Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

Avatar
Xaba
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2015.10.28. 11:05
8
Telefonom: Xiaomi Mi8

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#11

Hozzászólás Szerző: Xaba »

Köszönöm a tippet.


reedadam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.08.05. 00:36
7
Telefonom: Redmi 2

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#12

Hozzászólás Szerző: reedadam »

Sziasztok! Az lenne a kérdésem azokhoz akiknek van már a MiYeelight -ja, hogy mi történik akkor az RGBW vagy W E27 verziókkal ha párosítás után a lámpatest kapcsolójával vagy fali kapcsolóval kapcsolom le(áramtalanítom)? Minden ilyen esetben újra kell párosítani a következő bekapcsoláskor ahhoz hogy a Yeelight alkalmazás lássa? Vagy ha egyszer már aktiválva volt az otthoni wifi hálózatra akkor ha áram alá helyezzük ismét magától "rámegy" a wifi hálóra? Ha jól olvastam eddig,azt be lehet konfigurálni,hogy milyen állapotban legyen mondjuk áramszünet,kikapcsolas után,de a wifi-ről nem találtam egyértelmű infót... Köszi előre is!
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#13

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Szia! Wifi-re visszakapcsolódik áramkimaradás vagy kapcsoló lekapcsolás után (amíg direktbe nem reseteled az izzót) azzal nincs gond, de sajnos az már nem mindig igaz, hogy a távoli szerverrel is megmarad a kapcsolata, amin keresztül az irányítása folyik. Sajnos jelenleg még nem tud kizárólag LAN-on belül kommunikálni az applikáció és az izzó, mindenképp kell neki internet elérés is.
Szegi
MIUI érdeklődő
MIUI érdeklődő
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.01.16. 20:30
10
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 3

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#14

Hozzászólás Szerző: Szegi »

Ezért kell kapcsolót használni, ami lokálisan működik, a telefonon keresztüli kapcsolgatás lassabb és kicsit bizonytalan.
Avatar
wocsok17
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2014.05.09. 13:05
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Szombathely, Ajka, Budapest

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#15

Hozzászólás Szerző: wocsok17 »

Tud valaki olyan scenariot csinálni, hogy 21 órakor átvált flow-ra, és a legkisebb fényerőn a leglassabb váltással egy órán keresztül égve marad aztán lekapcsol?
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#16

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Este megnézem a szoftvere tud-e ilyet összerakni. Ha nem akkor max írni lehet hozzá scriptet amiben ezeket a paramétereket adod be neki. De utóbbihoz kell developer módot kapcsolni az eszközön.
Avatar
wocsok17
MIUI imádó
MIUI imádó
Hozzászólások: 688
Csatlakozott: 2014.05.09. 13:05
9
Telefonom: POCO X3
Tartózkodási hely: Szombathely, Ajka, Budapest

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#17

Hozzászólás Szerző: wocsok17 »

Azt hogy kell?
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#18

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Yeelight (vagy Mi Home is jó lehet talán) app segítségével bemész az adott eszköz beállításaiba, és ott van valami developer mode vagy ilyesmi, abba bemész és engedélyezed a csúszkával. Utána lesz a lámpa mellett egy kis szemüveg ikon, az jelzi a developer mode bekapcsoltságát.

Szerk: úgy emlékeztem hogy a Scene rész alatt lehet sajátot is csinálni, de most már nincs ilyenre opció... lehet régebbi Yeelight verzióban még tényleg volt. Úgyhogy marad a "haxolás" legfeljebb ha ilyet szeretnél. http://www.yeelight.com/en_US/developer
Innen lehet elindulni, vannak példaprogik is alul, meg itt a teljes dokumentáció is: http://www.yeelight.com/download/Yeelig ... n_Spec.pdf
Egy telnet-tel fel tudsz csatlakozni az izzóra belső hálón és simán tudsz komponálni olyan felparaméterezett parancsot amit megesz. Most a te konkrét esetedet nem tudom meg lehet-e pontosan valósítani vele, de egy kis átnyálazást megér.
eftibor
MIUI Tag
MIUI Tag
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2015.11.25. 22:15
8
Telefonom: Xiaomi Mi A1

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#19

Hozzászólás Szerző: eftibor »

Sziasztok! PC-s alkalmazás nem létezik hozzá? Néha hasznát venném...

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 3 eszközömről
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#20

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Szia! Sajnos nincs tudtommal. Én magamnak írtam egyet hozzá Python nyelven, meg most írok egy újat Java-ban. Meglátom hogy sikerül, ha jó lesz, akkor fel fogom tenni ide is, aztán lehet véleményezni meg egyéb javaslatokat tenni.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi / Yeelight / Philips okoségők”