Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

probleam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.08.21. 15:28
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#51

Hozzászólás Szerző: probleam »

A telefon wifi beállításainál megjelenik (ha itt csatlakozom, azt írja nincs internetelérés, de tudom nem itt kell csatlakozni, hanem az appnak kéne felismernie), viszont a router nem látja, akárhányszor resetelem, akármelyik régiót választom. Próbáltam MiHome régebbi verzióval is, de semmi.


vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#52

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Ha a telefon wifi beallitasaiban megjelenik akkor jo lesz az. Ha megjelent a wifik kozt akkor inditsd el a Yeelight appot es menj az add device-ra, es ott meg kellene jelennie par masodperc utan. Es ha ott beallitod a wifi jelszavadat neki amikor keri, utana a routered is fogja latni es rendben lesz.
probleam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.08.21. 15:28
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#53

Hozzászólás Szerző: probleam »

Nem jelenik meg az appba egy nap után se, ha újraindítom a telefont, ha resetelem, ha újratelepítem az appot, akkor sem. Csak virtual deviceot tudok hozzáadni. Odáig nem jutok el, hogy kérje a wifi jelszavam.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#54

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Melyik appal probalod telon? Yeelight? Adtal neki tartozkodasi hely hozzaferesi jogot az elejen mikor kerte?
probleam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.08.21. 15:28
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#55

Hozzászólás Szerző: probleam »

Mindkettő appal próbáltam, igen minden engedélyezve van. Havernál működik. Lehet a routeremmel van valami.
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#56

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Ne legyen a routeren a wifi neveben kulonleges karakter, es probald meg levenni a titkositast, hogy ugy felcsatlakozik-e nyitott halozatkent ra az izzo. Valamint a titkositas legyen WPA2-PSK (Personal) es AES, ha mar mukodik titkositas nelkul a nyitott halozaton.
probleam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.08.21. 15:28
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#57

Hozzászólás Szerző: probleam »

Titkosítást hol találom, hogy veszem le?
Kép
vitat6atlan
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2015.11.27. 21:03
8
Telefonom: Xiaomi Mi Mix 2s

Medálok

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#58

Hozzászólás Szerző: vitat6atlan »

Wireless security mode-nal talalod. Valami olyat keress, hogy None, vagy Unsecure vagy Open. De ezt csak probakepp allitsd be, utana allitsd vissza a mostanira (egyebkent a kep alapjan a mostanid rendben van, erre fel kene mennie az izzonak.

Viszont kicsit elcsusztunk a teman, mert az nem a routered reszortja egyelore, hogy felismerje az izzot. Mert a telefonos appban, mikor megjelenik a wifi halozatok kozt az izzo, akkor az alapjan kene feldobnia, hogy uj eszkoz van. Es a router csak utana kerul a kepbe mikor kivalasztod a router wifi halozatat, es beirod a hozza valo jelszot, hogy oda csatlakozzon az izzo.
probleam
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.08.21. 15:28
6
Telefonom: Egyéb

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#59

Hozzászólás Szerző: probleam »

Nem tudnánk holnap beszélni facebookon? Egyszerűbb lenne szerintem, és ha sikerült megoldani a problémát, megosztom itt, hogy mi volt a hiba és hogy orvosoltuk. Lőrincze Tomi néven megtalálsz.

[MEGOLDÓDOTT]
Odaadtam egy havernak az izzót, hogy próbálja meg, hogy nála működik-e, és működött. Másnap visszakaptam az izzót és minden probléma nélkül elsőre felismerte. Nem értem hogy, de legalább működik. PC-ről is tudom vezérelni, Bluestacksen keresztül. :)
Avatar
Flashy
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.04.26. 06:41
7
Telefonom: Xiaomi Redmi 4 Prime
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kezdő lépések, hasznos tudnivalók, tapasztalatok

#60

Hozzászólás Szerző: Flashy »

úgy tűnik, hogy bizonyos szolgáltatók netkapcsolataival nem tud alapból együttműködni a Yeelight program (a szolgáltató DNS-szerverével egész pontosan), a routeren be kell állítani hogy a Google 8.8.8.8-as DNS-szerverét adja a klienseknek (így az égőnek is), akkor simán kapcsolódik. többeknél megoldotta a problémát.

amúgy én meg azt nem tudtam, hogy a Mi Home-ban és a Yeelight-ban egyszerre is tudnak látszani az égők (developer módot csak Yeelightban lehet bekapcsolni), itt említette valaki és ettől jöttem rá hogy különböző országok voltak beállítva. most már jó, thx!
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi / Yeelight / Philips okoségők”