Kérdések, válaszok, megoldások

crok
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.10.21. 23:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4X
 megköszönte: 3 alkalommal
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#611

Hozzászólás Szerző: crok »

A Mass storage már több éve ki lett gyalulva az Android telefonokból.
Ennek egyik bővel nagy oka hogy ahhoz, hogy a mass storage mód működni tudjon (amíg még az eMMC partícionáltan is megosztott volt és külön volt a belső tár és a /data) le kellett választani a belső tárat és addig a készülék nem tudta használni "magának" csak a PC érte el - viszont a PC megkapta a teljes partíciót, akár partíciókezelőkkel is lehetett babrálni. Na, ezt évekkel ezelőtt kivették és az MTP-t hozták be mert azzal meg lehetett oldani, hogy mindkét dolog elérje az adatokat, ne kelljen a készüléknek leválasztni de a PC a file-okat elérje (viszont partíció szinten már nem lehet elérni így).

A persist.sys.usb.config sima átállítása emiatt édeskevés, ez utoljára évekkel ezelőtt működött.

Ezt root nélkül biztosan nem lehet megoldani (mármint hogy USB Mass Storage-ként mehessen).
Root-al is csak korlátozottan (partíciómanager-el hozzás se kezdj pl. és csak microSD-t tudja, belső tárat nem.. valamint a kernelben lennie kell USB gadget támogatásnak) ÉS nem minden készülék eszi meg ezt a fajta mass storage USB kompozit eszközt ("egymásba ágyazott" lesz és ugye egy sima pendrive az csak mass storage, nincs kompozit része, aminek van (mert amúgy "belül" egy kártyaolvasó chip meg egy nand flash van összeházasítva, emiatt kell az USB gadget kernel oldali támogatás) azok általában pontosan ugyanezért nem mennek ezekkel e készülékekkel).

A hibaüzenet pedig arról szól hogy nincs root. Bármit is használsz erre (amit nem értem miért nem írsz) biztosan kell hozzá root.


Addig is:

Mit csináltál rosszul: fogalmam nincs mert azt se írod milyen app ez egyáltalán. De ha root-ot kér akkor root-olni kell (Magisk leginkább..) a készüléket és még így se biztos hogy nem kell majd a SELinux-ot enforced-ról permissive-re állítani.

"az tiszta, hogy a telefon háttértárolójáról lévő hangfájlokat ki tudom külden jelként, azonban egy streaming szolgáltatótól online érkező jellel is működik mindez?" Na ez így kb. értelmezhetetlen. Hangfile-t kiküldeni jelként..? ezt most a 3.5mm jack-el küldenéd ki valamire? Ehhez az USB Mass storage valahogy sehogy se jön össze.. a streaming meg hálózatos megoldás aminek még ennyi köze sincs a mass storage-hez, de ha lejátszol valamit és a 3.5mm jack-en megy mert összekötötted a telefont egy.. erősítővel vagy bármivel line-in-en az megint más.. Ez három tökéletesen különböző dolog - szerintem mégse tiszta ez neked. Vagy nem írod le mi a pontos célod és én pl. egyáltalán nem tudom értelmezni ezt így: "Egy hifi rendszerhez szeretném használni digitális jelforrásként", okay, de line-in (analóg bemenet?), S/PDIF (mert ez valóban digitális jelforrás de ilyet meg nyilvánvalóan nem tud a Mido..) vagy mi, mert hogy ennek semmi köze a mass storage-hez az 100% - vagy "digitális jelforrásként" alatt azt érted, hogy van USB pendrive-ot / kártyaolvasót is kezelni képes USB bemenete? De azt meg nem hívjuk "digitális jelforrásnak" mert a jel egy hifinél a hang, nem egy file meg annak az olvasása.. :| Plusz USB mass storage-on keresztül átadni hálózatról stream-elt audio-t real-time egy hifire? Na ha valami akkor EZ biztosan nem fog menni. :-s


USB mass storage enabler
@XDA
@XDALabs


Introverso
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.05.03. 10:58
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#612

Hozzászólás Szerző: Introverso »

Úú, hát nagyon köszönöm a kimerítő választ. Most már egyvalamit tudok, hogy erről a témáról nem tudok semmit. Átolvasom mégegyszer a válaszodat, és átgondolom a kérdéseimet ennek fényében mégegyszer. Tényleg köszi 😊
Repsol600
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.12.27. 11:06
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#613

Hozzászólás Szerző: Repsol600 »

Sziasztok!
Bootloadert szeretnék nyitni egy 4x-en, be is van állítva a mi fiók, de amikor rámegyek a fiók és készülék hozzáadására 20091-es hibakódot dob.
Ilyenkor mit lehet tenni? Sok mindent próbáltam már (több sim, fiók leválasztás) de nem sikerül.
lzsolt75
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2016.10.05. 12:01
7
Telefonom: Xiaomi Mi 9T Pro
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#614

Hozzászólás Szerző: lzsolt75 »

Sziasztok!
Szereztem egy ilyen telefon kollégámtól fiamnak, hogy jó lesz még játszani neki, de a mi recovery-ben történt swipe data után az első újraindulásnál a kezedeti beállítások során a fiók megadásakor ezt írja:"az ezköz visszaállítása megtörtént, kérem jelentkezzen be egy olyan Google fiókkal, amellyel korábban szinkronizált ezen az eszközön".
És nem adhatok meg neki saját Google fiókot, azzal nem enged tovább. mit lehet ilyenkor tenni? A Google-nél is van olyan, hogy a készülék egy fiókhoz hozzá van rendelve, és a fiókról kellene leválasztani?
Xiaomi Mi 9T PRO (Raphael)
crok
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.10.21. 23:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4X
 megköszönte: 3 alkalommal
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#615

Hozzászólás Szerző: crok »

Igen, le kell valasztani.. ez a Google FRP (Factory Reset Protection).
Avatar
boyocska
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.01.06. 12:20
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#616

Hozzászólás Szerző: boyocska »

11.0.2 miui - 7.1.2 android

Az új OTPbank alkalmazásnál eljutok odáig, hogy adjam meg a 6 jegyű kódomat és mikor elkezdeném beírni az alábbi hibaüzenetet kapom:


Kép

Minden tanácsot ill. általam gondolt beállítást eszközöltem, de az istenért nem jutok előre a megoldásban. Légyszíves segitsen valaki...
crok
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.10.21. 23:05
6
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 4X
 megköszönte: 3 alkalommal
 megköszönték: 3 alkalommal
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#617

Hozzászólás Szerző: crok »

Használsz Facebook Messenger chatfejeket? Kapcsold ki.. minden olyan appot kapcsolj ki ami "rajzolhat a többi app képe fölé", ilyen pl. a chatfej is, a képernyősötétítő- vagy elszinező appok..
zümi11
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.01.30. 06:34
3
Telefonom: Nincs
Gender:

Xiaomi mijia camera

#618

Hozzászólás Szerző: zümi11 »

Sziasztok! Vettem aliról egy Xiaomi mijia kamerát. kb a beüzemelés 99%-nál tartok, már csak a kameraképet kellene megnyitni, amikor is a képen látható hibaüzenetet kapom
Kép
Szerintetek mit csináltam rosszul?
Avatar
boyocska
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2018.01.06. 12:20
6
Telefonom: Xiaomi Redmi 4X
Gender:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#619

Hozzászólás Szerző: boyocska »

Bármit csinálok, nem jó. Azt a chatfejet hogy kell letiltani? Messengert használok, de nem tudom mi az a chatfej...
Avatar
Milestone2
Morgó Medve - Óvóbácsi
Morgó Medve - Óvóbácsi
Hozzászólások: 13856
Csatlakozott: 2014.12.14. 21:49
9
Telefonom: Xiaomi Mi 11
Tartózkodási hely: Nyűves porhüvelyemben
 megköszönte: 1 alkalommal
 megköszönték: 15 alkalommal
Gender:
Kapcsolat:

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#620

Hozzászólás Szerző: Milestone2 »

Messengeren belül az a kis felugró kör alakú "buborék" az üzenet feladójának avatarjával...ami a főképernyődön megjelenik, ha üzeneted jön.
Ezt speciel a Messenger beállításában tudod kikapcsolni!
Kép
Kép

Azt hogy egy alkalmazás felülre kerülhessen, kikapcsolni a beállításokban tudod, sajnos csak angolul tudom mutatni:
Kép
Kép
Itt tudod kikapcsolni...
Kép
Ugyanitt tudod megnézni van-e más alkalmazás is, ami felülírhat...
Tudásbázis:
Bootloader-nyitás menete: https://cutt.ly/AhmWSGM
TWRP telepítésmódok: https://cutt.ly/UhmWWVo
Kínai MI PC Suite: https://cutt.ly/mhmODOf
Xiaomi telefon eladás-vétel előtt: https://cutt.ly/1hmWasf
Flesselés Linuxon: https://cutt.ly/ahAvBst
Válasz küldése

Vissza: “Redmi Note 4X”