Kérdések, válaszok, megoldások

flogiszton
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.01.21. 10:29
8
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 2

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#71

Hozzászólás Szerző: flogiszton »

Szia.
Már lassan 8-9 hónapja megvan a MI5c telefonom. Nem tudom miért, - talán memória probléma, ha több program egyszerre fut? - a telefon olyan hangokat kezd kiadni a beszélgetések során, mintha víz alól bugyogna a hang, torz, nem jól hallható, akadozó. Sokáig bedobtam a fiókba, de most újra elővettem. A szolgáltatóval nincs gond, hanem a telefon a hibás. Újraindításkor sokszor ugyanilyen probléma jelentkezett. Mintha valamilyen szoftveres gond lenne. Ha a memória tisztítóval többször is elvégzek tisztítást, akkor nagyjából pár órára újra tisztán és jól lehet vele beszélgetni. Először azt hittem, hogy a hangrögzítési lehetőség kavar be. Teljesen újra, gyáriba hoztam a telefont, nem kapcsoltam be a hangrögzítést, nem voltak túl sok programok a memóriájában, mégis, újra jelentkezett a baj. Mi lehet az oka? Egyáltalán küldjem vissza Kínába, javíttatni?


Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#72

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

SZia ENgem érdekel, hogy mi módon állítottad be :-)

Köszi
kornel20010727
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.11.10. 06:12
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#73

Hozzászólás Szerző: kornel20010727 »

Lewenter!

Tárcsázóba: *#*#1#*#*
Engeneering mode: enter
Utána: tel assistant
Tel assistant-ben telephonyra kell rámenni
Azonbelül radio access tec
ha minden igaz a radio access tec-en belül 3mode ra lesz állítva a telefon azt át kell állítani 5mode ra
Ennyi
Ha nem működik többször meg lehet csinálni nekem például egy újraindítás után működött és lett 4G

Sok sikert és utána jó 4G-zést
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#74

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

Köszönöm a gyors választ, most átállítottam sikerrel.
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#75

Hozzászólás Szerző: gimo »

Sziasztok!

Sajnos azért ez nem ilyen egyszerű... Engem kisebb csalódással töltött el a hivatalos fórumon nem régiben megjelent téma kapcsán, hogy a telefonnal kapcsolatban ferdített a xiaomi...
Február végén úgy harangozták be a telefont, hogy szoftveresen programozható, frissíthető lesz a modem-e, így egyáltalán nem féltem megrendelni, gondoltam majd szoftveresen belenyúlok és nem lesz gond egyetlen magyar hálózattal sem.

A helyzet a következő:
- Az imént leírt átállítást követően elérhetővé válnak a B1/3/7-es (ún. FDD-LTE China Unicom) frekvenciák. Ez van akinek tökéletes, a Vodafone-os hálózatot használok körében azonban bosszúság, hiszen a B20 továbbra sincs a listában...
A leírás kihangsúlyozza, hogy a B20 nem is lesz soha, hiszen a modem nem rendelkezik további sávokkal, függetlenül attól, hogy programozható-e egyébként vagy sem.

A tiszta kép érdekében a magyarországi szolgáltatók a következő 4G band-eket /frekvenciákat használják:
- Telenor: B3 (1800+), B20 (800 DD)
- Telekom: B3 (1800+), B7 (2600), B20 (800 DD)
- Vodafone: B7 (2600), B20 (800 DD)

Ebből is tisztán látszik, hogy a B20 hiánya komoly probléma és bár használtam a telefont Vodafone-os kártyával, amely révén Bp-en és a vidéki nagyvárosokban többnyire volt 4G lefedettségem, vidéken sajnos azért elég küzdős volt a történet.
(A Voda javarészt 800 MHz-en tolja a 4G-t, a 2600 MHz csak az ország bizonyos pontjain elérhető - A teljes hálózatot a korábbi cégem építette az utolsó bázisállomásig, így az összes lefedettségi adat előttem volt)

Pár hónappal ezelőtt váltottam Telekom-ra, amely eddig jó választásnak tűnik, több helyen és "biztosabban" van 4G hálózatom.

Korábban is voltak természetesen pro és kontra érvek, de gondoltam hátha valakinek még segítségére lesz e pár sor...
kornel20010727
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.11.10. 06:12
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#76

Hozzászólás Szerző: kornel20010727 »

Kinek van az mi 5c telefonján webshopos rom vagy az volt és megcsinálta ?
Le tudja valaki írni hogy hogy lehetne megcsinálni hogy frissüljön a miui?
Köszönöm
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#77

Hozzászólás Szerző: gimo »

Kornél: Szívesen segítek, amennyiben tudok...

Ha frissülő MIUI-t szeretnél, a jelenlegi legfrissebb a kínai V9.1.9.0.NCJCNEI ROM... Abban kellene döntést hoznod, hogy ez számodra megfelel-e, mivel ez még a Google szolgáltatásokat sem tartalmazza, az egy külön procedúra, hogy rávarázsold...
Továbbá, hogy ez csak angol és kínai nyelvet tartalmaz.

Ha ez nem volna megfelelő, akkor jöhet számításba a Xiaomi.eu ROM-ja, amely a kínai fejlesztői ROM-ot alkalmazza alapként, azonban ez nem frissül magától, csak manuálisan tudod frissíteni.
Avatar
Lewenter
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2015.03.25. 22:46
9
Telefonom: Xiaomi Mi 9
Tartózkodási hely: BUdapest/Fót

Medálok

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#78

Hozzászólás Szerző: Lewenter »

SZiasztok!

MI5C-n az EU ROM most már egy ideje frissül magától lefuttatva a TWRP-n keresztül.
Van, hogy elakad, mert a letöltésnél vmi hiba lesz és az MD5 ellenőrzésnél megáll. Olyankor újra neki kell futni, de jobb hagyni a következő frissítést kivárva :-)
kornel20010727
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.11.10. 06:12
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#79

Hozzászólás Szerző: kornel20010727 »

Ez jól hangzik ez az EUs rom és el kéne egy kis segítség mert elég béna vagyok ebben a telepítés témában.
gimo
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2015.10.29. 19:37
8
Telefonom: Xiaomi Mi8
Tartózkodási hely: Budapest
Gender:

Re: Kérdések, válaszok, megoldások

#80

Hozzászólás Szerző: gimo »

Szia!

https://xiaomi.eu/community/threads/8-1-18.43035/

Lépésről lépésre írja a telepítést, illetve az összes szükséges fájlt le tudod tölteni a telepítéshez (TWRP, Xiaomi.eu ROM)

Ha eddig nem nyúltál a telefonhoz, akkor valószínű zárt a bootloader-ed, tehát ennek nyitásával kell kezdened:
http://en.miui.com/unlock/

Ha jóváhagyásra került, akkor így tudod nyitni a bootloader-t: http://en.miui.com/thread-539249-1-1.html

(Első körben ADB Driver-re lesz szükséged a nyitáshoz, majd a TWRP telepítéshez is. Beszerezheted a fenti leírásban található linken, vagy a https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2588979
Szintén lépésről lépésre látod a telepítés menetét... (Esetleg további segítség ha nem működne:

Ezt követi a TWRP telepítés.

Ha fent a TWRP, akkor már csak a következő lépések vannak hátra:
- Wipe /data partition
- ROM másolása a telefon belső tárolójára
- ROM telepítése
- Újraindítás
- Kész

Ami tud még segíteni, hogy keresel videókat/képes beszámolókat a Google-ben, ami végigvezet a teljes telepítés folyamán képernyőképekkel, így mindig tudod követni a folyamatot...
Pl.: http://en.miui.com/thread-950869-1-1.html

Ha kérdésed merülne fel, írj nyugodtan...

Ui.: Elnézést a rengeteg külső linkért, remélem rajen nem haragszik meg... :)
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi Mi5c”