.)
(A böngészőjöz hasonlóan "fagyosan" vagy sírva indulnak az internet nélkül halálra ítélt alkalmazások, pl iCsekk, vagy Maps, de pl. fizetni eddig még mindig tudtam a telóval is (kátya helyett) :O
Szoftverfejlesztőként csak a fejemet fogom, hogy na "kifogtam" má megint, mert ilyen hibákat nem szokás "csak úgy" megtalálni és megoldani (sem kínában, sem máshol).
Tud-e vki vmi "kerülőt"? (Majd jáccogatok vele, hogy csak az egyik kártyán engedem a netet, vagy mittomén...)
Otthon arra is panaszkodnak, hogy azonnal hangposta van "soxor", ha hívni akarnak... (pedig sztm még túl sokat is csörög ...)


Viktor73
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.07.05. 09:37
5
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#52

Hozzászólás Szerző: Viktor73 »

Van pár kérdésem, amikkel a nemzetközi Miui fórumokon nem nagyon boldogulok, úgy fest senkit sem foglalkoztat.
Verzióm Miui 9.5.20.0 Global (gyári)
1. Hogyan lehetne NFC Toggle gombot készíteni? A telefonommal fizetek, ezért nem szeretném bekapcsolva hagyni. Jó lenne kis visszajelző ikon is, hogy az NFC épp megy e.
A 3rd party widget-ek nem használhatók jól. A fenti funkciót minden eddigi telefonom tudta (Sony Z5, Huawei P10), a MIUI -val nincs szerencsém.

2. LED visszajelző nem állítható be. Pl Gmail app ban szeretném beállítani, hogy villogjon, ha levelet kapok. Ez nem lehetséges, a gmail app egyszerűen elfelejti ha bekapcsolom a LED notification-t. Olvastam 5 lépéses okos megoldást a neten túrva, de ez is bukás volt. Kicsit fura, hogy ennyire alap dolgok sem mennek...

3. Hogyan lehetne RAW-ban fotózni (vagy DNG-ben). Ez egy prémium ++ kategóriás telefon, de ezt gyárilag mégsem tudja. Kaptam tippeket a gyári fórumon, hogy hogyan hekkeljek rá másik kamera appot. Ehhez már nem nagyon van kedvem. Van erre valami kész megoldás, vagy remény? (MIUI 10 esetleg?)

4. Hangouts állandóan leáll, kb óránként. Az energiagazdálkodást már kikapcsoltam. Van valami egyéb tipp?

Rakjak fel innen egy ROM-ot? Próbáltátok a 10-es bétát MIX2S-en? Semmi csiliviliségre nincs igényem, csak hogy menjen stabilan a telefon, és tudjon pár egész alap dolgot, lsd fent.

Köszi a válaszokat
Avatar
perna
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.29. 10:29
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#53

Hozzászólás Szerző: perna »

Sziasztok!
Újra itt!
Vettem egy ilyen masinát. 6/64 EU.
Ölöm, bódottá van... :)
Remélem, így is marad...
csobinho
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.12.19. 20:37
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#54

Hozzászólás Szerző: csobinho »

Sziasztok.
Pár év után tértem vissza a xiaomihoz a Mix2s telóval. Gyárilag a MIUI 9.5 Stabil rom van rajta, ami frissített 9.5.20.0-ra.
A kérdésem az lenne, hogy tapasztalta-e valaki, hogy a kamera fókuszt téveszt, mind sima "fénykép" módban, mind a kézi beállításnál? Valahol azt olvastam, hogy ez a jelenlegi rom hibája, és majd frissítéssel javítva lesz. Erről esetleg tud valaki vagy ajánlott másik rom használata?
csobinho
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.12.19. 20:37
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#55

Hozzászólás Szerző: csobinho »

Javítanám az előzőt, szóval MIUI Global 9.5 Stabil a rom.
Avatar
perna
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.29. 10:29
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#56

Hozzászólás Szerző: perna »

@csobinho
Én, 9.5.20.0 Global Stable.
Nincs bajom a kamerával, csak ámulok, és bámulok a minőségén...
Én nem OTA, hanem full rom, telepítés után FR.
Ahogy szoktuk.

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2S eszközömről

Avatar
perna
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.29. 10:29
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#57

Hozzászólás Szerző: perna »

@Viktor73
Mondom, ami engem érint.

2. Nálam megy.
Annyi mindent állítgattam...esetleg próbáld meg:
https://play.google.com/store/apps/deta ... eyhan.sets

4. Nincs gond, pedig 2 fiókkal használom.
Első körben, full rom telepítés, utána FR.
Amennyiben így csináltad, akkor lehet tovább menni a beállításokba.
KépKép

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2S eszközömről

csobinho
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.12.19. 20:37
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#58

Hozzászólás Szerző: csobinho »

@perna
Mint írtam kimaradt számomra egy pár év MIUI. Lehet hogy amatőr kérdés lesz, de mi az FR?
Avatar
perna
Beta tesztelő
Beta tesztelő
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.29. 10:29
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#59

Hozzászólás Szerző: perna »

@csobinho
Factory reset.
Nem csak MIUI, hanem általánosan android, frissítés után, a hibák kiküszöbölése miatt.
Visszaállítás gyári állapotba.
Törli az SD is, ezért előtte adatmentés.

Tapatalkkal küldve az én Mi MIX 2S eszközömről

csobinho
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.12.19. 20:37
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#60

Hozzászólás Szerző: csobinho »

@perma
Kösz. De először OTA-n frissített. Ha most újra csinálok egy gyári visszaállítást, akkor az ér még valamit? Csak azért mert akkor ha jól sejtem az utolsó telepítést rakja vissza, az OTA-t? Vagy nem?
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi Mix 2S”