Mi robot beszerzesi forras

Avatar
jobarathok
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2016.04.16. 16:44
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: Mi robot beszerzesi forras

#71

Hozzászólás Szerző: jobarathok »

Én is innen rendeltem, nagyon jó ár...
wierra » 2017.07.31. 09:19 írta:Innen érkezett ~28 nap alatt a linken látható kopóalkatrész-halmaz. Minden eredeti. :ymapplause:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jobarathok 2017.10.19. 19:28-kor.


emel
MIUI látogató
MIUI látogató
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2016.09.10. 13:37
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Mi robot beszerzesi forras

#72

Hozzászólás Szerző: emel »

Elkészítettem a xiaomi robotporszívó magyar használat útmutatóját.
Letöltető innen
zacci
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2014.10.23. 11:12
9
Telefonom: Xiaomi Mi3
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: Mi robot beszerzesi forras

#73

Hozzászólás Szerző: zacci »

Ez nagyon komoly kosziiii !!! ^:)^ ^:)^ ^:)^
Avatar
jobarathok
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2016.04.16. 16:44
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: Mi robot beszerzesi forras

#74

Hozzászólás Szerző: jobarathok »

Istencsászár vagy :D
Köszönjük. ^:)^
Avatar
jobarathok
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2016.04.16. 16:44
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: Mi robot beszerzesi forras

#75

Hozzászólás Szerző: jobarathok »

Sziasztok!

Az enyém is megjött a héten, ezer bódottá'.

Három gyerekkel egy közeli nagy(obb) városba történik a napi ingázás, s mire a meló, edzések stb. után hazaérünk elég késő van. Eddig a hét végére azért közepesen látványos :) porcicusok húzódtak meg a megfelelő helyeken, de most tényleg öröm végignézni a lakáson, nagyon jól takarít. A járólap, laminált parketta és padlószőnyeg nem akadály, pár öblösebb virágkaspó néhány centiméterrel odébb helyezése után nincs sarok, ahol nem fér el, szóval szuper.

Tetszik, ahogyan a "konyha-étkező-nappali-folyosó" zegzugos helyeit zónákra osztja, s valóban profin, szektoronként bejárja. Ehhez az 50-55 m2 -hez kb. 50 perc kell neki. Az előszoba szőnyegei laposak, ha nem a sarkáról közelít (ahol nagyon picit fel van kunkorodva), akkor szépen jár-kel rajtuk. Ellenben van két Ikea's hosszú szőrű HAMPEN szőnyegünk. A nappaliban lévő már nem mai darab, s a "forgalom" is nagy rajta, arra simán felmegy és végig is porszívózza. A másik viszont kb. két hetes, és egy olyan szobában van, ahol gyakorlatilag csak éjszaka, alvás idejére tartózkodunk. Na azzal nem tud megküzdeni. Ránézésre tök egyformák, szerintem ideiglenesen kicserélem őket, míg a Mi-krobi is azonosnak véli. :D

A küszöbeink (igaziak, tehát nem pl. parketta-járólap összekötők) pont határesetek, valamelyik elvezeti, valamelyikkel szó szerint megbirkózik és átverekedi magát. Itt egyelőre az ajtóbecsukás marad és hazaérés után külön odarakom a kisebb helyiségekbe, amíg vacsorázunk, simán (néhány perc alatt) végez. A lényeg úgyis a fentebb említett nagy légterű közös terület volt, arra pedig tökéletes. A láthatatlan falat egyelőre a sok vezetékkel megáldott góchoz tettem, amíg nem oldom meg másként az elvezetéseket, illetve biztos, ami biztos a lépcsők elé, nehogy leszánkázzon nekem :)

A MiHome és a plugin is magyar. A telepítés nagyon gyors volt, az asszonnyal történő készülék megosztás egyszerű, a tableten meg (a telóval azonos MI fiók miatt) azonnal használható volt.

Egyedül a porszívó még kínaiul megszólaló hangos üzeneteit nem értem. Nem különösebben fontos, de esetleg egy ötlet, hogy hogyan lehetne legalább angolra tenni?
zacci
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2014.10.23. 11:12
9
Telefonom: Xiaomi Mi3
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: Mi robot beszerzesi forras

#76

Hozzászólás Szerző: zacci »

Hi,

Az ido teljesen jo. Nalam is kb. 1 perc/m2 a sebesseg 8)
A lepcson nem fog lepottyanni, van ra szenzora. Angol hangot a programban a voice pack menupont alol tudsz csiholni. Bar nekem nem magyar a progi, igy lehet te regebbi "mokolt" verziot hasznalsz, es talan nincs ilyen menupontod. Nezd meg az a biztos 8) Nekem az Ikeas szonyeget nem csipi. neki megy es akadalynak nezi, es ha belerakom elsulyed mint a titanic 8)
Avatar
jobarathok
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2016.04.16. 16:44
7
Telefonom: Xiaomi Redmi Note 3

Medálok

Re: Mi robot beszerzesi forras

#77

Hozzászólás Szerző: jobarathok »

A sebesség valóban tökéletes, már csak ezért sem bánkódom, hogy nem egy olcsóbb "pattogós" gépet vettem.
Természetesen tudok a szenzorokról, de ott árválkodott a mágnes csík, és csak pár napos a porszívó. Amikor először hagytuk itthon, minden óvintézkedést megtettünk. Tudod, az első gyereknél mindig kifőződ a cumis üveget, a többieknél már... :)
A magyarítás itt készült a miui.hu-n, a smart home kit topikban olvashatsz róla. Van benne ilyen menüpont, de hiába néztem, csak "tyúklábas" hangok voltak. Most javaslatodra egyesével végig hallgattam és valóban, az egyik angol. Mondjuk adhatták volna azt a nevet neki Kínában, hogy english :) Köszönöm a segítséget, így azért emberibb.
A szőnyeg meg lehet, hogy majd a széleken nálad is idővel "feljárósabb" lesz. :)
zacci
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2014.10.23. 11:12
9
Telefonom: Xiaomi Mi3
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: Mi robot beszerzesi forras

#78

Hozzászólás Szerző: zacci »

Akkor itt a kulonbseg 8) En valahogy nem vagyok oda a kulon magyaritott valtozatert, mert elveszitem a jovobeli frissites lehetoseget es nincs ra gari, hogy a magyar valtozat verziokoveto lesz. Jobb megoldasnak tartanam, ha a programok lokalizaciojat kulon modulkent lehetne hozzacsapni a progihoz, igy nem lenne gond, ha kesobb frissul a cucc, max. az esetleges uj ficsorok palcika nyleven jelennenek meg. De hat ehhez a gyartonak kellett volna eleve ugy megirni a programot, akar a mihome-ot, hogy erre lehetoseget adjon.
A szonyeg nalam vastag, ketlem, hogy valaha is fel tud majd kapaszkodni ra, de ez legyen a legkevesebb. Neha atszaladok rajta buta porszivoval oszt josag van 8)
Avatar
vagyula
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2013.12.12. 09:17
10
Telefonom: Xiaomi MiNote Pro

Medálok

Re: Mi robot beszerzesi forras

#79

Hozzászólás Szerző: vagyula »

Nem veszted el a frissitést,mert alapesetben felülíródik a frissítéskor.
Angol hangcsomagokhoz az utolsó előtti csomagot válaszd és angol lesz.
zacci
MIUI rajongó
MIUI rajongó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2014.10.23. 11:12
9
Telefonom: Xiaomi Mi3
 megköszönték: 1 alkalommal

Re: Mi robot beszerzesi forras

#80

Hozzászólás Szerző: zacci »

Ooo ertem, azt hittem le van tiltva benne a frissites opcio, kvazi mint a "tort" progikban. De a frissites utan is magyar marad ? Mert ennek ugy lenne igazan ertelme.
Válasz küldése

Vissza: “Xiaomi / Roborock / Viomi Robotporszívó”